Velké mimčo. Může sedět v autosedačce po směru jízdy?

jirkulka
10. led 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se poradit, jestli je tady některá která má mimi větší a už se jí nevejde do klasického vajíčka. Mě jde o to, že malý má 5. měsíců a 9kg. Nejsme ani tak cvalíci jako dlouzí. V tomto věku má 71cm.Na cestování máme klasické vajíčko,které musí být otočené proti směru jízdy,takže když ho připásám,tak to má momentálně akorát,ale počítám,že tak za 2 měsíce už nebude mít místo na nožičky a bude je mít natlačené v opěradle auta - určitě víte jak to myslím. Tak s přítelem nevíme jak to řešit. Jestli se větší sedačky kupují jen podle kilogramů mimi, nebo také záleží na věku,aby mohlo být otočené klasicky ve směru jízdy a mělo místo na nožky. Taky malý ještě sám ne sedí,tak se asi i tohle zohledňuje..Máme v tom trošku zmatek, protože hmotnostně odpovídá dětem kolem 1 roku, které už samy sedí apod.

aponchie
10. led 2010

ja myslim,z euz tak moc neporoste ty deti nejvic rostou do 6mesicu pak je to pomalicku uz takze kdyby to slo umerne jako doted mela by jsi metroveho kluka v roce a to nejde 😎 vydrz co nejdele ve vajicku..ja se taky bala ,ze mala nevleze a zatim dobre porad je stejna nejak se to ted zastavilo i v hluboke korbe se vleze jeste .starsi sla z vajicka do druhe sedacky v 10mesicich kdy presahovala hlava a to je uz nebezpecne.ale sla do takove 9-18kg a ta se dala naklonit takze porad lezela jak je vajcu jen byla po smeru jizdy uz

j.kriv
10. led 2010

souhlasím s aponchie, nesmí přesahovat hlavička, pak už musí do větší. když je dítě v sedačce po směru jízdy, při případné nehodě je to veliký nápor na krční svaly dítěte, na což ještě v tomto věku určitě není připravený, ty nejsou dost silné asi do 2 let, ale to už samozřejmě bude ve větší sedačce dávno. takže i proto je důležité co nejdéle vydržet ve vajíčku 😉

hellu
10. led 2010

jirkulka, taky máme podobného čahouna. vajíčko je určitě to nejbezpečnější, co může být, takže vydrž, co to jen půjde. já to před měsícem už nevydržela a malýho přesunula do autosedačky bebe confort iseos. je od narození až do 18kg.....jde upnout po i proti směru jízdy. jen když je to proti směru, tak ten sklon není ideální (padala mu hlavička na hruď). vozila jsem ho proti směru do tohoto týdne. sice teď taky ještě nesedí, ale tahle autosedačka se dá polohovat skoro do lehu, takže aspoň něco.

shaula
10. led 2010

Jak už psali ostatní, důležité je, jestli mu z vajíčka nevyčuhuje hlavička - pokud ano, určitě přesedlat na větší sedačku. Pokud ne, tak může zůstat dále ve vajíčku. Na nožičkách nezáleží! Důležité je, jestli se vejde hlavička.
Pokud byste přece jen museli do větší sedačky, tak v tomhle věku rozhodně koupit takovou, která se dá upnout proti směru jízdy.
Zkus se podívat do sekce Výbava, tam je na autosedačky hodně témat.

aurecon
10. led 2010

hellu: A nebojíš se, že si může při nárazu zlomit vaz? Přecejenom půlroční dítě nemá pevné krční svaly.

hellu
10. led 2010

aurecon: jasně že se bojím....jezdíme naštěstí jen jednou za týden na plavání. na druhou stranu do vajíčka se už nevleze. jak jsem psala, když jsem měla tu druhou autosedačku proti směru, tak mu zase hlavička furt padala na hruď, byl úplně zlomenej.....takže asi nejlepší je nejezdit vůbec.

verbalinka
10. led 2010

Ahoj, malej je taky dost vysokej (v albu mam vypsany miry). Kolem toho pulroku jsem se taky desila, ze uz z ty sedacky vyleze, ale nakonec jsme vydrzeli do 9.mesice, i kdyz uz trosku presahoval :-/ Deti by mely jit do sedacky po smeru jizdy az kolem roka, kvuli pateri. Ale mame polohovaci sedacku Romer a krasne mu drzi hlavicku 🙂 Jo a kdyz byl ve vajicku, tak mel nohy uplne skrceny a vydrzel. Bezpecnost predevsim 🙂

pikusa
10. led 2010

Ahoj....taky jsem se bála,Mates měl v půl roce skoro 10 kilo.....ale zatím je pořád ve vajíčku,hlavička pořád krytá...
Od půl roka už tak moc neroste,ani nepřibírá......ale zase máme v sedačce krátké pásy,sotva je ted v zimě dopnu.....
Pomalu se poohlížím po jiné,ale chtěla bych,aby v této vydržel co nejdýl.

renca.k
14. led 2010

Ahojky, no my máme také větší mimčo bude mu 7měsíců a máme skoro 9,5kg 😉 .Do vajíčka by jsme se vešli ,ale to by muselo být teplo. Teď když mu dáváme zimní věci,tak tam byl chudinka už hrozně zmáčklí a vůbec se mu tam nelíbilo ☹ . Nevěděla jsem co s tím,ale pak nám švagrová dala už klasickou autosedačku která jde krásně sklopit do polohy jako když byl ve vajíčku akorát je po směru jízdy 😉 ,ale malej je zeď spokojenej má výhled a hlavně pohodlíčko 🙂

azri
14. led 2010

Ahoj, my máme sedačku BeSafe je od 5 měsíců a až do 3 let jezdí proti směru jízdy.

jirkulka
autor
15. led 2010

AHoj holky, děkuju za rady, ještě se pokusíme chvíli vydržet, teda pokud malý moc neporoste..
renca.k. s tím zimním oblečením přesně vím o čem mluvíš..Malý je v sedačce nacpaný a to samé mi přijde v kočárku. Ať už je teplo 😉