Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

whoknows
18. bře 2009

achalteke, jsem na tom uplně stejně...a někde jsem četla, že mají na výplatu nemocenské jeden měsíc od doručení příslušného papíru 😒

achalteke
autor
18. bře 2009

jo před chvilkou jsem to našla:

Dávky vyplácí příslušná OSSZ prostřednictvím účtu ČSSZ, a to nejpozději do 1 měsíce následujícího po dni, v němž jí byl stanovený doklad pro nárok na výplatu dávky včetně příslušných podkladů doručen. Dávky se pojištěnci poukazují na jeho účet u peněžního ústavu v ČR nebo se vyplácejí v hotovosti poštovní poukázkou. V případě výplaty dávky v hotovosti poštovní poukázkou hradí náklady na její doručení příjemce, tzn., že vyplacená dávka bude o tyto náklady snížena. Současně s dávkou obdrží příjemce písemné oznámení o druhu vyplácené dávky, její denní výši, výši denního vyměřovacího základu a době, za kterou byla dávka vyplacena.

kdyby tak aspoň člověk věděl kdy to přijde... 😖

whoknows
18. bře 2009

Včera jsem volala na socíálku abych zjistila, jestli jim ten papír vůbec přišel a zatím nic. Kdyby se člověk měl spolehnout na tuto "pomoc", umřel by hlady.

achalteke
autor
18. bře 2009

whoknows nepřišel jim a nebo ses nedovolala? No jo my budeme muset šáhnout do peněz co jsme uškudlili na autoškolu ☹ ...tak nějak jsem počítala, že nejpozději do dvacátého to přijde, ale to asi fakt nehrozí ☹ . Mě to přijde všechno k pláči a nejvíc mě štve to, že s tím prostě nic neudělám...jak to mám vysvětlit v bance, kde musim úvěr splatit vždy nejpozději k dvacátýmu? 😠 😠 😠

katuska23
18. bře 2009

jsou to holky hrozný svině,mně nepřišla neschopenka,a když jsem tam volala řekli že na to mají měsíc jí vyplatit.Samozřejmě je vůbec nezajímá že máme všechny inkasa a trvalé příkazy.Svině.

kratoska
18. bře 2009

Holky já byla na nemocenské vloni od půlky ledna.Od května pak na mateřské. A peníze mi chodily úplně normálně jednou za dva měsíce. 😀 Takže vím jak vám je.

Koukám že je to rok a kousek a je to pořád stejný. Jinak taky patřím pod pražskou OSSZ.

achalteke
autor
18. bře 2009

katuško když tě tu potkávám, tak jen že ti moc a moc držím palce 😉 😵 ......přesně tak, máš pravdu. Hlavně, že já musim mít vždycky věechno zaplacený hned a jak ne tak hned penále a jiný sankce 😖

achalteke
autor
18. bře 2009

kratoška cože? ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔

whoknows
18. bře 2009

achalteke, prý to tam v počítači prostě ještě nemají. Ale byl fakt problém se tam dovolat, trvalo to cca 20 minut než na mě přišla řadal. Asi tam mají nával 😀 Taky platím úvěr za auto a do toho se chceme stěhovat, takže každá koruna se hodí. Oni si ale zřejmě myslí, že když je člověk nemocnej, tak nic nepotřebuje protože sedí doma a čeká na kontrolu se sociálky a tudíž neutrácí. 😖

kratoska
18. bře 2009

Nekecám.Mám to tu před sebou.Za únor a březen to přišlo 22.4. A to rovnou 14 280 Kč.
Za duben a květen to přišlo 6.6. rovnou 16 220.

Dál bych mohla pokračovat. A ještě jsem nenapsala za púlku ledna přišla složenka 7.3.

Takže tady to vydíte.... 🙂 K....y to jsou. A v práci papír účetní poslala normálně hned v termínu.

kratoska
18. bře 2009

Och, ta hrubka 😀

katuska23
18. bře 2009

achal děkuju za nás za oba 😉

oni mi v práci v poji´šťovně říkali že buď mi to přijde další měsíc 2x,nebo pak dodatečně.Nechápu jak můžou člověka nechat bez peněz.těch 14000 je fakt znát svině.

achalteke
autor
18. bře 2009

no to už nevim co k tomu říct.....já nevim tak oni to maj zaplatit do měsíce od dodání podkladu (čímž teda rozumim lístek na peníze) a zaplatí to až za dva? To teda nějak porušujou svý vlastní pravidla, nebo co.....proboha co tohle je za bordel ☹

já psala na mzdovku kam teda jako vlastně patřím a prý pod PSSZ Praha 11, tak jsem tam napsala velice slušný mail, že jsem prvně nemocná a čekám prachy od socky a kdy teda jako je můžu čekat - jsem zvědavá zda-li někdo odpoví ☹ .....včera jsem psala do krumlovský OSSZ, páč jsem myslela že patřim tam a dnes mi odpověděli, že patřím pod pražskou OSSZ - dle sídla zaměstnavatele. Hm, tak já se v tom už fakt nevyznám. Ale kontrola na mě může přijít z krumlovské OSSZ 😠

kratoska
18. bře 2009

Achalteke no maj v tom bordel velikej. Já patřím pod pražskou ossz protože jsem z Prahy.Původem teda. 😀 Zaměstnavatel je normálně tady z Č.B. Takže taky jsem lítala od čerta k ďáblu než jsem se něco dozvěděla.Naštěstí už mám rodičák, a tten chodí v pohodě. 😀

achalteke
autor
18. bře 2009

kratoska tak to máš úplně naopak jak já 😒 . Počítám, že zítra mi zas přijde mail, že se mám obrátit tam a tam...

achalteke
autor
18. bře 2009

přijdu si jak blb - rozčiluju se kvůli nějakejm 8 tis. co mi maj přijít a prd prd...no zítra to budu muset jet nějak vyřešit do banky ☹

kratoska
18. bře 2009

Hlavně velkou trpělivost.Nejhorší je, jak tu už někdo psal kdo máte hypošky nebo nějaký splátky.To je fakt nepříjemný.Jim se musíí platit v termínu, jinak jsou penále.A když maj platit oni, tak je všechno v pořádku. ☹

achalteke
autor
18. bře 2009

No mi to máme tak, že bydlení, telefony atd. platíme z mužova platu, z kterýho mu zbydou asi tak tři tisíce a já pak ze svýho platim ještě dva a půl za auto - úvěr a ten je splatný vždy k dvacátýmu...jako mám se tam zaklínat sockou nebo co? holt tam ty prachy dám z toho co jsme uškudlili 😖 právě se bojim toho penále pak

whoknows
18. bře 2009

Je fakt, že když člověk neplatí včas, a stačí i o den později tak jsou hned penále a penále z penále a já nevím co ještě...a jsou schopný si vzpomenout třeba i za několik let že jim člověk dluží nějakých pár dní a vymáhají to zuby nehty.

broucina
18. bře 2009

Ehm, tak mně přišla nemocenská za leden před dvěma dny...a to jsem si už na sociálku volala, jestli mě tam vůbec evidují a kde je vlastně problém...nejprve mi bylo řečeno, že peníze už byly dávno vyplacený v únoru, takže ve mně úplně hrklo, komu vlastně peníze poslali...no, nakonec číslo účtu bylo ok, ovšem z paní vylezlo, že to poslali 10.3., ale že je to i tak divné, že to ještě nemám...a že právě kvůli změnám v systému se to všechno dost zpomalilo...
Říkám si, že být sama, tak se jdu pást někam na louku...i tak ty peníze chybí....

jalka11
20. bře 2009

možna to bude trošicku blba otazka 😅 ale ktere oddeleni se zaobera vyplacenim nemocensky?? Oddeleni nemocenskeho pojisteni??? 😕 ja totiz nerada neco vyrizuju a zase strapnovat se nekde to se mi moc nechce.. aneb nemate nekto cislo na socialku Brno mesto, co se tyče nemocenské?? mockrát dekuji.. 😵

achalteke
autor
21. bře 2009

Jalka ano oddělení nemocenského pojištění...já s mojí příslušnou PSSZ komunikuji raději mailem (i když z jejich stran jsou to klasické obligátní odpovědi), ale bojim se, že po telefonu bych neovládla emoce 😅

jalka11
21. bře 2009

achalteke - přes mail jsem to už skoušela,, ale bohužel, nejak nemaj zajem odpovědet.. 😠

achalteke
autor
21. bře 2009

jalka mě odpověděli asi po dvou dnech toto:

Dobrý den paní ....,
dávky se zpracovávají v průběhu celého měsíce. Ovlivňujícím faktorem je, kdy Váš zaměstnavatel dodá všechny potřebné doklady k proplacení nemocenské. Pokud je vše v pořádku, má PSSZ ode dne doručení 30 dnů na proplacení dávky. Není tedy možné sdělit přesné datum zpracování Vaší dávky.
K proplacení dávky je zapotřebí: „IV díl Rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti“,“Potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti “ nebo „V. díl Rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti“ a dále pak musí Váš zaměstnavatel přiložit „Přílohu k žádosti o nemocenské.
Přeji hezký den

Takže vlastně nic.... 🙄

janakla
24. bře 2009

Holky posílá sociálka nějaké potvrzení o výši vypočtené PPM, nebo prostě jen čekáte co přijde na účet?

achalteke
autor
25. bře 2009

mě teda nemocenská kupodivu už přišla, ale třeba nějakej výpočet mi nikdo neposlal ☹

ava
25. bře 2009

janakla - mám stejný dotaz! čekám čekám

marsell
27. bře 2009

Já taky čekám na první mateřskou. Má mi přijít do konce března, tak jsem na to zvědavá.

Jinak, chci se zeptat, rodičovskou vyplácí taky ta samá ossz - v místě sídla firmy, a nebo to už je v mým městě? Stejně tak porodné? Díky za odpověď

ava
27. bře 2009

marsell - je to už ossz v místě tvého bydliště