Trvalé bydliště miminka. S manželem máme každý jiné

marketazam
28. dub 2009

Nevíte někdo jak se řeší trvalé bydliště miminka když máme s manželem každý trvalé bydliště jinde a bydlíme společně zase jinde...? Má se někde hlásit kde bude mít mimčo trvalé bydliště nebo ho bude mít automaticky stejné jako já?

jakoubka
28. dub 2009

Ahoj.

Podle mého se dítě hlasí kdo trvalého bydliště matky.

andreahrbacova
28. dub 2009

ahoj market my jsme na tom úplně stejně,já jinde přítel jinde a bydlíme taky spolu na jiné adrese.Mimi dostává automaticky trvalé bydliště tam kde matka 😉 my si to teda budeme měnit po porodu,protože přítel chce jméno syna v občance,ale zatím to máme tak.

marketazam
autor
28. dub 2009

moc díky holky

andreasek82
28. dub 2009

marektazam, my jsme na tom take uplne stejne.. a stejne tak jako andreahrbacova si to budeme menit po porodu.. 🙂

anitrams
29. dub 2009

Ahojte, i my to mame stejne. Menit to budeme az zkolaudujeme nas domecek. 😅

fifa79
29. dub 2009

marketazam:
ahojky,my jsme řešili to samé.Dítě dostane automaticky adresu a zdravotní pojišťovnu stejnou jako matka.Po narození není problém miminko přihlásit k trvalému pobytu kamkoliv.Jen s tím musí oba rodiče souhlasit.

nathali
29. dub 2009

mam taky problem som slovenka aj moj priatel kazdy mame trvaly pobyt u svojich rodicov lebo sme sa este nevzali ale byvame v cr a ked sa nam narodi mimco tak trvali pobyt bude mat v cr alebo u mna?

jeudi
30. dub 2009

ahojky ja to mam stejne jako ty a ditko se automaticky prihlasuje na bydliste matky 🙂

prezdivkos
25. únor 2011

Zdravím všechny, mám asi takový divný dotaz, ale protože pomalu začínáme přemýšlet o školce, napadlo mě, že všude berou děti dle místa bydliště. A nějak si nejsem jistá, když jsme malou nikam nepřihlašovali, jestli vůbec nějaké má.. 😀 Je to dle rodičů? Nebo se to uvádělo do papírů před porodem, nějak si nemůžu vzpomenout.. Tak abych pak nebyla překvapená, že nikde není hlášená.. Vlastně jsme nebyli ani na vítání občánků..což je divné, že by nás nepozvali.. Díky za odpovědi. Monča

meo
25. únor 2011

@prezdivkos bydliště má dítě stejné jako matka, takže jestli bydlíte jinde, tak ve školce mají přednost děti v místě bydliště. A na vítání občánků všude nedělaj, to by ti poslali pozvánku.

sussanah
25. únor 2011

@prezdivkos dite ma trvale bydliste stejne jako ma matka. Vitani obcanku zalezi obec od obce, nekde se porada, jinde ne. Vic me ale prekvapuje, jak je mozne, ze nevis, kde ma trvale bydliste, kdyz za ni prece musis platit odpady a ty se plati prave v miste trvaleho bydliste 😉

cincinnati
25. únor 2011

@sussanah Ne všude se platí odpady za člověka. Někde se platí odpady dle vlastnictví bytu.

prezdivkos
25. únor 2011

@sussanah No to právě to ani nevím, jsme tedy hlášeny u našich, ale bydlíme jinde, takže to asi platí naši a já o tom vlastně ani nevím, nějak mě to nenapadlo...

sussanah
25. únor 2011

@cincinnati ah, pravda, ma chyba, zalezi na obci jakou formu platby za odpad zvoli 🙂 Ja jsem si jen vzpomela, jak nam prisla domu slozenka snad 14dni po porodu.. Jeste jsem nemeli vyzvednuty ani rodny list, ale urad uz nas mel v merku 😀

cincinnati
25. únor 2011

@sussanah No to víš, jak jde o to něco platit 🙂

weri1
25. únor 2011

trvalé bydliště je podle matky, ale nemusí, může být i podle otce
Odpadky já třeba ve svém trvalém bydlišti neplatím, jsem jich zproštěna, ptž tam nebydlím 😉