Samoživitelka.Jaké jsou nároky na jaké dávky?

popelka.miri
28. kvě 2009

Moje kamarádka je sama se dvěma dětma, 2letým a 7letým. Bydlí v podnájmu, ale trvalé bydliště má na městském úřadě v jiném městě. Sem si trvalý pobyt napsat nemůže, protože jí na úřadě řekli, že to nejde. Má mateřskou 7600kč, příspěvky na děti, alimenty celkem na obě děti 3200, ovšem na jedno dítě jí jeho otec neplatí...A bere sociální příplatek nyní 1095kč (přidali jí, protože jí chybí jedny alimenty). Takže její celkový příjem je 11800kč a z toho platí jen nájem bytu 7500Kč. Na příplatek na bydlení prý nemá nárok, protože tu nemá trvalý pobyt...Já jsem se 3 dětmi, mám živ. minimum 8040 a prý mám nárok na 2,0násobek živ. minima na 1680Kč..U ní to prý možné není. Jak je to možné a na co tedy má nárok?

jannanatys
23. čer 2009

TAKY JSEM tu založila podobne tema ale nějak velky zajem teda nebyl
moje kamaradka měla to same pokud nemaš trval.bydl.ma asi smulu

lucinek1988
27. čer 2009

Mám to taky tak. A protože mám trvalé bydliště jinde, tak nemám nárok na nic ☹

xkolie
11. srp 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jako samoživitelky jste museli do žádosti o přídavek na dítě dokládat i příjmy otce? Mě řekli, že tam jeho příjem být musí, pokud je napsaný v rodném listě i když s náma nežije.

peroli
11. srp 2009

nevím jak je to teď ale já byla před 12 lety ve stejné situaci a jednou za půl roku, jsem si mohla na socce požádat o jednorázovou dávku (třeba na postýlku, skříň, apod....) rozhodně se tam holky běžte zeptat, za to přece nic nedáte 😉 je mi jasný, že dnes to už bude šíleně proškrtaný ale snad se to ještě dělá a snad tam něco vhodného zůstalo... tak tfuj tfuj a držím pěstičky 😉

peroli
11. srp 2009

jo a ještě... já jsem třeba u zdravotní pojišťovny u české národní (222) a jsem zaregistrovaná v bonus programu a za každou návštěvu u dr.zbírám body které můžu proměnit na peníze... už jsem tak několikrát dostala třeba proplacenou ŠvP apod... třeba zrovna na tu ŠvP platí 1bod=3,-... od příštího roku to už má být sice jen 1bod=1,- ale myslím, že ještě pořád se to vyplatí... tak si zkuste něco o tom pohledat a čerpat kdyžtak penízky i takhle 😉

marecek4
25. srp 2009

no tak zamotanou hlavu ze žádostí mám taky,bývalýho jsem dokládat nemusela-vyřadili mi ho asi po třech měsících co se odstěhoval,teď máme mimíska s přítelem a ten je oficiálně na slovensku-nejde to bez svatby vyřídit dřív jak za pět let,a pro mě nesmyslně po něm chtějí příjmy za rok2007,na otázku proč mi odpověděli klasicky-prostě to tak je.tak mám obavy aby po mě nechtěli třeba to co mi mezitím vyplatili zpátky,

milena11
7. zář 2009

Ahojky, chtěla jsem se zeptat zda se za samoživitelku považuje rozvedená žena se dvěma dětmi, na které otec alimenty platí. Omlouvám se za možná primitivní dotaz, ale obracím se na Vás proto, že to nevím. Díky. Milena

popelka.miri
autor
7. zář 2009

Samoživitelka je každá matka, co žije s dětmi sama, alimenty jsou samozřejmost!! Jinak mě dost štve, že se musí vždycky 3 měsíce čekat, než mi doplatí...já teď třeba budu brát už jen 3800, což je skoro o 4000míň a musím 3 měsíce s dětmi vyloženě živořit...Bylo by fajn, kdyby se to doplácelo aspoň v těchto situacích zpětně o měsíc 😒 Tyhle vánoce budou fakt chudý ☹

vaneska1808
27. srp 2012

čauky maminky samoživitelky...žiji s 4letou dcerou už 2.rokem sama v pronajatém bytě,kde nemohu mít trvaly pobyt,tudíž nemám nárok na příspěvek na bydlení.Dcera už 1rok chodí do školky,a já už 1rok zdárně pracuji,kde beru 10000Kč čistého,plus dostávám na dceru 500Kč příspěvek od státu,otec mé dcery by měl platit alimenty ve výši 2500kč,ale už druhým rokem se tomuto vyhýbá!Takže zrovna pozítří už pojedu po 2. k soudu,kde se bude řešit jeho trest,loni mu dali ještě šanci,že prý měl snahu to řešit,ale od té doby nic.Ani dárek dceři nepošle,ani ji nenavštěvuje.Mám z toho celkme nervy,ptž mu to vše prochází moc lehce,je velmi chytrý,nevlastní nic co by mu mohli zabavit,nepracuje,není v evidenci na prac .uřadě a nemá trv.pobyt....tak by mě zajímalo jak to dopadne letos,jestli mu dají opět ještě šanci chudákovi,a my budeme další rok živořit,ptz za byt platím 7500Kč+1000kč školka...a co nám zůstává?zajímalo by mě také jesli můžu žádat o nějaký sociální přípaltek?když jsem totiž v loni navšítvila uřady,utíkala jsem s pláčem....chtěla bych je překvapit,s tím,že o tom vím víc než si myslí...takto se přece nedá žít???poradí mi někdo...předem moooc děkuju...jinak pevné nervy 🙂

kasparkovci
11. bře 2014

Pro brňačky a okolí: projekt o samoživitelství, přihlášky až do 15.3.2014:

Veškeré projektové vzdělávací aktivity budou probíhat v Coworking Centru na Lidické 77 v Brně.
Hlídání a občerstvení bude zajištěno. Dejte mi vědět, prosím, kdo z vás bude požadovat hlídání.
Co Vám tedy nabízíme?

1. dubna 2014
9.00 Seznámení s projektem
10.00 Coffee break
10.15 Problematika slaďování pracovního a soukromého života (work-life balance)
12.00 Oběd
13.00 Time-management a sebeřízení (stanovení priorit a nástroje řízení času)
15.30 Ukončení semináře

Ke vzdělávacím aktivitám, které budou následovat, obdržíte informace později. Zatím uvádím pouze data seminářů.
7.-9. dubna Mapování kompetencí

29. dubna 2014 Právní školení se zaměřením na práva samoživitelů/ek v ČR