Sprosté a nepravdivé anonymy. Jak se bránit?

veruska007
25. črc 2011

Holky, nikdy se mi to nestalo... ale dnes mi přišel dopis a já vůbec nevím, jak se k tomu stavět. Nějaký anonym nám doporučuje, ať se odstěhujeme, že z oken hážeme odpadky a exkrementy a plno dalších vulgárností. Už před časem jsme měli sem tam ve schránce nějaký lístek, ale brala jsem to, že tu asi někomu vadí mladá rodina a házela to za hlavu.

No, teď jsem z toho celá rozhozená a přemýšlím, jak až se to může stupňovat, zda by byl někdo schopen ublížit našim dětem, zničit nám kočárek (nedávno nám někdo ukradl z chodby podsedák, na kterém jsem malýmu obouvala botičky, a musel to být někdo z domu, k nám se nikdo cizí nedostane, leda něčí návštěva, pro kterou si někdo přijde dolů ke dveřím). A tak. Přitom my jsme opravdu slušná rodina, v domě je většina důchodců, s těmi, kteří bydlí poblíž, máme dobrý vztah, našeho dvouletého chlapečka mají rádi, povídají si s námi, sem tam malému dají nějaký pamlsek... když se v domě něco pokazí, tak to manžel spraví, protože domovní důvěrnice i správce jsou hodně staří a bojí se i vyměnit žárovku na chodbě; kolikrát manžel za staré lidi v domě uklízí společné prostory, když se zateplovalo a paní, která je placená za úklid prohlásila, že není placená za úklid po dělnících a vykašlala se na to, tak manžel poklidil celé přízemí vč. sklepů a kočárkárny, odpadky třídíme, s většími jezdíme do ekodvora, ... tak já to prostě nechápu.

Chci se zeptat, jestli nevíte, jestli je to nějaký přestupek nebo něco a zda se proti tomu můžeme nějak bránit... a nenechat si ubližovat 😕

mifinka
27. črc 2011

Tak to už dochází nápady i mě.. 😅

veruska007
autor
27. črc 2011

😕 Kdyz my jsme fakt strasne hodni a strasne slusni 😵 . Ja proste nechapu, jak nas muze mit nekdo nerad 😒 . V zivote jsem na zem nehodila ani papirek. Malej na zastavce sbira vajgle a haze je do kose. Kdyz nekdo pocmaral vchodove dvere a bylo to tak tyden, tak manzel sel, koupil lih a ocistil je. Kdyz nesviti zarovky na chodbe, tak je manzel koupi a vymeni. Kdyz se ted zateplovalo, tak manzel nabidl starym sousedum, ze jim umyje zvenku okna, dokud bylo leseni, at nemaji spinave ramy od barvy. Toz nevim, komu co mohlo preletet pres nos.

alamo
27. črc 2011

Lide jsou nekdy strasne zavistivi, takze myslim, ze Vam bud nekdo zavidi (nemusi to byt materialne, ale ze jste sporadana rodina a mate se radi). Nebo je to nejaky pomateny duchodce. Nejspis oboje zaraz. Pamatuju si, ze kdyz jsem byla mala, tak k nam domu taky prisel anonym, ktery rikal, ze se muj bratr choval drze k jedne pani u nas ve meste. Nasi vzali brachu (ktery strasne brecel a popiral to), koupili kytku a sli se te pani omluvit. Ta byla prekvapena a o nicem nevedela. Nekdo treti si to vymyslel, aby se nasi trapili - to se jim na chvili povedlo.

jaru30
27. črc 2011

@veruska007 je to trestný čin..🙂 Tady namátkou první článek z netu, kterej mi padl pod ruku 🙂 Určitě bys našla víc, něco bližšího tvému případu. A policajti by to měli řešit......
http://www.h-i.cz/news/trestny-cin-pomluvy-jak-...

madormi
27. črc 2011

já bych jednoznačně podala trestní oznámení na neznámého pachatele / obtěžování, vyhrožování nebo nevím co ale policajsti poradí 😉

dagina
31. pro 2011

@veruska007 jak to dopadlo prosím.....

veruska007
autor
18. led 2012

Nijak, neopakovalo se to... a právě jsme se přestěhovali jinam 🙂

maudn
18. led 2012

to je dobře

natanael
27. únor 2012

Ahoj.Asi bych prubnul dat tresní oznamení na pomluvu,že tě to zavažným způsobem poškozuje a narušuje svobodu.
Daktylky se dají vzít i z obálek a říct jim tip pokud tušíš kdo to píše.Pokud chceš mít jistotu tak to podej na okresním statním zastupitelství ve vašem okrese.

veruska007
autor
2. bře 2012

@natanael Díky. No, my se přestěhovali a je klid 😉

magdalenax
13. led 2019

@veruska007 Pomluva je trestný čin a lze za ni dostat i dva roky natvr, dle újmy poškozeného