Vládní reforma - třírychlostní rodičovský příspěvek

grainne
21. srp 2007

Ahoj maminky a těhulky,

orientujete se někdo v naší nově schválené reformě?

Zajímalo by mě, zda správně chápu nový třírychlostní systém rodičovského příspěvku. Podle toho co jsem zatím četla, to vypadá, že se před koncem mateřské a nástupem na rodičovskou dovolenou budeme muset rozhodnout, jak dlouho zůstaneme s děťátkem doma a podle toho budeme dostávat peníze.

Kdy přesně se musíme rozhodnout zda zůstaneme doma dva, tři nebo čtyři roky?

A co když změním názor?

makelka
21. srp 2007

já když čtu, jak si pořád přidávají love a nám jen ubírají, tak je mi z toho špatně, ale co, nějak se žilo a nějak se žít bude 😉

nikka.vo
21. srp 2007

ale jo, já neřešim tu novou reformu, kacerko, taky si ,,pohoršim,, a budu doma 3 roky... mluvila jsem o rozdílu 3000, a něco a necelých 8000,- 😉

kacerka
21. srp 2007

nikka, když doma budeš 3 roky, tak tam prakticky žádný rozdíl není, tak nechápu, co řešíš. Mě spíš než tato reforma trápí stav na našich silnicích, kde mám pomalu jako těhule a poté mamina s malým dítkem pomalu strach jezdit. Ale to je na jinou diskuzi . . . .

sylvinka
21. srp 2007

nikka.vo - souhlásím v podstatě s tebou! holt nejsou jen lidi, které manžel bez mrknutí oka uživí a miliony průměrných lidí, pro které 4000 jsou opravdu hodně.

jinak se loučím, zítra dočtu, co se ještě napsalo 🙂 Dobrou noc!

kaczka
21. srp 2007

No taky..ono by to asi chtělo,aby si každá z nás zažila jaké to je hospodařit s takovým schodkem..asi bysme mluvili jinak! 😀

selu
21. srp 2007

jen pridam svuj nazor, dite jsme si urcite neporizovali kvuli vysi porodneho nebo rodicaku, to bych byla pekny sobec, ale co se tyka te reformy primo, tak se mi jen nelibi jedna vec, jak mam probuh ted vedet, jestli mi napr. tchyne za dva roky nenabidne ze by byla se jako duchodkyne ochatna postarat o nase baby? Ale zatim je v tom dobry gulas, takze pockam, jak se to vyvrbi, jeste mam pul roku 😉

kaczka
21. srp 2007

Tohle je jediné neodřešené....ono asi je to spíš pro ty maminy co se chcou co nejdřív vrátit do práce!!

nikka.vo
21. srp 2007

kacerko já opakuju v podstatě to, co jsi psala ty, že jsi brala víc než to co budeš pobírat, když budeš doma ty tři roky 🙄 - to je to pohoršení- v podstatě jsem tě i citovala-to jsou tvá slova 😕

Jsem asi povrchní, ale silnice mě trápí až po příjmech 😀

kaczka: 😉 souhlas

kamhajek
21. srp 2007

Mě ta reforma zase tak nesrozumitelná nepřijde, Krista to na první stránce napsala jasně.
Tenhle stát reformu potřebuje, peněz se hlavně v sociální sféře vydává moc. Je tady plno nemakačenků(tím nemyslím vás), které si živíme ze svých daní. Rozdávání potravinových lístků je dobrý nápad, ale jak by se řešilo kdo dostane peníze a kdo lístky?
A co se placení u doktora týče, jsem jedině pro. Děti platit nemusí a aspoň simulanti nebudou chodit po doktorech a uvolní se čekárny 😀 .

mnauu
21. srp 2007

kamhajek - placeni u lekare se tyka i deti 😉

nikka.vo
21. srp 2007

já nechápu proč tu pořád píšete, že si přeci nepořizujete dítě podle rodičáku... kdyby tenkrát neřešili, že bude rodičák zvýšenej, tak bych prostě MUSELA počkat, než se třeba poplatí splátky , takhle jsem mohla otěhotnět v době kdy jsem po tom toužila, ale bez ohledu na touhu, musela bych počkat..

kacerka
21. srp 2007

selu, asi bude hlavně záležet na Tobě, jak dlouho vlastně Ty chceš být s dítětem doma. Já bych hlídací tchýni měla, ale stejně si ty tři roky chci s dítětem doma užít. Asi by mi bylo líto ho dávat tchýni, aby ona s ním prožívala to nejhezčí období 😉
Jinak v demokratickém státě se prostě s takovými změnami, jakou je i tato reforma, počítat musí. Občas mi některé příjdete zralé na vstup do KSČM - sorry!!!

nikka.vo
21. srp 2007

napsala jsem to hloupě, doufám, že jste to pochopili 😉

kasska
21. srp 2007

nikka.vo tak me teda taky rozhodne vic trapi stav na silnicich, kdy tam denne umira spousta lidi. Tezko muzes ovlivnit, jestli tam do tebe nekdo nenarazi. Pokud chces zajistit dite, tak to ovlivnit muzes. Pokud nemate s partnerem dostatecne prijmy, tak je potreba si neco nasetrit a nespolehat se na stat. Nikdy nevis co budes. Stejne tato reforma muze byt po volbach zrusena.

kaczka
21. srp 2007

Ono by stačilo udělat něco jak v číně,ale třea 3 děti a dost,kdo chce další tak na to musí mít!!

selu
21. srp 2007

kamhajek, napsala jsi to presne, jak to citim ja, uz jsem psala v jine diskuzi, ze vim jak si napr. cigani vydelavaji tim, ze plodi deti a maji z nich kseft 😠 a pritom do prace nidky nepujdou!

nikka.vo
21. srp 2007

jasně, jsem děsná matka a zralá pro vstup do KSČM...nepřijdou mi ale naše silnice tak katastrofický, aby to do me někdo kvůli nim napálil... je to o těch debilech za volantem...

OK...kacerka mi neodpověděla, jestli by si pořídila dítě, kdyby prostě věděla, že nevyjde...v podstatě tady teď neřešim novou reformu, ale rodičák který byl do ledna 2007

s novou reformou jakž takž souhlasim, jen neni vyřešené, co když znovu otěhotním...a tak dále, to je to, co mi vadí... nemakačenka to snad odradí od plození a nebo taky naopak, budou rodit po dvou letech 🙄

kkasska: Prosím tě, poučovat o tom, že si mám naetřit 😕 ????

kaczka
21. srp 2007

Holky mě tahle diskuze vyloženě zavání hádnou...každý má jiný názor a stejně nic nevyřešíme! 😀

lenkazdenek
21. srp 2007

Já teda nevím,ale my jsme si dítě nepořizovaly kvůli výši porodnýho,nebo podpory,ale samozřejmě že pak nás to začalo zajímat . Chápu,že státní rozpočet potřebuje peníze,ale nechápu,proč jednou nezačnou hezky u sebe ? 😠 Neustále si jen zvyšujou platy a nám je berou. Jinak co se týče té délky mateřské tak to fakt nevím jak to udělám,jelikož obě maminky(babičky) pracujou a jelikož se zvedl věk odchodu do důchodu tak se tam ani v nejbližších letech nechystaj.
Jo a jentak mimo,v práci nám zavedly penzijní připojištění,tak by mě zajímalo,jestli do njákýho důchodu někdy vůbec půjdu 😀

kacerka
21. srp 2007

nikka, právě o těch debilech na silnicích jsem psala 😉 To má totiž také na starosti vláda - přímo ministerstvo vnitra 😉
Já Tě totiž pořád nějak nechápu. Vždyť když budeš doma 3 roky, tak se rodičák prakticky nemění - ono se slibovalo ještě nějaké navýšení? O tom ani nevím a hlavně bych se nespoléhala na nějaké sliby, které nejsou podepsané sněmovnou, senátem a prezidentem 😉

mnauu
21. srp 2007

kacenko, myslim, ze nika mysli neco jineho, alespon ja ji rozumim tak, ze porovnala prispevek pred 1.1.2007 - tedy stary mezi 3 a 4 tisici a po 1.1.2007 - novy pres 7500 Kc. V tom smyslu, ze predtim by si proste nemohla mimco dovolit. Pokud jde o novou reformu, neresila vysi prispevku, ale jeji nedotazenost pri vice detech apod. Chapu dobre, Niko? 😀

mnauu
21. srp 2007

kacerko omlouvam se za zkomoleni nicku 😉

nikka.vo
21. srp 2007

prvně si napsala, že si nepořizuješ dítě podle výše příspěvku...já napsala, že já jo, jelikož bych nevyšla a musela bych počkat, buď než splatim půjčku, nebo až se zvýší rodičák a tak se taky stalo a já mám miminko 😉

řekla bych že se tady bavíme ty o voze a já o koze, nejsem sociál, štve mě ale to, že nastoupíš na mateřskou s tím že do 4 let věku dítěte budeš pobírat necelých 8000,- a že zvládneš domácnost a všechno poplatit a teď je to tak, že ten poslední rok budeš mít o dost míň...chápeš?

😲

nikka.vo
21. srp 2007

mnauuuu 😵 😵 😵 chápeš mě ouplně přesně!!!!!!!!!!!

kaczka
21. srp 2007

Ono asi spíš jde o to,že po 1.1.2007 tech 7500(nevím kolik je to přesně) člověk měl až do konce mateřské(nebo rodičovské-nevyznám se v tom)....tedkom jenom na 3 roky

kacerka
21. srp 2007

mnauu - díky za vysvětlení, ale to potom není proč se rozčilovat. Jo a mám za to, že ten zvýšený rodičák už platí od roku 2006 - to bylo schlváleno přece ještě Paroubkovou vládou, nebo ne? Nemám v tom přehled, dřív jsem se o to nezajímala.

nikka.vo
21. srp 2007

nene, platí to od letošního ledna

giorgina
21. srp 2007

rodicak by mel byt vypocitan z usleho zisku matky. a ne nejake pausaly 😝

mnauu
21. srp 2007

kacerko on byl schvaleny v roce 2006 s ucinnosti od 1.1.07

lenkazdenek
21. srp 2007

Nikky,já to chápu,myslím,že kdyby jsme mimčo nečekaly,tak by jsme si ho snad později ani nepořizovaly,protože bychom se bály aby jsme ho uživyly a aby mělo vše potřebné.