Ukončení prac. poměru během RD a zároveň znovu těhotná

sarah307
27. led 2014

Ahojky, prosím o radu. V únoru mi končí pracovní poměr na dobu určitou, nyní jsem na rodičovské dovolené a zároveň v 6. měsíci těhotenství. Budu mít nárok na novou mateřskou dovolenou či rovnou na další rodičovský příspěvek? Děkuji

dadushe
27. led 2014

Budeš mít nárok na mateřskou, protože i když ti končí pracovní poměr, vztahuje se k tobě tzv. ochranná lhůta (pokud do 180 dní po ukončení pracovního poměru nastoupíš na mateřskou, dostaneš ji). Platit ti ji bude tentokrát sociálka, žádost o peněžitou pomoc v mateřství budeš dávat svému bývalému zaměstnavateli a on to přes jeho úřednici se sociálkou vyřeší (nebudeš muset nikde lítat, hurá:D). Řeším to zrovna teď aktuálně mám nastoupit 19.2. na mateřskou a nezaměstnaná jsem od 30.9., takže ochrannou lhůtu stíhám jen tak tak🙂 Jediné omezení je v tom, že pokud bys chtěla ještě do třetice dítko, tak už ti mateřskou nedají, pouze rodičovskou (musíš do práce, aby ti vznikl znovu nárok) 😎 Tak byrokracii zmar🙂

missymici
28. led 2014

Ano,presne jak píše dadushe.
Ja to mela podobene. 17.12. mi koncil rodicak 3 lety.Prislo k ukonceni prac.pomeru ze strany zamestnavatele,z duvodu rušení divize.V te dobe jsem byla ve druhem mes.uz i s prukazkou.Prac.pomer mi teda v prosinci ukoncili dohodou a ja nastoupila hned na materskou v ochranni lhute,vesla jsem se do toho uplne presne,5 dni navic,už bych do ni nespadala.