Těhotná na úřadu práce. Mám nárok na nemocenskou?

jkpv
23. dub 2008

Ahojky holky ! Potřebovala bych poradit . Momentálně jsem v evidenci úp . dnes jsem byla u Dr. který mi podtvrdil těhotenství . I když to nebylo planovaný , mimi si chceme nechat . Bohužel mám rizikovku . Zajimalo by mě jestli mám narok na nemocenskou . Dr. mi chce napsat neschopenku . Možna že někdo má podobnou situaci . Diky moc za všechny rady a odpovědi .

anastazie111
24. zář 2014

Ahoj holky, mam dotaz, jsem 3 mesice na UP a v pondeli jsem zjistila, ze jsem ve 4 tt.
Mate nekdo zkusenosti co ted?Je mi jasne, ze nemam narok na nic, myslite ze je dobresi najit rychle nejakou praci a prezit tam zkusebku a pak jit na nemocenskou ? dekuji za rady 😉

j.a.n.i
24. zář 2014

@anastazie111 Nevím, ale vždycky mě napadá, proč sis už nenašla práci doteď, když to teď rychle zvládneš 😒

mishell56
15. říj 2014

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Mám podobný problém a nevím jak ho řešit. Loni jsem nemohla sehnat práci, byla jsem v evidenci na ÚP a brala jsem podporu, pak jsem práci sehnala a nastoupila do zaměstnání. Bohužel se věci vyvíjeli tak, že jsem po třech měsících (na konci zkušebky) musela dát výpověď a odstěhvat se za rodinou na moravu. Co se nestalo, tady jsem sehnala hned práci a taky jsem zjistila, že jsem těhotná, takže logicky v práci mi řekly, že mě nepřijmou. Takže teď jsem nezaměstnaná, nejsem na ÚP, protože jsem si mohla vybrat, buď utratit 1500 za cestu do prahy a zpět nebo 1100 za zdravotní a příští měsíc se zaevidovat tady, protože už tady budu mít trvalé bydliště. Jenže nevím, zda vůbec na něco mám nárok, zdá se mi že ne, ale pokud by mi některá z vás poradila co dělat, na co mám nárok a tak, budu ráda. Děkuju holky za odpovědi

j.a.n.i
15. říj 2014

@mishell56 Záleží jak dlouho si byla předtím v evidenci a zda si v té nové práci byla celé 3 měsíce nebo kratší dobu?

mishell56
16. říj 2014

@j.a.n.i byla jsem tam 3 měsíce přesně a na ÚP půl roku

j.a.n.i
16. říj 2014

@mishell56 Tak to nestačí, aby se ti obnovil nárok na podporu, takže nejspíš nemáš nárok na nic a akorát ti budou platit zdravotní.

mishell56
17. říj 2014

@j.a.n.i Jo to jsem si myslela, díky

frenci4442
8. bře 2016

Dobry den ja jsem momentalne zamestnana ale cchcela by sem se zeptat ma nekdo skusenost s tym zeby pocas tehotenstva sem dala vypoved a sla na urad prace???? Dalo by se to ???

frenci4442
4. dub 2016

Dobry den holky chci se zeptat sem tehotna a pred par dni mi skoncila pracovni smlova a byla sem na marodce nevi nekdo muzu se ted normalne zaevidovat na uradu prace??? Dekuji

j.a.n.i
4. dub 2016

@frenci4442 Pokud máš ukončenou neschopenku, tak ano.

frenci4442
4. dub 2016

Ano neschopenku mam ukoncenou ale z prace sem jeste oficialne nedostala vypoved muj zamestnavatel mi zekaby sem sla dal na marodku

j.a.n.i
5. dub 2016

@frenci4442 Tak buď ti skončila smlouva nebo neskončila, těžko něco mezi tím.

frenci4442
6. dub 2016

Tak smlouva mi neskoncila a novou mi uz nedali ale ani zadnou vypoved som nepodpisovala nic
@j.a.n.i

j.a.n.i
7. dub 2016

@frenci4442 Tak pokud píšeš, že ti novou nedali, tak ta předchozí skončila, ne? A v tom případě ti žádnou výpivěď dávat nemusí, okamžikem skončení smlouvy na dobu určitou ten pracovní poměr končí, oni pro to nic dalšího dělat nemusí.

frenci4442
7. dub 2016

@j.a.n.i takze ted mi ostava jenom se zaevidovat na uradu prace???

j.a.n.i
8. dub 2016

@frenci4442 To záleží k jakému datu ti skončila ta smlouva v práci?

frenci4442
8. dub 2016

@j.a.n.i ta smlova mi skoncila 31.3 2016

j.a.n.i
8. dub 2016

@frenci4442 Tak to už opravdu leda ten UP, na neschopenku už nemáš nárok.

katerinahrda
3. kvě 2016

Ahojky děvčatka, ja jsem jdu take s dotazem.
Dostala sem vypově k 31.5.2016 od 14.5 jsem na neschopence s riz. těh. posílala sem naší učetní podklad že stale jsem na neschopence a ta mi na to konto volala že mi teď momentalně nemuže dát odstupné, že mi ho dá pokud sama zažádam o rozvázání prac poměru a že má neschopenka pujde potom přes socialku jen a firma v tom nebude figurovat. Jinak bych odstupné dostala až tehdy kdy bych šla na mateřskou. Mám tohne udělat nebo mám zustat na neschopence a vyprdnout se na to? Děkuji a doufám že je to srozumitelné :D

berdolina
8. zář 2016

Dobrý den,chěla bych se zeptat..za 3 měsíce mi končí mateřská na dceru..zjistila jsem však že jsem těhotná.Budu mít nárok na peníze na úřadu práce.Jak dokládat že jsem v jiném stavu..Děkuji..

petraloco
1. lis 2016

Ahojky, prosim o radu, v tuto chvili jsem na UP a cekame mimi. Platim si treti mesic nemocenske pojisteni, mam narok na nemocenskou?

kaja2016
1. lis 2016

@petraloco Ahoj, a to jde platit si zdravotnj a byt na UP, kde ti hohradi taky? Podle me to nejde. Jinak z UP na nemocenskou jit nemuzes.

j.a.n.i
1. lis 2016

@petraloco Na UP si nemůžeš platit nemocenskou, to může jen OSVČ, tedy ne na UP nemáš na nemocenskou nárok.

curinecka
7. lis 2016

@kamca.mazda jsem ve stejne situaci jako vi,pokud budu vdana tak budu mit nejakou vyhodu? jako ze mi budou proplácet neschopenku na up 😀 ???

curinecka
7. lis 2016

@anastazie111 jsme na tom stejne,taky by ,me zajímalo co ted 😖