Těhotná na RD. Neschopenka-od data nástupu do práce?

esuska
11. zář 2008

Ahoj všem,

už jednou jsem se ptala na podobnou věc, ale několik lidí mi řeklo několik🙂) verzí. Jsem těhotná na RD, ale synovi bude 21.9. 4 roky, takže 22 bych měla nastoupit do práce, kde mám rodičák do 4 let věku dítěte. 18.9. jdu k doktorce a ta mi napíše neschopenku, ale prostě fakt NEVÍM jestli jí může napsat už od toho 18.9. nebo přesně toho 22.9.. Polovina lidí mi říká, že když jsem práce neschopná, tak je jedno od jakého je to data, klidně i dřív, druhá mi zas tvrdí, že to musí být přesně po skončení RD, že na RD nemám nárok na nemocenskou. Já ale pobírat nemocenskou budu až od toho 22.9. to mi je jasný, když jsem zatím na RD, to je v pohodě, ale jde mi o to datum vystavení neschopenky. Moc prosím máte někdo totožnou zkušenost, kterou jste ale narozdíl ode mne už vyřešili takže fakt víte na 100% jak to je? Mooooc děkuju za info je to pro mě vážně důležité, nerada bych měla kvůli špatně napsanému datu smůlu s nemocenskou.

vojtisek2007
11. zář 2008

esuska
- vystavit ti neschopenku může mudr. k jakému datu chce (nebo chceš ty), ale dokud ti neskončí rodičák, tak ti nepoběží od sociálky peníze - ty budeš dostávat až od toho 22.9. - přesně jak píšeš, ale neschopenku už můžeš mít dávno vystavenou - předpokládám teda, že máš stále zaměstnavatele..... - ale podle mě je to úplně zbytečné, aby ti neschopnost psala dřív než od toho 22.9., protože ti stejně žádný peníze nepůjdou....ale to víš.

esuska
autor
13. zář 2008

Vojtisek2007,

zaměstnavatele mám toho, kterého jsem před 4 lety žádala o rodičák do 4 let věku dítěte. To ale platí, že jo?

vojtisek2007
14. zář 2008

esuska
- no tak to není co řešit, neschopenku si nech vystavit nejpozději s datem od 22.9. a zanes do práce 😀

niki2
16. zář 2008

Nech si vystavit neschopenku od 22.9., to by nemel byt problem.
Ja byla tehotna a 8.7. mi koncila trileta materska. Prisla jsem se poradit do prace, tam mi rekli, kolik mam jeste dovolene, takze jsem 8.7. nastoupila do prace, ale ihned cerpala dovolenou. Rekli mi datum, kdy mi dovolena skonci a od nasledujiciho dne mi doktor napsal neschopenku. Nebyl v tom zadny problem.
Ja jsem jeste rusila rodicovsky prispevek, to se te ale netyka, tobe po 4 letech narok zanikne automaticky a pak nastoupis na novou materskou.

esuska
autor
16. zář 2008

niki 2,
díky moc, jo hele holky jen tak mezi náma-mě nic moc samozřejmě není, doufám, že když řeknu doktorce že je mi šoufl, že se nebude dál vyptávat a neschopenku mi napíše. Jinak jsem nahraná, niki2, co tys řekla doktorovi, že tě nechal doma? Mám říct pravdu-že jsem po rodičáku a že by se mnou vymetali jak s koštětem, protože budou hrozně odvázaní, že nastupuju opět těhu, navíc malej hrozně často marodí, takže bych byla stejně víc doma než v práci, nebo na ní mám hrát, že zvracím a bla bla bla? Co mi radíte holky, já v tom neumím moc chodit, nikdy jsem nemarodila, tak poraďte, prosím. 😨

vojtisek2007
16. zář 2008

já si myslím, že dneska píšou kvůli těhu hodně neschopenek - radši - já třeba jezdila do práce autem - na to všechno se mě ale dr. vyptával - mě teda bylo po ránu špatně, hodně, pak třeba i hodinová cesta autem....tak rovnou sám řekl, že jestli chci, tak že mi napíše neschopnost ať mám klid.....tak víš jakou máš dr. a jak se k tomu staví....