Úhrada odpadů za nezletilé dítě

jijitka
25. led 2012

Ahoj, nedávno mi přišly složenky na úhradu odpadů pro rok 2012. Překvapilo mě, že oproti r. 2011 a 2010 mi nepřišla složenka na synovo jméno, ale dvě na jméno moje - jen variabilní symboly jsou jiné. Poslala jsem mail s dotazem na místní magistrát, odpověděli mi, že je to v pořádku a já jakožto zákonný zástupce hradím poplatek za svoje dítě. Což je samozřejmé, jen mi na tom vadí např. to, že nikde na složence není zmíněno jméno syna, nechci se dočkat toho, že já budu mít nakonec přeplatek za několik let (který už mi zpětně nikdo nevrátí) a syn se v 18 letech dočká exekuce za dluh na odpadech. Taky mě pobavilo, že se složenka automaticky vystaví na jméno matky - proč ne otce?? 😀 A poslední - asi mám být jasnovidec, protože mám pochopit, že to není chyba úředníka,ale asi nějaký nový systém (možná nějaká změna vyhlášky - v tom případě moje chyba, protože je nečtu 🙂 )
Je to u vás i v jiných městech letos taky tak nebo máte složenky vystavené na jména dětí?? Mám totiž chuť na magistrát něco hezkého odpovědět, ale raději si předtím zjistím informace.

1983hr
26. led 2012

Ahoj složenka mi chodí na jména dětí

petrunka01
26. led 2012

mně taky chodí na jména dětí

vojtisek2007
27. led 2012

my platíme přímo na úřadě a na každé jméno dostaneme potvrzení - i na jména dětí , ne že já 4 x, ten var.symbol by mělo být jeho RČ

jijitka
autor
27. led 2012

@1983hr @petrunka01 @vojtisek2007 - díky, já si jen nebyla jistá, jestli to nebylo nějak změněné v rámci celé ČR, jakože to bude nově na rodiče. Taky můžu jít platit přímo na úřad, ale je pro mě samozřejmě pohodlnější a rychlejší zaplatit přes i-banku.
@vojtisek2007 - právě že ani v.s. není rodné číslo ani v účelu platby není napsáno, že by to bylo za Vaška. Takže budu trvat na opravě, i kdybych měla být jediná prudící matka v Havířově, ale chci to mít v cajku a ne, že se syn v 18 let dozví, že od 3 let dluží za odpady. Co si budeme vykládat, u nás je možné všechno a odvolání pak žádné.
Tak si jdu zase dopisovat s úředníky, to mě baví, vždycky se vyřádím 😀

ffiinnkkaa
27. led 2012

@jijitka Zajdi si tam poptej se zaplať to tam..ono je dobré jednou začas tam zajít a zjistit zda tam je vše ok...jako třeba já .. když jsem byla nedávno řekla mi, že tam mám dluh na odpadu za rok 2009 (což jsem se zrovna stěhovala) nepřišla mi žádná složenka a posléze ani žádný platební výměr..jen z částky 212 Kč chtěli rovnou 616 Kč..jsou to všiváci..hlídala bych si to..