Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

sweetlucylou
10. dub 2009

Ahoj holky,tak jsem jedna z vás,Taky jsem ještě nedostala nemocenskou za únor.Zaměstnavatal má deset dní na to aby odevzdal lístek na peníze,účetní mi řekla že to poslala do Prahy,takže myslím že když si to takhle posílaj mezi sebou že peníze můžu dostat klidně koncem měsíce.A taky nechápu jakto že mě vyplácí soc. z Prahy když pracuju v Lovosicích.Když se snažím tam dovolat co se děje tak je to pořád obsazené nebo to nikdo nezvedá, a to mám 4 tel.čísla.Moc by mě zajímalo co tam dělaj!!!!!

janakla
11. dub 2009

Ahoj, chci se zeptat - je výše denní dávky PPM stejná po celou dobu těch 28 týdnů, nebo se to nějak přepočítává a liší?
Díky za odpověď

vojtisek2007
11. dub 2009

janakla - denní dávka při PPM je stejná celých 28týdnů 😉

hatakaspi
19. dub 2009

Holky chtěla bych se zeptat, jestli sociálka posílá nějaké potvrzení o výpočtu PPM nebo rovnou přijdou peníze na účet. Jsem na MD od 1. 3. a zatím mi nepřišlo ani žádné potvrení se sociálky ani peníze ☹ ☹ Předem díky za odpověď

aponchie
19. dub 2009

vojti predstav si,ze jak sem sla na ten pracak jak jsi mi psala,ze nez se to narodi neco dostanu a pak jsi mi psala,ze od porodu hned rodicak pac nemam na MD narok...no ja tam ted byla ona mi dala na davkach termin az konec cervna to bude mimi davno na svete a ja rikam jako jestli neni treba hned po porodu prijit to nahlasit aby mi stopli vyplaceni davky pac budu mit ten rodicak od narozeni a ona ze ne ze muzu mit dve davky soucasne a ja cumela jak pero jaktoze a ona ze jsem jako na pracaku a porodim a neco vysvetlovala ja jen abych to nemusel avracet ona ze ne no mam v hlave gulas..to jako budu brat z UP a jeste rodicak soubezne a nevadi to?nechapu to vubec 😲

kjukinka
20. dub 2009

Ahojky mam taky takovej problem uz dva mesice jsem nedostala materskou a ani nevim kdy ji dostanu je to uz desny to vam povim ze si to vubec dovoli nechat cloveka bez penez kdybych nemela manzela tak nevim jak bych zila dva mesice bez penez ale naco jsem se chtela zeptat jestly tu nekdo nema email na pssz natu prahu dekuji za odpoved ☹ ☹

iviska
20. dub 2009

sweetlucylou: problém je v sídle firmy, pokud je firma registrovaná v Praze - vyplácí vše OSSZ v Praze (pobočky ČSSZ), pokud účetní posílá doklady poštou, počítej tak 3dny než se dostanou někomu na stůl. A jelikož teď vše řeší ČSSZ fakt nestíhají. Dříve vyplácely velké organizace nemocenskou či něco jiného přímo zaměstnancům - teď změnou systému to řeší OSSZ a prostě neví kam dřív skočit. Také mají 2 výplatní termíny v měsíci. A co víc, také záleží na účetní zda to vše správně vyplní, pokud je nějaký problém - musí to řešit.

hatakaspi: tak OSSZ by měla pouze zaslat oznámení o výši příspěvku. Na výplatu soc dávek mají nyní cca 1m. Záleží na tom, kdy jsi žádala.

Kjukinka : v tomhle případě bych to zkusila řešit s OSSZ /okresní správa soc. zabezpeční/ kam spadáš. Tam by to měli prověřit a sdělit kde to vázne. Ale bohužel, přechodem na nový systém to hodně vázne - problém je v počtu lidí ☹

jajinka27
20. dub 2009

iviska..ahoj, hele ale mě vyplácí mateřskou firma 😀 je to tím že jsem na mateřské od listopadu?

vojtisek2007
20. dub 2009

api - no já myslím, že bude zádrhel třeba ve vyplňování žádosti o rodičák - že tam třeba někde je, že budeš mít podporu a prostě ti ho hned od porodu nepřiznají, jinak nevím, s tímhle jsem se teda vůbec nesetkala, a přiznají ti ho až od tý doby, co ti zkončí podpora z pracáku.....

aponchie
20. dub 2009

no to je mi divne..zitra jdu na socku tak se optam radsi 😝

popelka.miri
20. dub 2009

Ahoj, mám taky otázku. Jsem sama s 3 dětma a teď žádám poprvé o sociální příplatek za 1. čtvrtletí. Všude mi říkaj něco jinýho, chodím od jednoho okýnka k druhému a pořád vlastně nevím jak to je ☹ . Nevíte, kdy mi vyplatí ten sociální příplatek poprvé? Jestli to stihnou ještě v dubnu nebo v květnu?

editah222
20. dub 2009

Jajina - přesně tak, tobě ji vyplácí ještě zaměstnavatel, protože máš mateřskou od roku 2008 🙂

vojtisek2007
20. dub 2009

popelka-miri - no když ti ho přiklepnou, tak ti ho mají vyplatit do 30ti dnů od rozhodnutí, že ti náleží...

aponchie
22. dub 2009

vojti tak predstav si,ze jsem byla na socce neco dokladat a ptala sem se pani na to a ta mi rekla,ze ano ,ze mohu pobirat dve davky soucasne pac jsem jako nezamestnana a v tom obdobi porodim tudiz si prej mohu nejak prividelat v dobe rodicaku neomezene a to je prej i ta davka v nezamestnanosti tak sem rikala ze fajn teda ..sice to moc nechapu,ze to tak jde,ale tak dobre penize navic aspon trochu kdyz ne moc stejne si daji na cas s rodicakem i porodnym az porodim to zase bude mesic nez neco poslou 😖

susik77
22. dub 2009

Ahoj holky, jaky je ted postup od ledna - kdyz pujdu z rodic. dovolene na 2.materskou? Staci kdyz odevzdam v praci potvrzeni od gynekologa o terminu porodu nebo musim jeste neco zanest na ten urad prace kde vyplaci davky? A kdy? A mam si zaroven odhlasit ten rodicovsky prispevek?Diky.

peta.cz
27. dub 2009

Susiku, já na tu sociálku raději naběhla a poradila se, nic za to nedáš a aspoň budeš vědět co máš dělat.
Mě mateřskou má vyplácet sociálka z jiného města, tak to je trochu složitější - na ústecké sociálce(od té jsem pobírala rodičák) totiž chtěli potvrzení od teplické sociálky, jak bude vysoká mateřská, aby z toho mohli v ústí spočítat zbytek rodičáku (nástup na mateřskou mám 8.2., takže od 1.2.-7.2. jsem měla ještě pobírat rodičák, ten se pak zastavil a od 8.2. jsem měla pobírat mateřskou) To odhlášení rodičáku jsem nahlásila jen telefonicky, stačilo jim to. Je to lepší, než abych jim pak musela vracet nějaké peníze - nesmí se totiž pobírat zároveň mateřšká a rodičák. A pak se na sociálce nahlásí na jakou délku rodičáku chceš nastoupit. A mimochodem, od března jsem ještě nedostala ani korunu - v´Ústí čekají na to potvrzení z Teplic a v Teplicích mi rovnou řekli,že totálně nestíhají a kvůli tomu ani neberou telefony, takže mám zatím peška..ale dneska tam naklušu, protože mě už dost štvou..kdybych neměla zaměstnaného manžela, tak bych se šla asi napást..

peta.cz
27. dub 2009

Tak jsem dneska zjistila, že hlavní problém je na straně zaměstnavatele, od kterého sociálka nedostala ani papír o tom,že nastupuju na mateřskou...no mě z toho klepne..takže od zítřka řeším se sociálkou a účetní kde se asi stala chyba...(počítám s tím, že to má účetní už 3 měsíce zahrabaný někde na stole...)

safirek
28. dub 2009

Ahoj, jsem od 4.2. 09 na neschopence. Za únor mi přišly peníze na dvakrát - zaměstnavatel, sociálka. Za březen mi zatím nepřišlo nic, už by mi měla peníze vyplácet jen sociálka, pokud se nepletu. Chtěla jsem se zeptat, jestli na to taky dostanu nějaký doklad, výplatní pásku? Nebo jen přijdou peníze na účet a doklad nebudu mít žádný? Nechce se mi zatím volat na mzdovku. Tak pokud víte jak to je, díky moc za odpověď. 🙂

vojtisek2007
28. dub 2009

safirek - žádný doklad jako je výplatní páska od sociálky nedostaneš, pouze peníze na účet.., jestli jsi odevzdala lístek na peníze v práci a ti ho stihli včas poslat na sociálku, tak by ti peníze měli přijít každým dnem, jestli ti to v práci poslali dýl, dočkáš se nemoc.až další měsíc

popelka.miri
28. dub 2009

Reaguju trochu opožděně na tu otázku od Aponchie, že jí na pracáku řekli, že má nárok jak na rodičák tak na podporu. Já měla to samé naposledy po třetíim porodu. Dokud jsem se nepřišla po šestinedělí odhlásit z pracáku, tak jsem dostávala i podporu! Bylo mi to sice divné, ale ta úřednice mi řekla, že můžu zůstat v evidenci, pokud bych třeba nějakou práci hledala i s malou. To já nechtěla, tak jsem se vyškrtla, ale opravdu to tak funguje 😅 ..

safirek
28. dub 2009

Vojtisku, díky. Vím, že to hodně chodí opožděně, spíš mě zajímalo, jestli se dostává i nějaký doklad.

vojtisek2007
28. dub 2009

safirek - když se podíváš na výplatní pásku, tak tam bys někde měla - najít náhrada za nemoc a náhrada za dovolenou - podle toho se můžeš orientovat, kolik dostaneš

bramburka
6. kvě 2009

holky mamka je na nemocenske od ledna a stale ji nic neprislo, kdyz se omylem dovolala, rekli ji, ze toho maji moc....

janakla
14. kvě 2009

Ahoj, jak je to s výplatním termínem PPM?
Je každý měsíc stejný? Jak to máte?
Minulý měsíc jsem dostala PPM 10. a teď pořád ještě nic..... Složenky tu na mě smutně koukají

😒

misa_a_radek
14. kvě 2009

Ahoj holky, spadam pod prazskou socialku a kazdy mesic se doprosuju a rozciluju zda mi poslou materskou, teprveminuly týden mi dosla breznova,
ani tam nemuzu jit osobne, protoze bych asi nezustala jen u silnejsich slov, ty uz znaji a nic si z nich nedelaji, rovnou bych tam nekomu vysila poradny pohlavek

radka35
14. kvě 2009

ahoj lidi.Mám dotaz pro ty,co jsou na mateřské už nějaký měsíc.Já teď dostala na účet teprve druhou mateřskou a docela v termínu.Jen nechápu,jak to,že mi na potvrzení napsali nějaký denní vyměřovací základ a první měsíc ho skutečně podle toho poslali a teď druhý měsíc je poslaná částka podle denního vyměřovacího základu o 150Kč na den nižšího.Nechápu to,je to tak správně.každý měsíc jinak?vím,že se to počítá na počet dní v měsíci,to mají správně,ale na den počítali o těch 150míń a to je dost peněz za měsíc...jak to tedy je?

aatjen
14. kvě 2009

Ahoj holky, nastoupila mateřskou v půli dubna a ani jsem netušila, že by mohl být takový problém s vyplácením.
Kdy mám teda čekat první mateřskou???!!!! Předpokládám dle příspěvků koncem června 😖
To je děsný!!!!!!!

svataterezicka
14. kvě 2009

Janakla já taky čekám na PPM - první dávka mi došla už 9., a ted taky ještě nic. Počkám ještě zítra a pak tam volám. Protože ještě nemám rodný list malé (mám na to měsíc od porodu) tak mi to nemohli ještě stopnout! Tak fakt nevím kde je zádrhel...Snad to bude chodit ve stejný datum ne?

janakla
15. kvě 2009

Jak stopnout kvuli rodnému listu? Ten jsem do práce posílala a oni ho přeposlali na sociálku, ale co má rodný list společného s vyplácením PPM? Ztrácím se ... 😅 😕 😨

svataterezicka
16. kvě 2009

No právě když nepošleš do měsíce od narození rodný list na sociálku (kopii), tak ti pozastaví dávky dokud to tam nepošleš.