Vládní reforma - třírychlostní rodičovský příspěvek

grainne
21. srp 2007

Ahoj maminky a těhulky,

orientujete se někdo v naší nově schválené reformě?

Zajímalo by mě, zda správně chápu nový třírychlostní systém rodičovského příspěvku. Podle toho co jsem zatím četla, to vypadá, že se před koncem mateřské a nástupem na rodičovskou dovolenou budeme muset rozhodnout, jak dlouho zůstaneme s děťátkem doma a podle toho budeme dostávat peníze.

Kdy přesně se musíme rozhodnout zda zůstaneme doma dva, tři nebo čtyři roky?

A co když změním názor?

mikca
8. lis 2007

mejvíz co nenisrozumeitelné 😀 ...jo a jesle ještě existujou?? 😀

kuliskaa
8. lis 2007

PROSTĚ JSOU TO KOK... 😀

mikca
8. lis 2007

kuli vystihnuto 😀

kuliskaa
8. lis 2007

No co říct ,rozhodujou o tom osoby s koulemi mezi!-Tak se jim tam koulejí že přicházejí ůplně o rozum tupci 🤐 nudí se a tak pořád vymýšlejí...

kuliskaa
8. lis 2007

Proč by je to taky sralo když berou v průměru 60-70 000 no NO COMENT!!!!!!A já v odlehlejší vesničce bez auta by jsme mohli i umřít takže potřebuji auto,krmit to auto krmit sebe a dítě...manžel pokrýva sebe,auto,hypotéku aby jsme měli kde bydlet a žijeme od ...do...Měli dát všem aspon těch 7000 pořád na pořád-já bych byla spokojená aspon stím! 😉

mikca
8. lis 2007

kuli ses nasrala teda 😀 ...ale uplně tě chápu..

kuliskaa
8. lis 2007

A co chceš na to říct-semnou se to táhne duben 2006-zvýšení porodného na těch 17500 nebo jak to bylo já porodila 14dní před tím a slízla jsem si sladkých 8700 nebo jak to bylo-ůplně zrovna mě serou 🙄

mikca
8. lis 2007

kuli tak to nasere 😠 ...ale já myslim že ted ti to vyšlo docela dobře když mnalé bude víc jak 21 měsíců, tak je to nejlepší možný...

dashak
8. lis 2007

kuliskaa, tobě uteklo zvýšení porodného o 14 dní, ale mě jen o 11hodin to teprv nasere 😀 Navíc když jsem měla termín porodu až na konci května 😝

mikco, teď jsem četla ve volné diskuzi, kde hodili link na jinou diskuzi (trochu složité 😀 ) a tam píšou, že když bude mít dítě v lednu 18 měsíců a ne 21 měsíců, tak se ho týká to čerpání 7600 do 3 let

mikca
8. lis 2007

nene 21 měsíců vím to jistě..za prve mám zákona viz strana9 a za druhé včera to říkali v televizi..fakt 21 měsíců já jsem to taky viděla a čuměla jak puk

kuliskaa
8. lis 2007

Dášenko-tak to beru zpět!-já už bych ani kvůli tem prachům nečekala...už jsem přenášela 43 týden 😢 a vůbec ani nemluvím už jo a naq jiní diskuze nechod jsou tam tlachy mám to ověřený nejlépe zatím mluví naše Mikča...taky jsem to slyšela od těch moudrých hlav ve sněmovně! 😉

dashak
8. lis 2007

jo, no mě je to jedno, jak říkám, naštěstí 1.1. bude mít malá 21 měsíců a 1 den, takže obě varianty pro nás zcela výjimečně 😀 dopadnou dobře.

No a ještě jinak, kdybych pak šla do práce a pak znovu na mateřskou... jak je to s tím čerpáním na 2 roky? Prý to zase záleží od příjmů, takže bych nakonec stejně mohla brát 7600 a to už teda raději zůstanu doma 3 roky a budu se mimísovi věnovat ne?

mikca
8. lis 2007

no dáši musíš pobírat penežitou pomoc v n meteřství..to jak ti platí zaměstnavatel 380 na den...což je poměrně hodně..takže jestlimáš dobrej džop..

kuliskaa
8. lis 2007

Já bych nechtěla mezi dětma nastoupit do práce-od nového roku budu snažilka,to maláý nebude mít ještě ani 2 roky tak doufám že do dalších 2let to stihnem-malou jsme dělali nec.2roky 😝

dashak
8. lis 2007

no tak já jsem po preeklampsii a po císaři, takže spěchat určitě nebudu. Netvrdím, že půjdu do práce, ale určitě nechci mít mimi dřív, než budou malé 3 roky, tzn. musím počítat s horší variantou, což je ta, že můžu rodit už v 6. měsíci, takže se nebudu snažit dřív, než bude malé 2,5 roku, což je za rok. Nemám ještě ani zahojenou jizvu 😝 Furt je hrubá a fialová 😖

Kuliskoo a my máme holky stejně staré vlastně. Teda tvoje je asi o 14 dní starší, když píšeš, že ti uteklo to porodné 😅 My jsme 31.3.06

kuliskaa
8. lis 2007

No my jsme 16.3-je to uvedené v našem albumu tady! 😉 Však jim budou 2roky po novém roce-já v lednu vysazujiHA a porod a problémy teda kromě té jizvy máme stejné!!Už jsem děti nechtěla-ale ted mi je smutno po mimi malá už kecá začíná být i drzounek 😕

dashak
8. lis 2007

Aha, já do alba nakoukla až teď 🙂 No koukám, že Kristýnka ale vypadá tak o rok starší než Ivanka 😀 , já mám pořád takové miminko a pořád spoustu starostí a cvičení, takže druhé mimi nehrozí, neměla bych na obě dost času.
A jaké problémy jsi měla?

zirafka105
8. lis 2007

Mile damy, o problemech po porodu si povidejte pres IP nebo v jine diskusi, tahle se tyka rodicovskeho prispevku 😉

dashak
8. lis 2007

Žirafko,
jen škoda, že jsi tak rychle nezareagovala v jiné diskusi, kde jedna blbka ÚMYSLNĚ a hlavně několik dní rozhazovala stránku svými dlouhými příspěvky. Naštěstí to Emjee dala bleskově do pořádku.

katwind
9. lis 2007

zajímavé shrnutí:
Rodičovský příspěvek
http://www.mpsv.cz/cs/4758

Porodné
http://www.mpsv.cz/cs/4759

kuliskaa
9. lis 2007

Dáša máš pravdu...vím o jedné co jen zákládá diskuze a všude se baví o tom samém-řekla bych že nás i bonzla ... 😉

kuliskaa
9. lis 2007

Dášo napiš mi na IP- mejl,skype nebo něco pokecáme si v soukromí myslím že si budeme rozumět 😀 😉

kuliskaa
11. lis 2007

Halooooooo už nikoho nezajímá vládní reforma 😀 😀 😀

m.i
12. lis 2007

mám dotaz: mám v plánu 3 roční rodičovskou, vezmou mi poté dítě bez problémů do školky od rána do odpoledne? Doteď to je tak, že vezmou jen na 4 hodiny, aby maminka dostávala rodičák a od 4 let na celý den..mám v plánu nastoupit po 3 letech do práce, tak jsem zvědavá, jestli nebude problém v hlídání..díky

mikca
12. lis 2007

m.i no pokud nastoupíš do práce, tak by ti dítě vzít měli na celý den... měla by jsi mít přednost pokud nastoupíš do práce. např. před dětma mamin co jsou doma..

kristi
12. lis 2007

divejte se tedka na Sama doma, tusim,ze to tam budou vysvetlovat.

paolin
12. lis 2007

m.i to zalezi, jak jsou na tom u vas skolky. u nas prednostne berou do skolky ctyrlete deti nebo trilete deti na cely den. na 4 hodiny berou deti jen vyjimecne a to ma mamka fakt stesti. a neni kriterium, jestli nastupujes do prace nebo jsi doma. proste si podas zadost a oni ti bud vyhovi nebo ne. vetsinou si deti vybiraji ve skolce sami. az na vyjimky..hodne zalezi, kolik maji predskolaku a kolik se jim tedy uvolni ve skolce mist.

mikca
12. lis 2007

m.i psala že chce jít jen na tříletou rodičovskou, takže pak nebude mít nárok na rodičák a tudíž může dávat dítě do školky na celý den..obecně platí že jsou zamozřejmně upřednostněny děti předškolní děti pracujících matek a pak ostatní...mě třeba letos 4letou holčinu na celej den nechtěli vzít protože jsem na mateřské z druhým dítětem..prostě pokud nebude mít školky přerváno, tak ty pracující maminy maj většinou přednost

mikca
12. lis 2007

jo a ještě jsem vysondovala 🙂 , se novelizace nevstahuje na společné zdanění manželů..takže letos by to ještě mělo klapnout, protože se bude zdanovat rok 2007..ale příští rok...to asi padá 😠

paolin
12. lis 2007

u nas to tedy funguje jinak. neuvadis, jestli chces jit do prace nebo budes doma se druhym ditetem. davat na cely den mimco muze, pokud ji ho do skolky vezmou. letos dostalo hodne maminek vypoved, protoze jim ve trech letech proste dite do skolky nevzali. tak jsou doma a nechavaji se doplacet od socialky. blby, no..
spolecne zdaneni manzelu se pristim rokem rusi - to je bohuzel pravda 😒