Těhotná bez přítele. Co napíšu do rodného listu?

w.i.w.a
17. bře 2009

Ahoj,
mám dotaz. S přítelem jsme se rozešli. Jsem v 19 tt a zajímalo by mě co budu psát do rodného listu.
Bejvalej nechce abych ho tam napsala a nikam se mnou na matriku ani nepůjde. Jak to chodí v takovém případě. Mám jít na matriku sama a napsat otec neznámý nebo ho tam můžu napsat sama . Na soudní tahanice rozhodně nemám. Dítě bude mít příjmení po mně. předem mi řekl, že když bude platit alimenty, bude si malého brát a štvát ho proti mě. Nevím co mám dělat, když napíšu do RL otec neznámý, vzdávám se alimentů? Víte někdo jak to v takovém případě chodí?

dadous
17. bře 2009

Ahoj wiwo, asi nejlepší bude, když si zajdeš na socialku Peče o dítě ,a tam ti určitě poradí co a jak. 😉 držím pěsti

kopa39
17. bře 2009

Ahoj,
myslím, že bys přítele do RL měla uvést, jako otec dítěte bude alimenty muset platit.
Buď se dohodnete, kolik, nebo to určí soud.
Kdybys ho do RL neuvedla, na alimenty bys neměla nárok, nebo by se to muselo po porodu řešit nějak dodatečně a komplikovaně.
Příjmení může mít dítě po tobě vpodstatě automaticky.
Rozsah styku dítěte s otcem určí taky soud, pokud se nedohodnete. Ale je velmi pravděpodobné, že u miminka bude styk s otcem poměrně malý, a můžeš si určit, že jen za tvé přítomnosti.
Výhrůžek se neboj, nakonec se nic nejí tak horké, jak se uvaří, a tebe určitě ještě potká něco hezkého 🙂

andrissek
17. bře 2009

Ahoj wiwo je mi líto do jaké nezáviděnihodné situace jsi se dostala ☹
Ted tak nad tím přemýšlím co by bylo lepší jestli klid a bez alimentu a nebo uvest otce který ti bude platit,ale za jakou cenu. Já bych si asi vybrala to první .
Moc ti držím palečky ať se rozhodneš co nejlépe a potkáš fajn chlapa který ti bude oporou 😉

w.i.w.a
autor
17. bře 2009

andrissek:
ahoj, no já si taky myslím, že by bylo lepší ho tam neuvádět, když bude dělat takové problémy. Ale pak nevím jak to bude s penězma, když budu sama

dadous
17. bře 2009

wiwa ja myslím že pak budeš mít narok na ruzny davky, takže na tom bydeš třeba líp nebo minimalně stejně, jako kdyby ti daval aliky 🙂 si myslím 😉

andrissek
17. bře 2009

Wiwa jak píše dadous tak si určitě budeš moct zažádat o socialní dávky atd.
Nevím jaká je tvoje situace ,ale je možnost i příspěvku na bydlení na to by ses musela zeptat na socialce.

dadous
17. bře 2009

si myslím, že bude mít narok na plno příspěvku. Pokud narazí na dobrou soc. prac. tak jí určitě poradí. Bejt wiwou tak na toho chlapa zapomenu 😉 když nema zajem 🙂

andrissek
17. bře 2009

Já bych asi udělala to stejné i tak trochu z vlastní zkušenosti .
Určitě se objeví někdo u koho najde štěstíčko a to ti Wiwo ze srdce přeji 😉

w.i.w.a
autor
17. bře 2009

no tak jak o tom přemýšlím, asi to tak udělám. Nebudu ho psát do RL, moc Vám všem děkuji za podporu, je to tady super. Tak zas někdy, mějte se maminky

dadous
17. bře 2009

tak hodně štěstí 🙂

f161
17. bře 2009

Ahoj všechny🙂
WiWa: je mi to velmi líto, čím procházíš,ale sama procházím něčím velmi podobným, tak pokud mohu, poradím ti dvě varianty...

Jestli máš na to, obejít se bez alimentů a někdo ti pomůže trochu finančně, maminka, babička, kdokoliv...Pak otce do RL neuváděj, pokud nejste svoji, nebo nemáte spolu trvalý pobyt na jednom místě, pak ti nemůže vůbec nic!!! Stačí mu jen říct, že na to, aby proti tobě poštvával vlastní dítě nepotřebuješ jeho peníze a že vůbec nepotřebuješ od něj nic, docela ledově mu řekni, že svůj úkol splnil a k ničemu dalšímu ho nepotřebuješ.

Ale...Pokud víš dopředu, že budeš mít problém s financemi, pak je velmi důležité, aby jste se shodli na detailech, což je uvedení do rodného listu, jestli bude mít tvoje nebo jeho příjmení(protože tím, že ho uvedeš do RL neznamená, že musí mít příjmení po otci) a za jakých podmínek bude platit výživné a scházet se s dítětem. Předpokládám, že s takovým idiotem nechceš žít pod jednou střechou. Pozor, ale zatím mluvím jen o osobní dohodě, pokud by totiž nefungovala, je více než možné, že soudy tě neminou...Není to nic příjemného, ale je na tobě, jak silnýma nervama se obrníš, najdeš si dobrého právníka, nejlépe ŽENU, která má sama děti a vytvořit vhodné materiální a finanční (sociální)zázemí pro sebe a dítě! Protože na tomhle by mohl zpochybňovat tvou schopnost se o dítě postarat...Věř mi, že pokud takový podmínky vytvoříš a k tomu soudu dojde, pak nemusíš mít žádné velké obavy, protože i když jsou soudy na hovno, ve většině případů pokud je matka schopná se o své dítě postarat a má proto dobré sociální zázemí, přisoudí dítě jí...

Nevím jak to popsat lépe, je to rozum z druhé ruky,možná že i něco co tu píšu se uskutečnit nedá, ale třeba moje mamka se v tomhle dost vyzná, má soud o děti za sebou a myslím, že ví co mluví a věřila bych tomu, přinejmenším jako hrubému podkladu, pro nějaké jednání vůbec...Detaily samo sebou budou přizpůsobené okolnostem, jak vy dva se dohodnete nebo nedohodnete... Je mi to moc líto, já teď taky řeším, zda otec ano či ne, ale nemáme tak hluboké spory jako vy...Rozhodně ale nečekej a začni si budovat zadní vrátka, aby tě nic nepřekvapilo, radši od něj čekej to horší... Nejlepší start je nějaká dobrá právnička, která správně poradí co a jak udělat, abys nemohla o děcko přijít🙂 Hlavu vzhůru na každou svini se voda vaří😉

f161
17. bře 2009

A když tak čtu komenty ostatních, pak opravdu na toho blbečka zapomeň, protože podle mého čteného úsudku nestojí ani za rozbitej xicht... Heleď🙂 Je mi teprv 19let, ale co vímje, že bych ani za mák nechtěla vycházet s člověkem, kterej mi řekne takovouhle hnusárnu...Právě jsem se o tom sama přesvědčila a pokud o mě ten můj nestojí, pak mu můžu jedině říct, že svůj úkol splnil a že je ale tím pádem k ničemu, protože dítě porodím já, dítě budu kojit já a navíc dítě potřebuje především MÁMU🙂 Tak úsměv a nezoufat🙂 Je vidět, že neni moc chytrej, tak toho využij a udělej z něho ještě většího blba, než jak právě vypadá😀

dadous
17. bře 2009

podle mě by bylo uplně nejlepší, kdybys měla nějakou znamou na socialce, a ta by ti řekla na co všechno máš nárok. Ted myslím finance. pak si lehce spočítaš co je pro tebe vyhodnější. Protože pokud by mu určily alíky tak by platil třetinu ze sveho platu. Jestli ma ale ofiko maly příjmy tak bych po něm asi aliky nechtěla. Ale mam pocit,že by měl po dobu mateřsky vyživovat i tebe. Ale pak ti hrozí, že mu houkne a bude dělat problemy s dítětem, jen aby ti ublížil za to ,že ho ho jakoby obíraš o peníze 😒

caira
17. bře 2009

wiwa: nechci ti brat iluze..ale i kdyz ho do RL neuvedes tak muze taky za pet let prijit a udelat ti ze zivota peklo, vezme te k soudu k prokazani otcovstvi, bude tam klidne tvrdit, ze jsi mu zatajila, ze jsi tehotna, ze by urcite otcem chtel byt, bude ze sebe delat "obet" a ty budes ta spatna.. - bohuzel nemas sanci se tomu vzeprit, podle zakona musis umoznit testy DNA a pak si klidne vydobyde soudne styk s ditetem..a pak to teprve bude pro dite trauma, bude to pro neho cizi clovek a najednou si ho bude brat "dvakrat mesicne na vikend" ..nikdy nevis, co se po case zmeni, treba bude mit zenskou co nemuze mit deti a ta se rozhodne, ze si alespon budou "pujcovat" to tvoje nebo buh vi co toho vola napadne...

Proto byt tebou ho do RL uvest necham, necham si soudem stanovit alimenty, soudni styk pokud o nej bude stat a ty vis, co cekat, protoze kdyz si ho nebude chtit brat mas casem mnohem vetsi sanci u soudu aby se mu styk zamezil a argumentovat tim,ze o diteti vedel, ty jsi styk umoznit chtela ale nemel zajem a ze po x letech uz by to pro dite nebylo z psychologickeho hlediska "zdrave" mas vetsi sanci, ze soud na to prihledne z tve strany a on bude platit jak mourovatej, ale nebude ti delat zle...

dadous
17. bře 2009

ale kdyby k tomu došlo tak kdo ji dokaže ,že věděla kdo je otcem, mohla by přece tvrdit že v ty době měla víc partneru. Wiwo to co jsem ted napsala ber s rezervou. To je jen uvaha. myslím si že když ho uvede do RL a bude chtít aliky, tak jí časem muže dělat stejny zle, jako kdyby mu to neřekla. Ježiš ja to matlam ale snad mi rozumíte co tím chci říct. wiwa ho zna, tak se stejně musí rozhodnout sama jak na něj. I když u chlapu nikdy nevíte 😉

caira
17. bře 2009

dadous: no to sice muze..ale i to muze uvest proti ni, ze stridala partnery, ze by diteti bylo lepe v jeho peci atd atd...v dnesni dobe soudnictvi, kdy je modernim trendem stridava pece nebo dokonce sverovani do pece otce bych se fakt sla poradit s pravnikem a socialkou..a pokud vazne nechce byt otec tak bych se poradila s pravnikem jestli se to da nejak prave osetrit do budoucna, jako, ze se vzdava veskerych rodicovskych prav atd...aby to mela cerne na bilem..kdyz se dobrovolne vzda rodicovskych prav a bude to legalne podlozene tak snad by mohla mit pokoj? ale to jen tak strilim od boku, v tom uz se nevyznam 😅

Zrovna to probiram s manzelem, ze co bych delala ja na stejnem miste, kdyby treba prisel po letech a chtel mi malou vzit..tak jsem mu rekla, ze bych ho nechala zabit 😀

laska.nezna.hranic
17. bře 2009

uveď ho, zmetka. ať si takhle vyhrožovat zkusí před soudem. copak nevidíš, že to dělá jen proto, aby se vyhnul zodpovědnosti a ty jsi ho jako otce neuvedla? s takovým přístupem bych se rozhodně nebála, že by ti dítě bral, když už teď ti dal jasně najevo, že o něj nestojí. jen se mu nechce platit. možná teď je to pro tebe nejsnazší cesta, jak ho ze svého života vymazat, ale co mimi? navíc, nikde není napsáno, že si to nerozmyslí a pak požene k soudu on tebe, až bude chtít být jako táta uznán. když bude chtít dělat problémy, bude je dělat tak jako tak, jen s tím rozdílem, že ty budeš bez financí a on bez starostí. to bys byla hloupá. 😉
a třeba si to do konce těhu sám rozmyslí 🙂

w.i.w.a
autor
18. bře 2009

aho všichni,
přečetla jsem vše co radíte a pro přesnost jsem zkopírovala jeho poslední mail, jinak komunikace žádná, neopověděla jsem mu
napsal :
Ahoj,

asi bych spíše doporučil neuvádět.Oba víme,že ti rodiče všechno koupí.Jsi docela hezká,takže je otázkou času,kdy s někým začneš chodit.Pokud bych musel platit,tak si asi občas prcka budu brát na víkendy a pokaždé ti řeknu co si o tobě myslím.A budeme dítě štvát proti sobě.Takže pokud máš čím přemýšlet,tak si to rozmysli,abychom se vyhnuli případné agresi do budoucna a vím,že z mé strany určitě bude.Konzultoval jsem to i s holkama z práce a nikdo tvé jednání nepochopil.Proto bude lepší,když bude mezi námi vše uzavřené,abychom se nemuseli již nikdy vidět.

beata.n
18. bře 2009

ahojky wiwo,nedá mi to nereagovat.tohle je citový výdírání,pokud ti takhle vyhrožuje,tak si e-mail ulož,nebo vytiskni a jdu na tu sociálku,co by ti poradili.nechápu takovýhle zmetky,co neumí nést odpovědnost za svoje chování a činy!!!není to chlap,ale srab!!!!! 😠 😠 l.tak jestli to tu čte,tak proč sem něco nenapíše hrdina jeden??????????? 🙄 přeju ti,aby to dopadlo dobře.já bych ho asi jako otce udala,asi fakt čeká,že se ho začneš bát.chce jen zbavit odpovědnosti a to mu nedovol.je to srab,tak zastrašuje,páč na nic jiného nemá 🙄

mischus
18. bře 2009

Ahoj Wiwo,
je mi moc lito, co se ti prihodilo, ale uprimne, ted se musis sebrat a byt silna.. Ja osobne bych se na takoveho "otce" vykaslala a brala ho spise jako darce spermatu. Diky jeho chovani jsi poznala, ze by to nebyl chlap pro zivot a uz vubec ne otec pro tve dite! Mam kamaradku, ktera se ocitla uplne ve stejne situaci jako jsi ted ty a taky se rozhodla otce do RL neuvadet.. Jako matka-samozivitelka dostava slusne prispevky, ktere jsou v souctu mnohem vyssi, nez alimenty, ktere by otci urcil soud. Protoze pokud otec u soudu prokaze minimalni prijmy (coz neni problem, pokud je na pracaku nebo treba se svym zamestnavatelem vychazi a ten je ochotny potvrdit mu, ze dostava jen minimum), je naprosto jasne, ze mu nestanovi nejake zavratne vyzivne.. Obvykle to byva kolem 800Kc, pokud otec nepracuje.. Je to fakt zalostne, ale je to tak.. Takze ze socialky bys mohla mit penez vic a jeste k tomu od neho klid.. Nelze vsak nikde sepsat zadny papir, kde by se dobrovolne vzdal svych rodicovskych prav. To proste podle nasich zakonu nejde. Rozsah rodicovskych prav muze omezit nebo zrusit pouze soud, takze takovy papir ani nezkousej sepsat, protoze by byl neplatny..Lze udelat pouze to, ze mu po narozeni ditete prokazatelne pisemne dorucis papir, kde mu napises, ze se dite narodilo a ze je otcem (nejlepe to udelat osobne i s nejakym svedkem) a od teto doby mu bezi poperna lhuta (6 mesicu), po kterou on muze popirat sve otcovstvi, popr. se snazit o to, aby byl jako otec uznan. Vzhledem k tomu, ze ale rikas, ze nestoji o to byt otcem, tak s tim asi nic nebude delat. No a jak ubehne tato lhuta, tak je dite jen tvoje a on ztratil vsechna rodicovska prava. Pokud by se do budoucna rozhodl, ze bude o dite usilovat, tak tak muze ucinit uz jen pomoci nejvyssiho statniho zastupce. To by ale musel prokazat, ze tak jedna v zajmu ditete a ze o narozeni ditete nic nevedel. V tu chvili bys ty prisla s papirem a se svedkem a dokazala, ze o diteti vedel a presto o nej nemel zajem.. Uplne nejlepsi by bylo, kdyby ti takovy papir hned po narozeni ditete podepsal - jako, ze je srozumeny s tim, ze dite se narodilo a ze ho uvadis za otce; ale to nevim, jestli by udelal..
Moc drzim palce, at se spravne rozhodnes!

caira
18. bře 2009

mischus: to je super s tim papirem, presne to jsem si rikala, ze kdyby hajzl za x let prisel a najednou tvrdil,ze o diteti nic nevedel a tech chce byt otec...Ale zase..bude ten papir pravne platny? vzdycky pak muze tvrdit, ze to on nepodepsal nebo tak? nemuselo by se to udelat u notare? 😅

Nechapu, ze nejaky chlap muze byt takovy kripl 😠

wiwa: muzu se zeptat kolik ex priteli je? a jak dlouho jste spolu byli nez jsi otehotnela?

laska.nezna.hranic
18. bře 2009

ale ono přece nejde jen o alimenty. co třeba dědictví? navíc každý má právo znát svůj původ. ať už jsou jeho předci jakýkoli. přemýšlej, co je dobré pro dítě, ne pro tebe, protože ty řešíš momentální situaci, ale už ne tolik to, co se může stát v budoucnu. a co na to jeho rodiče - babička s dědou? je to těžké. ale rozhodni se tak, aby ti to vaše dítě jednou nevyčítalo.

f161
18. bře 2009

Ahoj wiwa... Ten mejl si zkopíruj, vytiskni alespoň 3x a pěčlivě uschovej a tradá na sociálku nebo za právničkou😀

andrissek
18. bře 2009

Lasko já myslím že někdy vubec není ten pravej otec kdo plodil .

beruska2x
18. bře 2009

ahojky taky by me hodne zajimalo jak dlouho jste spolu byli a jestli pritel vedel ze neberes antikoncepci, ne ze bych se chlapu zastavala, kazdej by se mel postavit celem k problemum ale uz jsem se setkala i s tim ze holciny otehotni, priteli tvrdi ze brala antikoncepci a jsou pritom spolu treba par mesicu....

to je pak taky trosku jina situace...

mifinka
18. bře 2009

Ahojek, no nevím nevím... je to dost složitá situace... pokud se k tomu staví ten kluk takhle, pochybuju že se mu bude chtít platit alimenty.. a tím pádem by si na tom mohla být ještě hůř než kdybys ho jako otce neuvedla.. Ale rozhodně se mi jeho přístup nelíbí a i na neplatící otce dnes jsou jiné páky.. Já bych ho jako otce uvedla. I když bych ho brala defakto jen jako spermodárce.. Nenech sebou orat, meily, smsky, vše si schovávej a jak napsala f161 šuo šup někam na úřad...
Hodně štěstí a sil .

w.i.w.a
autor
18. bře 2009

Ahojte všici,
nikdy jsem neřekla, že na rozchodu nemám žádnou vinu. Byli jsme spolu krátce a hned od začátku jsme mluvili o dětech. Prcek byl plánovaný. Chtěla jsem jen poradit jak dál s RL, ne pomlouvat jak jsou chlapy hrozný. Sama to nemám ráda, tak se snažím to nečinit ostatním. Do RL ho nenapíšu a děj se vůle boží.

dadous
18. bře 2009

tak držíme pěsti 😉

andrissek
18. bře 2009

Taky ti moc držím palečky 😉

beruska2x
18. bře 2009

pokud je to tak tak neboj, jestli si to v budoucnu rozmyslis neboon tak na zaklade DNA zkousky se tam da otec doplnit.... 😉