Úřad práce - po jaké době mohu znovu brát podporu?

pepibubu
26. říj 2007

Ahojky kočky,

chci vás poprosit o radu v takové nepříjemné záležitosti. Vloni jsem měla hodně pitomé období s prací a byla jsem 2x 4 měsíce z roku na pracáku. Tím jsem samozřejmě vyčerpala nárok na podporu. Poslední dva měsíce už mi platila jen pojištění. A nyní to vypadá, že od nového roku budu zase nezaměstnaná. A můj dotaz na vás zkušenější, které třeba v této oblasti pracujete, zní: Po jak dlouhé době mohu zase čerpat podporu v nezaměstnanosti? naposledy jsem byla registrovaná v srpnu 2006, ale poslední podporu jsem brala tuším v červnu 2006.

Díky za odpověď, i když doufám že mezi tím stihnu něco najít a na pracák nebudu muset 🙂

konoupek
27. říj 2007

pepibubu,na pracák máš nárok pokud si za poslední 3 roky odpracovala alespoň rok.Držím palečky,ať se nějaká práce brzy najde 😉

konoupek
27. říj 2007

Jo ještě nemusí to být celý rok v kuse odpracovaný,ale stačí ,když se ti měsíce nasčítají a udělá ti to dohromady ten rok.

pepibubu
autor
27. říj 2007

Konoupek, díky, a platí to i přes to, že jsem v minulém roce (vlastně to bylo v měsících11/05 - 02/06 a pak 04/06 - 06/06) vyčerpala ten půlrok, kdy ti platí podporu?

Mimochodem ten ha*zl mě vyrazil k 31/10 a nějaká výpovědní lhůta mu byla ukradená 😢

konoupek
28. říj 2007

no podle mě by mělo,ale ruku do ohně bych za to nedala 😕 .Ještě zkus mrknou po netu,jestli něco najdeš.Taky kouknu ju? 😉

hanulik
29. říj 2007

Ahoj holky, tak mě se stalo něco podobného. Nastoupila jsem do nové práce, ale pan majitel po dvou měsících zrušil pobočku a mě ze dne na den propustil. Tak jsem volala na pracák a tam mi řekli, že je počítáno i s takovými případy a pak stačí, když máte od minulé podpory odpracováno 6 měsíců. Což jsem samozřejmě neměla. Naštěstí jsem našla do týdne jinou práci. No a z té mě vyrazili taky za dva měsíce, protože jsem si dovolila donést ve zkušebce neschopenku. No, snad se v těhu nic nestane a já ho celé na neschopence překonám.

konoupek
30. říj 2007

no já právě myslela,že těch šest měsíců už je pasé,když musí být odpracovám rok ze tří,takže ještě toto k tomu asi no.Vím,že to tak bylo dřív,tak to i zůstalo 😕