Vdaná a těhotná s jiným partnerem. Bude dítě manžela?

kaleilah
23. kvě 2011

Ahoj holky, jak by to bylo v případě, že jsem stále ještě vdaná, ale byla bych těhotná s novým partnerem( na rozvodu se pracuje). Je to stále tak, že do roka od rozvodu je dítě bývalého manžela? A jak se to přepisuje zpět? Bylo by teda řešení, vdát se ještě před porodem?

a ještě otázka 😉 jsem na 3letým rodičáku, malý je rok a půl a já pracuju na poloviční úvazek. Bylo by možný, aby šel partner na mateřskou, na ty dva dny, udělal volbu dvouletýho rodičáku a pak to opět převedl na mě? i v případě, že nejsme manželé? nebo to nepůjde, kvůli tomu otcovství? 😅

berenika39
23. kvě 2011

@kaleilah čau čau, jo, je to tak, že pokud je od rozvodu méně než 300 dní, je v RL jméno původního partnera. kámoška ted měla svatbu týden před termínem, aby si ulehčili to administrativní šílenství. malá má ted normálně jejich jméno. s tou mateřskou to taky myslím plánují udělat, mají ještě kluka 2r10měsíců, bych řekla, že na to nemusíte být manželé, na to stačí být otec🙂)).

kaleilah
autor
23. kvě 2011

@berenika39 ahojky, díky...ach joooo 😝 i když svatba v plánu byla taky 🙂

hansed
23. kvě 2011

@kaleilah Ahoj, přesně jak píše berenika39, je tu ochranná doba 300 dní.... je možnost, že by bývalý manžel popřel otcovství apod., ale to jde podle mého až po porodu.... nejjednodušší řešení je se vdát za otce miminka ještě před porodem...v mém okolí se to stalo, jednu středu měla paní rozvod, druhou středu se vdala a další středu porodila
😀
a co se týče mateřské, tak tam stačí, aby to byl otec dítěte, ale musí být napsaný v RL....

kaleilah
autor
23. kvě 2011

@hansed 😀 takžeb bych měla s rozvodem máknout 😀

sayast
23. kvě 2011

@kaleilah presne jak pisou holky 🙂
a preju at mas rozvod rychlejsi nez ja 🙂. ja se zacala rozvadet v srpnu a pravni moci to nabylo ted v kvetnu. a to jsme se o nic nedohadovali, majetek neresili a vse probehlo dohodou 😝

kaleilah
autor
23. kvě 2011

@sayast ty jsi měla rozvod dohodou?

sayast
23. kvě 2011

@kaleilah jj, mela. jen teda ze zacatku jsme meli problem s komunikaci kvuli male, tak se to na peci o dite protahlo, tak zadost o svereni jsme posilali az ke konci zari, soud probehl na konci listopadu, nez to nabylo pravni moci, tak se zadost o rozvod podavala az v prosinci, soud probehl na konci unora, nez to pak sepsali, poslali a nabylo pravni moci tak to trvalo doted, jsem oficialne rozvedena teprve od ctvrtka 😝

hansed
23. kvě 2011

@kaleilah to by chtělo 😀 v kolikátém měsíci jsi??

jamys
23. kvě 2011

@kaleilah jak píšou holky, pokud se nevdáš, lhůta 300 (do té se už nevejdeš) platí a řeší se to soudně až po narození dítěte, i kdyby šel s tebou nový partner na matriku. Je to pakárna, taky mi to hrozilo, naštěstí já se stihla rozvést a otěhotnět až potom, ale my neměli děti, takže jsme byli rozvedeni na první stání a do měsíce + těch 15 na odvolání a bylo to. Tak držím palce ať je rozvod rychlý a bezbolestný... vždycky je to vopruz...

kaleilah
autor
23. kvě 2011

@hansed no teprv jsem ve fázi pozitivních testů 😀 😀 😀

hansed
23. kvě 2011

@kaleilah tak třeba se stihneš aj rozvést 🙂 budu držet palečky 😉

jojo1
24. kvě 2011

@hansed: píšeš v mém okolí se to stalo, jednu středu měla paní rozvod, druhou středu se vdala a další středu porodila
to asi těžko, nějakou dobu trvá, než rozsudek nabyde právní moci, takže těžko jednu střed rozvod a druhou středu svatba 🙂))

nasekuratko
24. kvě 2011

ahoj holky, tak muj pripad to byl taky. Ja jsem rozvedena cca mesic a pritom tehotna jsem ted ve 20.tydnu
O tech zakonech jsem vubec nevedela a kdyz jsem se to dozvedela, tak me malem kleplo a uplne me to psychicky slozilo.
Ale bohuzel to tak opravdu je, 300 dnu ochranna lhuta, miminko musi mit prijmeni po exmanzelovi. Nepomuze ani cestne prohlaseni biologickeho otce, proste nic. a po porodu se to musi dat k soudu, navrhovatel (coz jsi ty) zaplati cca 30 tisic za testy otcovstvi a pak se prepise rodny list a teprve se miminko muze jmenovat po biologickem otci. ☹
My jsme byli domluveni uplne na vsem, byl to rozvod dohodou-bez spolecneho trvaleho bydliste, majetkove davno vyrovnani apod. a stejne to trvalo 5 mesicu a jsem rozvedena jen proto, ze to urychlil jeden znamy. ☹
Takze reseni je jedine svatba jeste pred porodem.

@jojo1 mozne to je, pokud se oba manzele hned na miste vzdaji odvolani, pak rozsudek nabyde pravni moci okamzite 😉

nasekuratko
24. kvě 2011

@kaleilah a partner na materskou jit za tebe asi nemuze, pokud je k tomu potreba aby byl napsany v rodnem liste. ☹ To totiz nebude, pokud nebudete manzele a pokud budes porad v te lhute 300 dni (coz budes, jestli jsi tehotna ted) ☹

hansed
24. kvě 2011

@jojo1 no tak třeba tu středu to nabylo právní moci 😉 a stalo se to opravdu, ale pokud nevěříš, nebudu tě tu přesvědčovat....

marooshka
25. kvě 2011

@jojo1 už si to úplně nepamatuju, ale když se při rozvodu oba vzdaj práva na odvolání nebo tak něco tak nabývá právní moci hned ten den. Takže je opravdu klidně možný jednu středu rozvod, další středu svatba 🙂

@kaleilah jestli jsi ve fázi pozitivních testů, tak by se to mělo stihnout. Ale záleží jak se s mužem dokážete domluvit. Já jsem měla rozvod ve všem dohodou a bylo to raz dva. A ani doba mezi prvním stánim (o děti) a druhym (manželství) nebyla vůbec dlouhá. Tak držím palce ať to vyjde, ať se stihneš rozvést a pak hned vdát 😀

kaleilah
autor
25. kvě 2011

@marooshka ahojky, taky chceme rozvod dohodou, v pátek jdu k právničce... - taky jsi to měla přes právničku, nebo jsi si vše dělala sama?

marooshka
25. kvě 2011

@kaleilah jo jo, taky jsme měli právníka. Sice to něco stojí, ale je to určitě lepší. Ona to sepíše správně se všim co to má mít a podá to na soud. Vám pak jen přijde předvolání. Jestli budete na všem domluveni, tak uvidíš že to půjde hladce 🙂 Hlavně aby ten soud u vás se s tim nebrzil, to tý právničce taky řekni, že na to fakt spěcháš, jestli to jde třeba nějak urychlit nebo tak. Držim palce 🙂

limete
25. kvě 2011

@kaleilah
Ahoj, já to absolvovala loni, porodila jsem asi 270 dnů po rozvodu a není to nic strašnýho, rovnou z porodnice jsem jela na soud, tam jsem podala žalobu na určení otcovství (ale žádných 30 tisíc za určení otcovství jsem fakt neplatila, jak tu někdo psal), žalobu jsem si sepsala sama, do měsíce jsme měli stání, kde bývalý mažel potvrdil, že není otec, přítel se naopak "přiznal" k dítěti, během 10 minut to tam bylo vyřízený, pak už jsme jen čekali na nabytí právní moci (týden) a na matrice nám rovnou na místě vystavili nový rodný list...holt jsem se nechtěla hned zase vdávat 😀

jojo1
15. čer 2011

@nasekuratko kdepak 🙂) zní to logicky, ale není to podle práva 🙂

nasekuratko
15. čer 2011

@limete tak me to teprve ceka. Co vsechno je do te zaloby o urceni otcovstvi potreba a kdo vsechno to podepisuje? Musi to byt pres pravnika?

limete
16. čer 2011

@nasekuratko neměla jsem přes právníka nic, ale záleží, jak se dohodneš s bývalým manželem, jestli nebude dělat problémy....nějaký vzor žaloby jsem si našla na netu a upravila podle sebe, protože většinou je tam vzor s určením otcovství a to já neměla, podepsala jsem to pouze já jako žalobkyně.

charlie73
26. čer 2014

dobrý den mam takovy problem jsem těhotná z jinym mužem ale stale jsem vdana mam dvě děti 12 a 8 let a nedokáži se od děti odpoutat a začít žít z jinym parnerem jelikož manžel mně v mnoha směrech zklamal a už se to nedalo sníst podala jsem navrh na rozvod stím že děti na vlastní přaní chtěji zustat z odcem a nechtěla jsem se o ně handrkovat proti jejich vůly když nastal soud nedokázala jsem se smířit že děti tak často vidat nebudu jelikož bych musela bydlet z partnerem v čechach a ja pochazím z moravy přesto je to dalka rozvod jsme odložily jenom že mezi tim jsem zistila že jsem těhotna z parnerem a tet nevim co mam vůbec dělat na potrat je pozdě a manžel mně zatim toleruje i když ma pravdive ale ubijejici proslovy před dětmy a do čech se mi rozhodně moc nechce bojim se vztahu a straty děti ☹ prosim o vaši radu

kacabacka
15. črc 2015

Ahoj, řeším podobný problém. Rozvod se táhnul dlouho a rozvod a nabití právní moci proběhlo 25.11.14. Jenže v prosinci jsem otěhotněla s novým partnerem a problém je v tom, že budu v době porodu ještě pořád v ochrané lhůtě 300 dnů ☹
Jak zjistí na matrice, že jsem rozvedená? V občance nic uvedeno nemám? Zjistí to někde ze systému?

leua
15. lis 2015

Ahoj, jsem asi těhotná s novým partnerem se kterým žijeme přes rok. Nejsme zatím rozvedeni, manžel se rozvádět nechce, pokud se dítě narodí, tak by manžel musel na dítě platit a neslo by jeho jméno? Třeba ho to už donutí k rozvodu.

cattus
15. lis 2015

@kacabacka me po rozvodu na matrice vystavili oddaci list s dodatkem ze manzelstvi byoo rozvedeno dne toho a toho soudem tam a tam a mam tam zaznamenanou i zmenu jmena. Podle pani na matrice kde jsem si byla zjistovat informace kvuli jmenu ditetepo partnerovi mi rekla ze je to uplne idealni. Jinak musis mit papir od soudu po nabyti pravni moci.

myskakatka
29. čer 2017

Ahoj holky čekáme holčičku s přítelem termin porodu máme 23.7. A termin rozvodu 12.7. s manželem 🙂 rozvod máme dohodou jen se chci zeptat zda tam budu muset neco dokazovat ( i když bříško bude asi dostatečný důkaz ) nebo to naopak nějak mé těhu zkomplikuje? Manžel ví,že jsem těhotná.