Trvalé bydliště. Mám sepsat smlouvu a jít na úřad?

modelis
9. led 2011

Mám dotaz, chtěla bych vědět jak to udělat abych měla trvalé bydliště... Jedná se o to, že bydlím v domě po rodinném příslušnikovi, takže to má nastarost budoucí tchán. Jak to udělat, když neplatím nájemné, jen spotřebu... Stačí ručně sepsat smlouvu a pak zajít na městský úřad a zažádat o změnu??? Moooc moooc děkuji.

berenika39
9. led 2011

Trvalé bydliště ti musí potvrdit majitel nemovitosti.

mamkamarketa
9. led 2011

ja myslim, ze musis zajit na mestsky urad zazadat o zmenu a ti kontaktuji majitele nemovistosti a ten bud bude souhlasit s dalsim najemnikem nebo nemusi souhlasit.

janeyzelvicka
9. led 2011

Při ohlášení změny místa trvalého pobytu je občan povinen:

* vyplnit a podepsat přihlašovací lístek k trvalému pobytu,
* předložit platný občanský průkaz, u něhož není oddělena jeho vyznačená část v důsledku změny místa trvalého pobytu; občan po ukončení pobytu v cizině předkládá cestovní pas, občan po nabytí státního občanství České republiky předkládá doklad o nabytí státního občanství,
* předložit doklad o vlastnictví domu nebo bytu (například výpis z katastru nemovitostí) nebo doklad o oprávnění užívat byt, obytnou místnost (např. nájemní smlouva, dohoda o ubytování), anebo pokud doklad nevlastní, úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu; takové potvrzení se nevyžaduje v případě, že oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu k trvalému pobytu před zaměstnancem ohlašovny.

My jsme to řešili dvakrát - jednou jsme šli do pronájmu k jednomu pánovi, na úřad jsme donesli nájemní smlouvu, kde bylo napsané, že on souhlasí s trvalým pobytem, oni si pak ověřili, že on je vlastníkem bytu.
Teď jsme se přehlašovali k trvalému pobytu do domu, který vlastní můj taťka - ten byl na úřadě s náma, chtěli po něm výpis z katastru, že dům vlastní a taky myslím něco podepisoval.