Vládní reforma - třírychlostní rodičovský příspěvek

grainne
21. srp 2007

Ahoj maminky a těhulky,

orientujete se někdo v naší nově schválené reformě?

Zajímalo by mě, zda správně chápu nový třírychlostní systém rodičovského příspěvku. Podle toho co jsem zatím četla, to vypadá, že se před koncem mateřské a nástupem na rodičovskou dovolenou budeme muset rozhodnout, jak dlouho zůstaneme s děťátkem doma a podle toho budeme dostávat peníze.

Kdy přesně se musíme rozhodnout zda zůstaneme doma dva, tři nebo čtyři roky?

A co když změním názor?

krista
21. srp 2007

Karotky fakt? No někdo mi to už říkal, ale nikde jsem se to nedočetla, no mě to stejně nevadí, volím ty 3 roky 😀

krista
21. srp 2007

Ne ne, jen těch 11tis. dostane ta co má min. 15tis. 😉

zdenicka
21. srp 2007

je v tom strasny bordel🙂))

makelka
21. srp 2007

Ježiš to je jak u blbých fakt, takže my co jsme už na mateřské ale našim dětem nebude ještě první rok, tak pojedeme podle starýho systému??? proč to pořád tak komplikují? 😠

krista
21. srp 2007

Zdenicka je to těžký, když v tom nemaji pořádek ani ti co to dneska schválili, tak jak tomu máme rozumět my 😀

krista
21. srp 2007

Makelka myslíš jako že by si brala 4 roky 7,6tis. to si nemyslím, že by vám to nechali 😖 Ale nevím no 😉

karotky
21. srp 2007

Taky si myslím,že ne. 😀

makelka
21. srp 2007

ale pak teda nevím jak to budou řešit, když se rozhodnu pro ty dva roky, tak nám to zase budou muset doplatit, bylo by to nespravedlivý

mandragora
21. srp 2007

holky,je vidět,že tohle schvalujou chlapy

makelka
21. srp 2007

i když tohle jistě v tomhle státě neřeší nikdo z těch "lojzků" nahoře 😠 (mooooooooc blicích smajlíků)

poupe
21. srp 2007

Tak ja fakt 15cistyho nemela,takze me se to netyka

krista
21. srp 2007

Dneska jsem na to koukala v přímým přenosu a měli jste vidět tu prču když se porafal Rath s nějakou poslankyní 😀 Byl docela voprsklej 😝
No já už fakt nevím jak to bude 😀 Ale když se rozhodneš pro dva roky tak by se ti mělo asi počítat až od toho 1.1. - tím pádem by to zase bylo nespravedlivé pro žencký který porodí až po 1.1., no vždycky z toho vyjde někdo hůř, co naděláme, kompromis udělat neumí, bohužel 😒

mandragora
21. srp 2007

Já zůstanu doma ty čtyři roky,ten čtvrtej rok mám jako sychr,budu shánět práci,nebo si něco najdu na půl uvazku,protože mně to přijde stejný zůstat doma tři nebo čtyři roky,já si ten čtvrtej nechám jako bonus 😀 ,přividělat si můžu,tak co,nebudu stresovat

draga
21. srp 2007

holkyyy to je bordééél 😀, když budeme mít druhý mimi zase se rozhodneme znovu jak dlouho budeme doma tzn, že nejlíp je zvolit 3 roky a přesně otěhotnět aby to vyšlo 😀 třeba se dostane na jaře k vládě pan Bradavice a zase to zruší, já už se nebudu stresovat 😀 😀

janica..
21. srp 2007

Draga 😀 😀 pan Bradavice

vladunka
21. srp 2007

ahoj,takže rodičák 11tisíc se týká jen těch,kteří vydělávají víc jak 15 000,-čistého??
to se mě teda taky netýká 😅

kristynaw
21. srp 2007

holky,kdyz si vezmete kalkulacku a spocitate to,tak vam vyjde pokazde stejna castka,kterou dohromady za celou materskou dostanete...vzdy to vyjde na 273 600kc,at uz jste doma 3 roky, 4 nebo 2

krista
21. srp 2007

Já jsem právě koukala i na nemocenskou atd., už takhle jsme s manželem přecházeli spoustu nemocí, aby člověk nebyl tím bitej 😒

Nemocenská:
Sníží se dávky nemocenského pojištění s výjimkou podpory v mateřství.
První tři dny se nebudou platit, v dalších dnech se sníží sazba. Například občan s hrubou mzdou 18 tisíc dostane za prvních 14 dnů nemoci namísto 4,5 jen 3,4 tisíce, za 30 dní bude namísto 11 tisíc brát 8 500, za 180 dnů namísto 72 tisíc dostane 64 tisíc.

Pacienti:
Občané budou platit za návštěvu u lékaře a za recept na jeden lék 30 korun. Za den pobytu v nemocnici zaplatí 60 korun a za návštěvu pohotovosti 90 korun. Roční limit všech poplatků bude 5 tisíc korun. Výjimku mají děti do tří let a s chronickým onemocněním. Neplatí ani příjemci dávek v hmotné nouzi.

nikka.vo
21. srp 2007

no kristynko, to sice jo, ale já ty peníze potřebuju každý měsíc a ne, že si je budu schovávat a na konci si je užiju 😀

Já jsem z toho tak vytočená, proč to tak komplikujou 🙄 🙄 🙄

kristynaw
21. srp 2007

jj ja vim,ja jen,ze pak se teda clovek musi rozhodnout podle toho,jestli potrebuje vic kazdej mesic ale kratsi materska,nebo jestli vystaci s min kazdejmesic ale dyl

nikka.vo
21. srp 2007

kam ty děti máme dávat, když se rozhodnu, že budu doma do dvou nebo 3 let???

Vždyť školky jsou už teď přeplněný, přednost mají děti předškolního věku, jesle zavřený 😕 😕 😕 Tak co mám dělat, když nemám nikoho na hlídání, nebo neuvažuju někoho obtěžovat..jasně, tak si zvolim do 4 let a chcípnem hlady, ne? 😠

vladunka
21. srp 2007

pro mě bude asi ideál zlatá střední cesta 🙂

nikka.vo
21. srp 2007

ach joooo 😔 😔 😔 😔

kristynaw
21. srp 2007

no je to sileny,silene komplikovany,ale tady v USA nedostavas materskou vubec,ani porodny,tak budte radi,aspon mala utecha🙂

vladunka
21. srp 2007

dřív jsem musela vyžít s 25OO,-.... 😖
kristynaw:fakt žádné dávky nedostaneš??

nejbe
21. srp 2007

nikka.vo - to je přesně to na co myslím já. Šla bych klidně na 2 roky, ale co pak s tím dítětem? To ho mám dát do děcáku???? A pochybuju,že se situace za 2 roky změní.

kristynaw
21. srp 2007

no,ja si muzu zazadat v CR,s komplikovanym vyplnovanim papiru,atd a to nevim,jak to bude pri techto zmenach,ale americanky tu nedostanou nic,materska je jen 12 tydnu a bez penez

nikka.vo
21. srp 2007

zase tam žijete na trochu jiné životní úrovni... 😕

V Dojčlandu máš třeba taky prd příspěvky, teď se tam teda něco objevilo, celkově je tam draho, ale adekvátně k platu tamních obyvatel

jen v Čechách se zdražuje, dostáváme kulový a platy stejný 😠 😠

zusma
21. srp 2007

samozrejme bych taky radeji sla kvuli penězum na dva roky, ale zvolím asi určitě 3.

je to asi složitý ale na druhou stranu...jak říká Kristynaw...můžeme být rádi, že máme alespon neco. Já osobne jsem rada, ze už to není těch tři a pul tisice nebo kolik to bylo, jako kdysi. To by bylo hrozny.

kristynaw
21. srp 2007

no zivotni uroven je jina,treba elektronika a veci na mimi atd je tu o polovinu levnejsi,ale jidlo je zase silene drahy (v porovnani s CR)
adekvatne k platum to docela jde,az na to jidlo