Sociální dávky v těhotenství. Mám na ně nárok?

1nadenka1
1. zář 2011

Dobrý den jsem ve 28tt. Dostaly jsme se s přítelem ddo finančních potíží a hrozí nám vystěhování. přítel je živnostník, ale bohužel já nedostávám ani korunu a přítel vše neutáhne sám.On i já máme půjčku, ale v poslední době není ani na to, aby se splácelo. Chtěla jsem se zeptat, nevíte jak to je s dávkami, na co jako těhotná mám narok??? Musím ještě podotknout, že jsem hlášena na pracovním uřadě a z tama nepobírám ani korunu. Byla jsem na sociálce a sotva jsem vešla do dveří tak se ptaly na práci přítele a v tu ránu mě odbyly, ale jek je možné že i jiné maminy dostávají aspoň něco??? prosím poraďte... spěchá to... děkuji...

dendinka
1. zář 2011

asi je chyba v tom, že si přiznala, že máš přítele

nepiha
1. zář 2011

bohuzel dendinka ma pravdu. byla jsem na to pred 3 lety stejne , tak se pritel na oko odstehoval a bylo.. mela jsem narok na davky na bydleni a bylo hned lip... Pak nakonec odesel uplne tak my ho vyjmuli z prijmu a mela jsem narok i na ostatni davky jako byl socialni priplatek -ten uz je ted zruseny.

Kdyz mas manzela OSVC stejne musi na socialce dokladat danove priznani a vetsinou pak uz neni na davky narok . . Ted mam manzela je taky OSVC a od uradu beru jen rodicaka ani na ty daky na bydleni uz narok nemame ,protoze jsem proste vdana

Jedine zkusit hmotnou nouzi me napada ,ale k tomu nevim jake jsou podminky pro ziskani

janka0108
1. zář 2011

ale přítel se přece nemůže počítat do společně posuzovaných osob. Jenom manžel nebo druh nebo rodiče, ne? Zajdi si ještě jednou na sociálku a řekni, že neodejdeš pokud ti to nevysvětlí.

puckal
1. zář 2011

Opravdu je to tak, tím, že jsi přiznala že máš přítele a jste v spolu v domácnosti, má k tobě vyživovací povinnost. A k tomu že je ještě živnostník, ten nemůže prokázat sociálce kolik ted bere, takže to berou dle zákona- podnikání je za účelem zisku, tj. pokud podniká, má zisk. Když nemá zisk, má ukončit podnikání a může žádat o dávky.