Svobodná matka. Na jaké sociální dávky mám nárok?

megee
20. únor 2010

Ahoj maminky

potřebovala bych poradit na jaké dávky mám jako svobodná matka nárok a také jestli po rozchodu s přítelem musím žádat o svěření dítěte do péče....Předem děkuji za odpovědi

millka36
14. pro 2011

Ahoj holky, neví tu někdo, zda mám jako matka samoživitelka nárok na nějakou podporu, když jsem přišla o práci. ☹
Oba synové ještě studují. Mám od úřadu práce podporu kolem 3 000,- jen na 4 měsíce, což je pod hranicí životního minima, bydlím u známého v pronájmu. Mohu někde žádat?

16zanet
16. led 2012

Dobry den jsem svobodna matka s jednim ditem sehnala jsem si podnajem a mam tam vyrizene trvale bydliste na co vsechno mam narok a jak je to s jednorazovym prispevkem na bydleni? prosim poradte

16zanet
16. led 2012

@xkolie kdyz jsem v podnajmu a mam tam trvale bydliste a je to bytovka tak taky nemam narok

bohumilalancosova
9. bře 2012

Ahojky všem,chci se zeptat jsem rozvedená a mám dvě děti 6 a 4 roky,přídavky na oba mám 1110 kč a alimenty 3500 kč.Mám přítele zijeme ve spolecné domácnosti,pracuje výplatu má kolem 11000 kč ale platí alimenty 3000 kč.Já jsem na UP a neberu nic.Mám na něco nárok?Děkuji za vaši radu.

tanger19
8. dub 2012

ahoj
rada bych se zeptala, kdyz jsem jako samozivitelka a mam bydliste jako uredni adresu. mam narok na prispevek na bydleni kdyz budu mit smlouvu o podnajmu? dekuji Zuzka

j.a.n.i
8. dub 2012

@tanger19 Na příspěvek na bydlení potřebuješ nájemní smlouvu a trvalé bydliště.

verysa
25. dub 2012

ahoj holky..mám dotaz....v říjnu čekám s přítelem dvojčátka a jako otec bude zapsaný v rodném listě.Zajímalo by mě zda budu braná jako matka samoživitelka a budu mět nárok na nějaký příspěvek a nebo ne?Děkuji za odpovědi

ilonne
25. dub 2012

@verysa Tak pokud spolu žijete, tak určitě jako samoživitelka vedená nebudeš. Počítá se příjem domácnosti a je jedno jestli jste manželé nebo ne.

verysa
25. dub 2012

moc děkuju....tak nějak jsem si to myslela....

kikimaruska
12. kvě 2012

@verysa navíc abys měla nárok na nějaký příspěvek, musíš doložit, že samoživitelka jsi. Se mnou se bez projednání u soudu-stanovení dítěte to mé péče plus stanovení výše výživného na úřadě ani nikdo nebavil. Chtějí vidět všechny příjmy, které budeš pobírat tj.i alimenty soudem stanovené 😉, příp.doložit, že je otec neznámý (což není Tvůj případ) . Samoživitelka jako taková žádná zvláštní privilegia nemá. Sama sem od státu nedostala ani korunu navíc kromě rodičáku, jelikož jsem nesplňovala jejich další nesmyslné podmínky, které jsou už nyní snad lepší 😉

pejullka
12. kvě 2012

@kikimaruska a největší sranda je, když ti alimenty ve stanovené výši neplatí a stejně ti je do příjmu započítají

pejullka
12. kvě 2012

@j.a.n.i mě stačila jen nájemní smlouva

j.a.n.i
12. kvě 2012

@pejullka A nebyl to spíš doplatek na bydlení?

crolly
7. črc 2012

Zdravim vsechny, chtela bych se zeptat, jestli nevite, jak je to se soc. prispevky, kdyz se chci vratit z Anglie do Cech. Dcerka se mi narodila v Anglii a pritel je anglican. Poradi nekdo??

aaairam
18. srp 2012

Hezký den přeji. Chtěla bych se zeptat, jak to funguje či jak mám pokračovat po porodu maličkého. Jedná se mi o to, že budu svobodná matka, s přítelem jsme se dosud nestihli vzít a do porodu to jistě nestihneme. Přítel bude zapsán v RL maličkého. A já budu bydlet u něj doma, v jeho domácnosti s ním a jeho maminkou a sestrou. Přítel i jeho maminka chodí do práce, sestra ještě studuje. Já mám dosud psané bydlení u svých rodičů. Jedná se mi o to, zda si mám přehlásit bydliště k němu, abychom měli všichni tři bydliště stejné a jak to vůbec funguje s jeho příspěvky na maličkého, zda stačí domluva mezi námi dvěma či se to musí někde uvádět. Či do toho musí zasáhnout soud? Zda je lepší mít každý bydlení zvlášť kvůli výši příspěvku. Poradíte mi někdo? Děkuji. AAAiram.

j.a.n.i
19. srp 2012

@aaairam Něco jako termín svobodná matka v dávkách nijak nefiguruje, budete bráni jako naprosto normální rodina a ani nikde nic nemusíte řešit. S tím bydlištěm je to taky celkem jedno, protože trvalé bydliště hraje roli pouze u příspěvku na bydlení a tam se zase počítají všichni hlášení, takže je to taky vlastně jedno.

petra37x
28. říj 2012

ahoj, chtela bych vas poprosit o radu. zustala jsem sama svob.matka s dvouletym synem a chtela bych se zeptat jestli nekdo nevite na jake soc davky mam narok. zatim bydlime v podnajmu, mame smlouvu na nas oba, ale trvale bydliste mame kazdy jinde.tady platime 12000 a ja mam materskou jen 3800. to je veskery muj prijem.pritel je osvc. kam se mam obratit na koho kdo by mi poradil? nevim vubec jak to na socialce chodi. dekuju vam za jakoukoliv radu. 😢

j.a.n.i
29. říj 2012

@petra37x Tak pokud bydlíš s partnerem, tak se berete jako rodina, to že nejste svoji v dnešní době nikoho nezajímá. Jinak se obávám, že se sociálníma dávkama to bude nic moc, viděla bych to pouze na přídavky na dítě, ale jinak asi nic. Chtělo by to nájemní smlouvu a trvalé bydliště, pak by vyšel příspěvek na bydlení.

souralova
13. led 2013

ahoj sem na rodičovskem mam 2letou dceru pobíram i príspevek na díte 😉 to je 500kc a rodicak 3800 ale nestací nam to . Jinak bydlíme v byte majitelka si nepreje abych si udelala trvalí pobyt .o jake príspevky si lze zadat ? otce neuvadím a nebudu jinak bydlíme u kamarada a byt se píse na nej co mame delat ???

1411
20. led 2013

Ahoj holky..Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaký příspěvěk na dítě,nebo na domácnost..Jsem svobodná,ale žijeme s přítelem spolu ve svém bytě.. Děkuji za radu 🙂

j.a.n.i
20. led 2013

@1411 To záleží na tom, jaké máte společně s přítelem dohromady příjmy.

1411
21. led 2013

Noo,tak já mám rodičovskou 7 600kč a přítel vydělává kolem 17 000kč..Tak to asi nic co? 🙂 ☹

j.a.n.i
22. led 2013

@1411 Tak to nic...

vanocni_stromecek
1. únor 2013

Ahoj holky, stala se mi takova vec, otehotnela jsem, jsem teprve ve druhem mesici, ale jde o to, ze tatinek miminka se mnou neni, nebudeme spolu bydlet, ale chce mi pomoct, prispivat, starat se...porad resi situaci, kde budu bydlet, je to totiz dost komplikovane...on to chce mit vyresene hned, aby vedel, co a jak ma zaridit, chce sehnat nejaky byt v Praze (tady studuji), ale predpokladam do najmu, ale tady pisete, ze poterbuju trvaly pobyt, ten ja mam na Morave.
On chce porad vedet, kolik az budu matka, dostanu prispevek na bydleni, aby vedel, jaky yt sehnat a kolik doplacet, atd.
Ale to mi prece tedka nikdo nerekne. Nebo je ten prispevek jednotny???
Takze budu matka samozivitelka - on bude platit alimenty, budu bydlet sama, dostanu materskou (nevim, kolik to presne je, kdyz jsem nepracovala, ale studovala, vlastne jeste studuju), jak z toho mam vyzit? Kolik tak muzu dostat prispevek na bydleni, kdyz budu mit materskou treba 7 tisic, on mi bude davat 2 tisice alimenty a byt bude stat 10.000 kc? A co do toho nepocitam jidlo, veci pro male...kde na to vzitt??? Vubec nevim, co budu delat.
Jinak zatim bydlim na koleji, coz potom nebude mozne.
Pokud nekdo poradi, budu rada.

nshermina
26. dub 2013

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na jaké přízpěvky mám vůbec v těhotenství nárok. Jsem v 6. měsíci a jsem už na nemocenské. S přítelem žijeme spolu v podnájmu. Potřebuju být informovaná na jakou finanční pomoc od státu mám nárok, než půjdu na sociálku. Děkuji za odpovědi 🙂

miminko83
7. kvě 2013

ahojky maminky mam takový problém jsem těhotná dokdy se musi hlasit na socialce tehotenství už jsem ve 20 tt dekuji

lucyvivien
7. kvě 2013

@nshermina myslím ,že nemáš narok na nič okrem tej nemocenskej, pokial žije s partnerom a v podnajme,

lucyvivien
7. kvě 2013

@vanocni_stromecek to sa nedá jednoznačne povedat, pokial dáš partnera zapísat do RL, tak sa bude počítat aj s jeho alimentami a s tím, že by ti mal prispievat. Príspevok na bývanie možeš získat len ak tam budeš mat trvalé bydlisko a ak by si tam bývala sama s miminom, inak sa započítava aj príjem otca. Príspevok nieje jednotný vypočítava sa podla všetkých tvojích príjmov a podla výdajov, tiež to závisi v akom velkom meste budeš bývat , kalkulačka orientačná je tu :
http://www.kurzy.cz/kalkulacka/prispevek-na-byd... inak potom k vybaveniu príspevku budeš potrebovat RL dietata, rozsudok s nabitou právnou mocou, že máš dieta vo svojej starostlivosti , trvalý pobyt (socialka overuje na miestnom urade) či tam nemá aj niekto iný pobyt okrem teba, nájomna zmluva, doklady za posledne tri mesiace o zaplatení nájmu , doklady za 3 mes. o zaplatení elektrina, voda ,plyn, taktiež pokial to bude na tvoje meno, musíš doložit zmluvu s elektrarnami, rozpis záloh atd.. dalej doložit svoj príjem (rodičák) a vyplnené formuláre a samozrejme OP 🙂

zogina
26. črc 2013

Chci se zeptat jestli ještě existuje porodné? čekám první dítko.

Díky moc 😲

susinka007
28. črc 2013

@zogina
Příspěvek na dítě ještě existuje, je to 13.000kč. Ale podmínkou je, že to musí být první dítě a měsíční příjem domácnosti nesmí přesáhnout 2,4násobek životního minima. Jakmile máš víc než 2,4násobek, tak nic nedostaneš, a je jim jedno, jestli je to první, nebo třetí prcek...