Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

bublenudle
22. zář 2011

@j.a.n.i Jéééééé,děkuji ti,to jsi mi udělala radost...mám ted lepši penizky než u minule firmy...děkuji ti ta info,pěkný den

jana8
23. zář 2011

j.a.n.i. ....děkuji za odpoved a na konec místo zavolání jsem tam byla osobně....včera když přijel přítel z práce,tak mi donesl mou neschopenku z práce,neuznali jim to na sociálce...protože jsem tam měla dva datumy...jiný vystaveno a jiný neschopen od...o jeden den mi to dělalo rozdíl....a to tam musí být stejný datum,zkrátka chybička,kterou jsem si já nevšimla a ani neuvedomila, tak dnes mi to opravil dokt. a byla jsem se pro jistotu zeptat na sociálce (bylo to kousek) jestli jim to bude stačit a řekli,že áno.....takže penízky budu mít spolu s penízkami ze záři a dostanu je v říjnu....zkrátka řekli že od kdy to oni dostanou tak do 30dní dostanu peníze na učet....tak bohužel tenhle měsíc nic moc...... 😒 .....ale ještě že je to už vyřešeno....prosím tě jak si zpočítam kolik asi dostanu penízek,když od 19.7. jsem na neschopence za jaké období a jak se to počítá....??? 😖 ...fakt mám v tom chaoz

j.a.n.i
23. zář 2011

@jana8 Prvních 21 dní platí zaměstnavatel, takže cca od 9.8. to platí ČSSZ, jinak když mi pošleš (klidně do IP, pokud to nechceš psát veřejně) výši platu, tak ti přibližně spočítám, kolik to tak bude.

terioza1
1. říj 2011

Ahoj holky, mam dotaz, snad mi nejaka z vas dokaze poradit... Ucim ve skole - smlouvu jsem mela od 1.9.2010 - 30.6.2011, pak jsem sla na 2mesice na pracak a ted zase ucim od 1.9. 2011. Smlouvu mam na dobu urcitou - zase do konce sk. roku. Loni jsem mela 2uvazky a jednu dohodu o proved. prace a vejplatu jsem mela cca 17.000-21.000 cisteho. Tento skolni rok mam jen 0.5 uvazku a budu brat nejspis jen 5.300 cisteho. Z ceho se mi bude pocitat materska, kdyz jsem pracovala a pracuju porad na stejnym pracovisti, ale pres ty prazdniny jsem byla na pracaku...? Dekju moc za odpovec, snad me potesite a reknete mi, ze i z tech vetsich penez a ne jen z ubohych 5.300... 🙂

vojtisek2007
2. říj 2011

@terioza1 z 12ti posledních platů před nástupem na mateřskou - takže z těch ubohých 5300....a taky jenom z posledního zaměstnání, to že znovu pracuješ u stejného zaměstnavatele je jedno....bude se brát obdobní cca září 2011 - únor 2012, v březnu bys měla dle TP nastoupit na mateřskou....

terioza1
2. říj 2011

@vojtisek2007 tak to jsem v p_deli... dekuju ti moc....

vojtisek2007
2. říj 2011

@terioza1 nezapomeň ode dne porodu žádat o dorovnání do 7600 🙂

terioza1
2. říj 2011

@vojtisek2007 vydis, to by me nenapadlo 😀 Dekuju ti moc..... opravdu moc.. .-) Takze kdybych sla marodit, dorovnali by mi to stejne do 7.600????

terioza1
2. říj 2011

@vojtisek2007 teda vidis 😀

vojtisek2007
3. říj 2011

@terioza1 nene, s marozením to nemá nci společného, pokud marodíš, tak za 60% platu, ale protože budeš mít nízkou mateřskou, tak ode dne porodu zažádáš i o rodičák a tam ti budou doplácet co ti chybí na mateřský do 7600,-Kč

terioza1
3. říj 2011

@vojtisek2007 aaaaaha... dekuju moc 🙂))

leushka
3. říj 2011

ahojky 🙂 moc prosím o radu, na mateřské jsem od 24.9 -kdy mám očekávat,že mi přijde první složenka s mateřskou?? děkuju !!!

vojtisek2007
3. říj 2011

@leushka podle výplatního termínu vaší ossz - a pokud ti zaměstanavatel poslal všechno včas - tak te´d v říjnu, pokud ti to včas neposlal, tak až v listopadu dostaneš obě - za září i říjen, stačí si zavolat na ossz kam patříš (je to podle zaměstnavatele) a podle RČ ti řeknou, jestli tam mají všechno a kdy mateřská chodí.

najemnici
3. říj 2011

@vojtisek2007:Ahojky prosím o radu.Od 14.června jsem pracovala,a v srpnu se zadařilo mimi a dr. mě nechala na neschopence že tuhle práci co jsem dělala tak dělat nemůžu.No a tak jsem od 6.září na neschopence.Tak se chci zeptat kolik bych asi tak mohla mít neschopenku a kolikátého v měsíci mi ta neschopenka přijde na účet?Moc děkuji

leushka
3. říj 2011

@vojtisek2007 děkuji za radu! zítra to obvolám 🙂

vojtisek2007
3. říj 2011

@najemnici neschopenka je cca 60% hrubého platu a kolikátého ti přijde netuším, každá ossz má jiný výplatní termín, pokud to chceš vědět přesně, zavolej si na ossz kam patříš podle zaměstnavatele a podle RČ ti řeknou už přesnou výšku neschopenky i který den se vyplácí 🙂hlavně dávat včas lístek na peníze, jinak se ti nemocenská bude zpožďovat.....

najemnici
3. říj 2011

@vojtisek2007:Lístek na peníze?Já mám od 6.září neschopenku a zatím jsem žádný lístek na peníze nedostala

vojtisek2007
3. říj 2011

@najemnici lístek na peníze se nosí na přelomu měsíce - že jako neschopnost ze září přechází do října např. - pokud jsi tenhle lístek neodevzdala, neschopenku ti nevyplatí ☹ , pro lístek na peníze se chodí cca kolem toho 27 a dává se do práce, z práce ti ho pošlou na ossz....takže jestli jsi teď neodevzdala lístek na peníze, žádné zatím nedostaneš ☹

najemnici
3. říj 2011

@vojtisek2007:No já jsem akorát vezla do práce takovej ten papír s růžovým proužkem ☹

vojtisek2007
3. říj 2011

@najemnici to s růžovým proužkem je "Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti " teť musíš do práce donést potvrzení o trvání pracovní neschopnosti, takzvaný lístek na peníze - je to většinou bílo/černý tiskopis velikosti A5 a je tam napsáno, že k 30.9.2011 pracovní neschopnost stále trvá....

najemnici
3. říj 2011

@vojtisek.aha a ten mi dá na gyndě nebo kde?A když to tam dám tento týden tak mi za září zaplatí ještě neschopenku?

vojtisek2007
3. říj 2011

@najemnici jojo na gyndě - a jinak teda mají 30dnů na vyplacení do tý doby, co dostali všechny doklady.....

najemnici
3. říj 2011

@vojtisek2007:Tak jo díky za info.Hnedka zítra si zajdu na gyndu a zajedu do práce

luciasek001
10. říj 2011

Ahoj holky, nevíte někdo jak se ted platí ošetřovačka?? Je to na manžela já jsem byla nemocná (jinak jsem na rodičáku) a nemohla jsem se starat o malýho tak s námi byl 7 dní doma. Ted mluvil se svojí učetní a ta tu ošetřovačku poslala na sociálku, že to platí oni. Jen by mě zajímalo jak je to s financemi za těch 7 dní. Díky za případné odpovědi.

vladla
10. říj 2011

Ahojky,prosím o radu...Jsem na neschopence od 11.srpna...začátek neschopnosti i lístky na peníze za srprn+září jsem řádně ke každému měsíci odevzdala,ale doposud mi nebylo vyplaceno vůbec nic!Jak má OSSZ splatnost?

vojtisek2007
10. říj 2011

@luciasek001 dostane vyplaceno ošetřování z OSSZ a je to cca 70 % platu.

@vladla neschopenku za srpen a kousek září - prostě těch prvních 21dnů platí zaměstnavatel - to jsi měla dostat normálně jako dostáváš výplatu (srpne ve výplatním termínu v září, září ve výplatním termínu v říjnu) , od cca půli září dostaneš teď v říjnu vyplacenou neschopenku z OSSZ - výplatní termíny se na každé ossz liší - někdy vyplácí dávky už kolem 5-6 někde až kolem 25 dne v měsíci.....

luciasek001
10. říj 2011

@vojtisek2007 a spadají tam i víkendy?? Díky

vojtisek2007
10. říj 2011

@luciasek001 jo, ošetřování je za kalendářní dny

luciasek001
10. říj 2011

@vojtisek2007 aha, tak uvidíme jak dopadneme na OSSZ. Moc děkuju 🙂

vojtisek2007
10. říj 2011

@luciasek001 mají na vyplacení 30dnů od doručení všech podkladů k platbě 🙂