Trestní oznámení pro pomluvu §184 nebo §206 trestního z.

kettynka1234
11. črc 2013

Prosím o radu. Máte nějaká zkušenost s podání trestího oznámení pro pomluvu? Mám problémy se sousedem, který mě obviňuje : ze zavolání police a odchycení psa ( toho odvezli do útulku, kde majitel útulku oznámil týrání psa) a z poslání nějaké hygienické inspekce. Jedná se o vesnického malého chovatele dobitka ( kráv, hafo psů, hafo koček a možná i prasat) Ani z jedním tímto nemám žádnou spojitost. Jediné s čím jsem měla problémy a řešila jsem to přes starostku a ona následně s policií bylo toulání jeho psů na náš pozemek a ohrožování ( mám 4 děti a když na vlastím pozemku opakovaně útočí a doráží psi, musela jsem to řešit). Po rozhovoru se sousedem začal dělat naschvály a ignorovat mé prozby o zavření psů a nepouštění volně mimo pozemek. Poté jsem to řešila s tou starostkou. Ale je to již několik let. Tyto pomluvy ze zavolání a odchytu psa a hyg. kontroly jsou teď. Všude po vesnici mě pomlouvají jak on s manželkou, tak i jeho dcera, která prodává ve stánku. Šíří o mě drby, které nejsou pravda a škodí mi. Neřeším, že nás ignoruje a nezdraví ( slušný moc není!) ale nařknot mě z něčeho, co se mě vůbec netýká? Co by jste mi radily. Přemýšlím o podání trestného oznámení pro pomluvu. Jak na to? Pomůže mi to nějak? Děkuji za rady.

kettynka1234
autor
11. črc 2013

Prosím poraďte, jsem z toho zoufalá.

veruska007
12. črc 2013

Ahoj, nám někdo v paneláku posílal výhružné dopisy. Poté, co jsem je vyvěsila na nástěnku, tak to přestalo - dala jsem k tomu papír a ostatní tam agresora odsuzovali. Nechal toho. Ale stejně - bála jsem se o děti, jak se naskytla první příležitost, odstěhovali jsme se.

zamilovanadonej
12. črc 2013

@kettynka1234 Já si teda nejsem jistá, ale za obyčejné drby se žaloba pro pomluvu nedává (dát samozřejmě může, ale bez efektu). Pomluvou musí být snížené společenské uplatnění a navíc to musí být nařčení z něčeho, co není pravda (že kradete, šlapete, atd...)
Když jí podáte, akorát si pozvou souseda na služebnu, a pak to odloží- ale třeba by to přineslo výsledky, soused by čuměl 😎
A pouštění psů řešit s obcí- záleží, co máte ve vyhlášce....

lili_2
12. črc 2013

Já si myslím, jestli se jedná "pouze" o pomluvu, že jste na něj poslala uřady a dále se to nestupňuje tak bych to nechala být. Znáš pořekadlo se šlápnutí do hov.., čím víc ho budeš chtít sundat z boty tím bude víc smrdět. Zkuste zatnout zuby a třeba se to za nějakou dobu zklidní. Ale pokud by se pomluvy stupňovali a nebo přibylo ještě něco navíc tak bych to začala řešit. Ale určitě bych nejdříve zašla za právníkem abych věděla jaké mám vůbec šance, že se to nějak vyřeší. Přeji pevné nervy.

kettynka1234
autor
12. črc 2013

@zamilovanadonej ve vyhlášce to máme ( pouštění psů), ale nerespektuje ji. Nejsem jediná, která s ním má problém. Stěžují si na něj i ostatní lidé. Má smečku psů a ta se volně pohybuje o obci.
Jedna paní našla jejich starého černého vlčáka se potulovat po silnici ( zavola policii, ta psa odchytla a odvezla do útulku. Majitel útulku podal na veterinu udání za týrání psa ( soused myslí, že jsem to byla já) Nebyla! pro toto udání k němu jezdila na kontroly veterina. A co jsem dnes zjistila, tak veterina dala podnět k další kontrole. ( tu na mě také hodil) Tak nevím. Nedá se s ním po dobrém vyjít.

kettynka1234
autor
12. črc 2013

@lili_2 děkuji, je to fakt. On by smrděl hodně dlouho. Jenže rozumná domluva s ním není. Manžel mu říkal, že jsem to já nebyla. Nezajímá ho to. A toto trvá již několk let, co jsem si poprvé začala na psi stěžovat. Řešila jsem to s ním a od té doby dělá naschvály a za vše můžu já. Jsem asi mrcha. Jen o tom nevím. T8hne se to asi tak 8 let? teď to vyvrcholilo tím odchytem a veterinou. Mluvila jsem ze starostkou ( stojí při mě). Jenže soused je arogantní blb.

lili_2
12. črc 2013

@kettynka1234 tak s tím ti neporadím.

ppavell
3. říj 2013

Ahoj kettynka1234,
- já bych to trestní oznámení určitě podal, mám docela podobný problém se psem sousedka mě obvinila že jsem ji třikrát nakopl psa a není to pravda a docela mně to mrzí že je taková zlá já jejího psa mám moc rád a vůbec bych mu neublížil, trápím se a když podám to trestní oznámení tak se mě možná uleví, ale nejhorší je že se sní nedá normálně mluvit.

hanulka933
25. črc 2014

Ahojte chtěla bych radu,bývalá přítelkyně od mého přítele se do mě neustále naváží a pomlouvámě na internetu a nevím co stím mám dělat??Prosim poradte jsem zoufalá

kettynka1234
autor
25. črc 2014

@hanulka933 Ignorovat. Co se týče internetu, s tím nikdo nic neudělá. Nereaguj a neřeš to. Ona žárlí a bohužel si to vybíjí na tobě. Jednou ji to přestane bavit. Když budeš nějak reagovat, může to být horší ☹

hanulka933
25. črc 2014

Ano mockrát děkuji za radu..Uvidim co na mě ještě vymyslí..

lensz
31. srp 2015

Ahoj poradí mi někdo?Bývalá žena mého přítele je sice asi zklamaná,ale začala mě napadat a šířit lži dal.Abych to vysvětlila .Jsem pracující bila žena ona v několika městech kde máme bohužel obě rodinu a známí,začala sirit, že jsem cigoska,romka a navíc ještě ,že jsem k...a a říká jména které ani neznám.Navíc se toho chytil i můj bývalí manzel. Ne tedy té cigoska ,ale k...y.Začínam být již psychicky vyčerpaná a nevím zda když podám trestní oznameni zda to něco změní.PROSIM PORADTE NEKDO DEKUJU ☹

simcatom
18. led 2016

bezplatnapravniporadna.cz skuste holky

kalca1234
19. pro 2020

Já byla podat. Ale u nás je jiný problém než pomluvy. (vulgární nadávky, pomluvy, vyhrožování na ujme na zdraví(před nezletilou), obviňování,...)