Těhotná bez přítele. Co napíšu do rodného listu?

w.i.w.a
17. bře 2009

Ahoj,
mám dotaz. S přítelem jsme se rozešli. Jsem v 19 tt a zajímalo by mě co budu psát do rodného listu.
Bejvalej nechce abych ho tam napsala a nikam se mnou na matriku ani nepůjde. Jak to chodí v takovém případě. Mám jít na matriku sama a napsat otec neznámý nebo ho tam můžu napsat sama . Na soudní tahanice rozhodně nemám. Dítě bude mít příjmení po mně. předem mi řekl, že když bude platit alimenty, bude si malého brát a štvát ho proti mě. Nevím co mám dělat, když napíšu do RL otec neznámý, vzdávám se alimentů? Víte někdo jak to v takovém případě chodí?

lenka1982
18. bře 2009

Ahoj W.i.w.a

Je mi líto ,že tě teď zrovna opustil.
Mám známou,které se stalo něco podobného a též ho nenapsala do RL,ale jak se malá narodila a ona žádala o sociální dávky tak jí řekli,jakto že nemá napsaného otce a ona jí řekla,že od něho nic nechce a ,že se ani k dítěti nehlásí.Úřednice jí zdělila,že když nechce nic od otce tak nemůže chtít ani nic od nich,takže začalo popotahování po soudech,a je napsaný v RL a platí alimenty,a nic víc

Já si teda myslím,že by tam napsaný měl být,přece jenom je to otec (i když se k němu nemá) a pak by dítě mělo vědět kdo je pravý otec,ale to je jen muj názor.

A meil bych si uložila a pak v případě nunosti bych ho použila.

Přeji ať ti všechno dobře dopadne a ty se dobře rozhodneš

dadous
18. bře 2009

lenko to je to o čem jsem psala, wiwa by musela tvrdit že prostě neví kdo je otcem a ne že od něj nic nechce ,tak proto ho tam nenapíše 😉

beruska2x
18. bře 2009

taky si myslim ze dite se jednou po tatovi ptat bude... a z prazdne kolonky v RL muze mit docela mindrak, to je lepe tam mit "ciziho" chlapa...ne? no nevim..

beruska2x
18. bře 2009

dadou .. hm to bude vypadat jako pekna coura ☹ 😖

dadous
18. bře 2009

ale ja to psala hlavně kvuli ty socialce. je jasny že až se dítě bude ptat po tatovi, tak muže bejt wiwi situace uplně jina ,třeba se vda nebo cokoliv jinyho. a RL si v nejbližších 10letech to dítě určitě nebude prohlížet a za tu dobu se muže stat tolik věcí 😉 snad rozumíte co tím chci říct 😅

beruska2x
18. bře 2009

ale bez soudu ho tam uz pak nedopise a Rl ukazuje ve skole atd.. vis jaky jsou lidi? 😕 🙄

dadous
18. bře 2009

jenže to ji muže bejt jedno co si ženska za přepažkou myslí ne? tady jde o to aby co nejlíp zabezpečila svoje dítě 😉 a myslím že takovych mamin je u nas spousta 😉

beruska2x
18. bře 2009

vdat se muze mockrat ale tatu ma dite jen jednoho... a bude chtit vedet pravdu i kdyby az v 16ti, 18ti...

beruska2x
18. bře 2009

aby ji to ditko jednou nevycetlo... s horkou hlavou se delaji ruzna rozhodnuti ale co budoucnost..

beruska2x
18. bře 2009

nerozumis mi, nejde o zenskou za prepazkou ale o dite az zjisti ze v RL nema otce a vsichni ostatni ano...

rusalka555
18. bře 2009

ahoj holky, jestli se můžu připojit, tak bych řekla, že půl pravdy máte asi všechny.Pravda je, že neuvedením otce riskuje, že nedostane peníze od sociálky, je to nový ustanovení, ale záleží na konkrétní sociální pracovnici.

rusalka555
18. bře 2009

otce bych určitě uvedla už kvůli dítěti, jednou to bude samostatný člověk a proč mu přidělávat problémy. Spíš bych se snažila o dohodu s přítelem. Záleží co on má konkrétně za problém - nepochopila jsem, co myslí tím, že to nikdo nechápe. Snažila bych se mu asi vysvětlit situaci a pak bych postupovala dál. Třeba jen taky potřebuje pochopit něco, co se mu nelíbilo a zaujmout nějaký stanovisko. Když je člověk nasranej, řekne taky cokoliv, zvlášť chlap. A jestli jde jen o to, že je to blbec, kterej chtěl dítě a změnil názor, určitě by měl dostát povinnostem. Do RL bych ho napsala a nabídla mu, že za příspěvek na dítě nebudu požadovat alimenty na matku, možností je dost, ale asi jenom wiwa ví, proč on se k tomu teď takhle postavil

dadous
18. bře 2009

a proto jsem psala, že by bylo nejlepší kdyby měla nějakou znamou v ty oblasti, ktera by ji pomohla.beruška ja to beru z vlastní zkušenosti, ne že by Lukaš neznal svyho tatu ale 700kč alimentu a v 15ti mu to zvedli na 900kč což je dost otřesny. nemít přítele tak nevím jak bych to utahla 😝

beruska2x
18. bře 2009

prosim te, to je dneska davno jinak... myslim ze to je to nejmensi...

dadous
18. bře 2009

holky ani netušíte jak jsou chlapi v takovejch situacích někdy tupí 😀 neříkam že všichni. ale ja na takovyho narazila, měl pocit že tu almužnu co mi dava, utracím já,za buhví co 😝

beruska2x
18. bře 2009

on si muze myslet co chce, bud ji da penize on nebo socialka, ale tady jde o princip a o budoucnost ditete...

ja souhlasim s rusalkou..

dadous
18. bře 2009

vzdavam se 😉

w.i.w.a
autor
18. bře 2009

tak jak to tu čtu, něco na tom asi bude. Když řeknu že o něj nic nechci, tak by mi pak sociálka nemsela nic dát.
Ve skutečnosti asi není špatný, ale po těch rozhovorech a mailech s ním nechci být. Vy byste byly s chlapem který si o vás myslí že jsi vymatlaná a chováš se jako kráva? A toho můžu napsat do RL listu když neznám jeho RČ

laska.nezna.hranic
18. bře 2009

adrissek - neřekla jsem, že ano 😉

w.i.w.a - tímhle neusnadníš život sobě, ale jemu. mimčo asi tak úplně plánované nebylo, i když sis to mohla ty myslet, pokud to dopadlo takhle... ale chápu, že chceš mít klid. někdy je to lepší. jen je třeba to pořádně zvážit. a do porodu se toho ještě může změnit...

beruska2x
18. bře 2009

wiwa... ver mi ze nad to co si mysli on se brzy povzneses.. kasli na nej, soustred se na sebe a na dite, co on vyhrozuje tak keca, chlapy jsou silny ve slovech a mekky v cinech alespon tento typ... RC bud zjistis ty nebo se zeptej na socialce to by nemel byt problem, pokud znas datum narozeni a treba kde pracuje tak h o najdou podle pojisteni... to uz je vec uradu... 😉

caira
18. bře 2009

😀 wiwa: ty nemuzes jen tak nekoho napsat do RL, musi s tebou ten dotycny jit na matriku a tam odsouhlasit, ze ano, jsem otec..a kdyz ho tam budes chtit mit a on nechce tak pak to musi k soudu...kdyby to slo jen tam nekoho zapsat tak by si tam kazdy druhy dal Brada Pitta. 😀

Ale podle me dite ma pravo na to vedet, kdo je jeho otec, i kdyby to byl naprosty debil a dite ho v zivote nevidelo, ale mit prazdnou kolonku v rodnem liste si myslim, ze je dost potupne.. 😒

f161
19. bře 2009

Ahoj wiwa a všici ostatní. Trochu jsem pátrala, vzpomněla jsem si na tebe... Co tu bylo mnohokrát řečeno jsou celkem užitečné rady, ale otce do RL neuváděj, spíš co nejdřív vyhledej právní pomoc a rozhodně šup na sociálku... Jde o to, že by se mohl dožadovat v budoucnu, ono jeden nikdy neví, se mu to rozleží v palici, přijde do kontaktu s dítětem někde jinde a trkne mu to... Pokud by došlo na lámání chleba, bylo by fajn, aby ti podepsal něco v tom smyslu, že se dítěte nadobro zříká a v budoucnu se vylučují nějaké pokusy o otcovství. Nevím jestli něco takového přímo jde, ale pokud to bude papír, který podepíše, pak by měl fakt smůlu...Ale je dobré se poradit s právničkou😉 Jinak podle mejlu soudím, že citový zájem o dítě nemá a jak jsem již řekla, nato, aby dítě poštvával proti tobě ho nepotřebuješ v žádném případě. Navíc, já bych takovýmu kreténovi dítě nesvěřila, co dokáže napsat takovýhle nevyspělý kecy! Šup za právničkou, ta ti poradí ještě líp než sociálka a na nic fakt nečekej! Až bude dítě na světě, budeš mít fůru jinejch starostí, takže to raději vyřeš hned v začátku.
Přeji ti hodně štěstí a jakmile budeš mít nějaké výsledky, tak sem určitě napiš, sem zvědavá😉 držím palečky a hlavu vzhůru😉

rusalka555
19. bře 2009

pokud si matně vzpomínám na informace od právníka, tak zříct se ho nemá prakticky žádný právní dopad. To by šlo v případě, že by souhlasil s adopcí a do RL by byl jako otec zapsán někdo jiný - jinak pokud je v RL on nebo nikdo, právo na dítě vždy uplatní, může kdykoliv - i za 10 let žádat o otcovská práva na základě testu DNA, i kdyby dítě nikdy neviděl. Zřejmě jde ale uzavřít s ním klasickou smlouvu, že matka nebude požadovat alimenty a on za to nebude uplatňovat právo styku. Ale v RL by měl asi být, pak by se wiwa vyhnula všem problémům a obviněním v budoucnu, hlavně problémům s vlastním dítětem.

Wiwa, určitě sem dej vědět, jak se rozhodla

tlapicka
19. bře 2009

ja bych asi doufala, ze najdu chlapa sveho srdce pozdeji a tu prazdnou kolonku tam nechala, aby sla pripadne zaplnit jmenem noveho byt nebioogickeho tatky 😉 preju hodne stesti!