Trvalý pobyt dítěte jiný než rodičů. Jde to?

lena27
25. únor 2010

ahoj, nikde jsem toto téma nenašla a zrovna ho začínáme řešit. máme trvalý pobyt všichni stejný, ale bydlíme v jiném městě než máme trvalý pobyt. syna chceme dát do školky, ale jelikož zde nemáme trvalý pobyt tak asi nebudeme mít šanci. je možné přehlásit pouze syna na jiné bydliště?

kacka.va
26. únor 2010

myslím, že dítě má trvalý pobyt tam kde matka. kamarádka to kdysi zjištovala a bylo jí řečeno, že i když fyzicky bydlela jinde, tak tam mimčo přihlásit nemohla.

marecek4
27. únor 2010

jak říká kacka-prcek musí mít stejný bydliště jako mamina,ale nevidím problém se školkou,taky jsem to tak měla-pobyt ve Vyškově a děti ve školce v Brně,spíš vidím problém v tom,že budeš na MD a nebudou ho chtít vzít do školky z tohoto důvodu,nebo jen na omezenou dobu

lena27
autor
2. bře 2010

díky, taky si myslím, že nemáme moc šancí. ale zkusit se má vše.

alisek
6. dub 2010

ahoj, dnes jsem zjištovala stejné informace o trvalém bydlišti dítěte, a na matrice mi řekli, že dítě nemusí mít stejné bydliště jako matka, může mít trvalé bydliště jako jeho otec (manžel matky), což bude náš případ, jen se to musí vyplnit v papírech pro matriku, kde musí být podpis jak matky tak otce, že s tím oba souhlasí.

25ka
17. kvě 2014

ahojte mam taku otazocku ja tu mam prechodny pobyt a syn trvali ale bohuzial tatinek nas vyhodil a tak sa musime odstahovat na slovensko len neviem ako je to s pobytom dietata chcela by som nam obom dat trvali pobyt tam kde budeme byvat na slovensku je tu nejaka maminka co nieco take riesila?