Tatínek a volno po porodu. Má nárok na 9 dní?

erunka
16. led 2007

ahojky, někde sem slyšela, že tatínek má po porodu nárok na 9 dní volna, ale bohužek k tomu nemám žádn bližší info. Zda se jedná o paragraf a jak je to tedy placené? Nevíte o tom někdo?

shine2015
18. kvě 2015

@girafka my jsme se domluvili s děskou a napsala nam pro manžela na staršího sourozence (starší 14mes mel v te době) a manžel byl doma 😉

j.a.n.i
18. kvě 2015

@girafka Po dobu co budeš v porodnici to vypíše porodnice... až budeš doma, tak je otázkou, zda to někdo bude ochotný napsat, buď tvůj gynekolog nebo dětský na staršího, ale to by zas měl být nemocný.

simdan
9. čer 2015

To my jsme už s manželem doma řešili a bude si brát dovolenou,jelikož být doma na 60% z platu je postavené na hlavu,navíc,když člověk potřebuje peníze...

vinekdo
13. črc 2015

Holky, nevíte některá jak je v tuto dobu na tom toto téma?? Europoslanci žádají zákonné volno pro čerstvé otce. Nejedná se o dovolenou, ale o dva týdny (10 pracovních dnů) placeného volna pro otce po narození dítěte. Kolem nového roku se o tom začalo jednat, ale vůbec nikde se nemůžu dočíst, jak se pokračuje, kdy by se to měho schvalovat nebo od kdy by to mělo platit..
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/304281-...

j.a.n.i
27. črc 2015

@vinekdo Nic takového se aktuálně neschvaluje a ani v nejbližší budoucnosti nebude.

formik1
7. únor 2016

V našem případě se jednalo o péči o tříletou dcerku. Při nástupu do porodnice jsme si tam nechali vystavit paragraf na 9dní, byla jsem na vyvolání, takže jsem tam strávila delší dobu. Psáno to bylo na mě, s tím že nemohu pečovat o starší dítě, které je mi svěřené. Po návratu domu jsem si zašla k obvoďákovi a ten mi bez problému napsal další, opět psáno na mě, s tím že se nemohu starat o svěřené dítě. Platí se 70% z platu včetně víkendu. Lze tedy mít oficiálně proplacenou 18dní 🙂

jujaj
24. črc 2016

Cauky.chtel jsem se zeptat jesly mam narok na nejake placene volno kdyz uz pritelkyne je doma z porodnice s prvnim ditetem.neje manzele a pritelkyne ma 17 🙂

j.a.n.i
24. črc 2016

@jujaj Ne, pouze na neplacene.

pavelsoucek
Autor odpověď smazal
Zobraz
mimi1004
29. srp 2019

@pavelsoucek Na pomoc OČR!? Ta se dává při zdravotní indispozici a ne že matka nezvládá. To si to druhé pak neměla pořizovat, když si neumí poradit nebo požádat o pomoc třeba babičky.

mimi1004
29. srp 2019

@pavelsoucek OČR = ošetřování člena rodiny

hankaviki
29. srp 2019

@mimi1004 ale no tak! Fujky!

radecka1
29. srp 2019

@pavelsoucek otec si vezme dovolenou, případně může požádat o neplacené volno

pavelsoucek
Autor odpověď smazal
Zobraz
j.a.n.i
29. srp 2019

@pavelsoucek Ano, povazuje, po dobu, co je v porodnici, fakt ne baj oko 14 dni po nem.

pavelsoucek
Autor odpověď smazal
Zobraz