Sleva na dani na manželku na rodičovské dovolené

krejcirice
11. čer 2009

Ahoj
potřebuji informaci či poradit

v srpnu se bereme s přítelem zjistili jsme že by mohl mít slevu na dani na mě jako manželku a ke všemu na rodičovské.
jen nevíme sleva je měsíčně nebo jen za rok celkem to prý dělá za rok kolem 25 000,-
tak zda se to dá žádta měsíčně z výplaty nebo pak za rok
a co je k tomu asi potřeba díky

vojtisek2007
11. čer 2009

manžel potom při ročním vyúčtování až mu budou v práci dělat odevzdá od tebe čestné prohlášení, že tvůj příjem za rok 2009 nepřesáhl 68.000 a je to - maželovi odečtou 24.840

editah222
12. čer 2009

Vojtíšek asi už mi začíná těhu demence a zjištuju, že už nevím ani to co jsem věděla 🙂

Do příjmu manželky se započítává mateřský příspěvek, ale rodičovský už ne? Chápu to dobře? Protože kdyby se počítala i rodičovská tak má každá víc než 68tis.
Díky

vojtisek2007
12. čer 2009

ano - do příjmu maželky se započítává PPM (mateřská, kterou žena bere těch cca 28týdnů) rodičák se neposuzuje jako příjem ale jako soc.dávka

ewuska
12. čer 2009

vojtisku: a to platí pro všechny zaměstnance? nemusí být živnostník nebo tak něco?
krejcirice: vám to tenhle rok bude dělat míň než těch 25tis. za každý měsíc je to nějakých 2000 a vám se to bude počítat až od září takže dostanete asi 8000 😉 Jsme ten stejný případ 🙂

vojtisek2007
12. čer 2009

no jasně že to platí pro všechny zaměstnance - pro všechny kteří platí daně, a když nejste manželé celý rok, ale jenom kus, tak se počítát za každý měsíc 2070,-kč sleva na dani

vojtisek2007
12. čer 2009

a platí to i naopak - manželka si může uplatnit manžela, když třeba nepracuje, nebo je na mateřský 😉

krejcirice
autor
12. čer 2009

Ahoj
moc děkuji za informace člověk vůbec takové věci neví že je i taková sleva 😀
ewuska-taky se vdáváš v srpnu?

ewuska
12. čer 2009

krejcirice: jj 1.srpna 😉

krejcirice
autor
12. čer 2009

ewuska-já 7.8 v 11 😀
tak hodně štěstíčka v životě 😀

deathy
18. čer 2009

Ahoj, chci se zeptat, my manželé nejsme, ale přítel přišel z práce s tím, že mu to čest. prohlášení mám napsat, že snad účetní mu to řikala.
Je to vůbec možný když nejsme manželé? Dítě spolu máme, je psaný v RL. Tak že by proto na to byl nárok?