ÚP, zaměstnání, těhot. Budu mít nárok na nemocenskou?

certicek24
11. led 2011

Hezký večer 🙂 mám dotaz. Jsem vedena na ÚP a pobírala jsem do prosince podporu.Teď jsme zjistila,že jsem těhotná.Chtěla jsem se zeptat,když by mě někdo zaměstnal a já po zkušební době to jsou 3 měsíce šla na neschopenku.Zda bych dostávala nemocenskou a měla nárok na mateřskou a na jak dlouho bych šla na rodičák?Přítel pracuje na dohodu o provedení práce,tak nevím zda bude moc na rodičák,aby jsme mohly volit 3letou variantu 😒 Moc děkuji za názory,pořád nad tím musím přemýšlet

simonceli
11. led 2011

Ahoj, já jsem taky byla na ÚP, pak jsem zjistila, že sjem těhotná, byla jsem tam zaměstnaná a bohužel (nechtěla jsem) jsem musela po 4 měsících nastoupit na neschopenku na rizikové těhotenství a dostávala sjem normálně nemocenskou, potom přešla na mateřskou a volila rodičák.

certicek24
autor
11. led 2011

No já jsme byla do 2 července 2010 na rodičáku se synem,poté jsme dala v práci výpověď jelikož to nešlo zkloubit s rodinou.A od té doby jsme byla na ÚP chodila jsme na brigády,ale jsem stále vedena na ÚP ted bych chtěla práci abych nebyla doma zadarno ale chtěla bych 3 letou variantu ale nevím zda nemusím mít odpracovanej rok ☹ Děkuji za radu