Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

michaelal
19. kvě 2009

Tak já jsem nastoupila na PMM 16.4.09 a dle personální vše osobně předala na sociálce 24.4.09 a dne 15.5.09 mi přišla první dávka🙂 Takže s to snad na Pražské sociálce zlepšilo. 😀

izarka
19. kvě 2009

Ahoj holky.. Koukám, že je ČSSZ dost ožehavé téma.. Bodejď by ne, když nám sahají na prachy. Je jasné, že konkrétní osoby, sedící na ČSSZ za to nemohou (a fakt je lituji, při představě, že poslouchají někoho jako jsem já), ale musí snad něco s tímhle výmyslem udělat a to co nejdřív. Fakt to někdo psychicky neunese a stane se neštěstí.

Třeba já. Měla jsem poměrně pěkné příjmy, tudíž mám i nárok na dobrou PPM. Na ní jsem nastoupila 8.3.2009 a protože byla moje výplata vyšší než výplata mého manžela, veškeré platby na Hypo, ČEZ, Plyn, atd... šlo z mého. Bála jsem se toho, že mi nepříjde 1. výplata PPM minulý měsíc - pro nás by to byl katastrofický konec - nezaplatila bych Hypo a tento červen máme hypo refinancovat - nikdo se mě ptát nebude, proč jsem nezaplatila splátku a nemusí mi dát další Hypo..., proto jsem 5 a 9. 4. napsala dost na mě slušné emaily (po týdnu nedovolání a přehazování si mě jako horký brambor na ČSSZ Praha, Trojská). Nikdo mi NEODEPSAL !! Posílala jsem to na 5 emailových adres. Světe div se, 11.4. jsem porodila, 16.4. mě pustili z porodnice (utíkám k bankomatu) a ejhle, PPM mi přišlo 16.04. Myslela jsem si naivně, že když mi PPM už jednou přišla, že mi bude automaticky chodit každý měsíc 16tého a ONO PRDLAJS.

Ptám se, prosím vás, těm, kterým PPM už přišlo na BANKOVNÍ ÚČET OD PRAŽSKÉ ČSSZ TROJSKÁ, můžete mi prozradit, v který datum ? Nikde se nemohu dopídit, které dny v měsíci mají výplatní dny.

Děkuji. Mě čeká dnes opět volání, psaní a doprošování...

achalteke
autor
20. kvě 2009

izarka jsme na tom stejně, mě chodi němocenská taky z Prahy (ale z Holušické -Pha 4) a minulý měsíc mi přišla jeden měsíc 24/3, pak 15/4 a teď ještě nepřišla - jsem vytočená, protože platby z účtu mi odcházejí k dvacátému (úvěr, zálohy, ČEZ atd.), takže jsem si musela složitě půjčit docela velkou hotovost a dát to dnes na účet 😠

a jako bonus jsem žádala, aby mi nemocka chodila na účet, který jsem i zaslala. poprvé přišla, podruhé mi přišla poukázkou (takže vybrat, jet do do banky, vložit na účet 😠 ) a jsem zvědavá jak to přijde teď 😠 ...už mě to fakt točí tak nehoráznej bordel 😠

janakla
21. kvě 2009

Tak jestli jsem to dobře pochopila po dnešním telefonátu na PSSZ, tak termín vyplácení záleží na tom, kdo to zpracovává. "Moje" úřednice to prý dělá začátkem měsíce, takže prý to bude chodit tak do 15. tak jsem na to zvědavá (tedy chodit to bude, pokud tam zase někdo neudělá chybu jako v dubnovém výpočtu) Jo a od doby, co to v systému mají "k prolacení" prý trvá převod na účet tak 10 dní 😕

stepaneta
23. kvě 2009

Zdravím!Už jsem se naštvala a napsala jsem do Novy námět na reportáž ohledně nevyplácení mateřských!Jsem na mateřské od 21.2.2009 a ještě jsem neviděla ani korunu!Snad tisíckrát jsem volala na ČSSZ,ale to jsou jenom věčné výmluvy a sliby a já už toho začínám mít až po krk!Někdy se tam člověk nedovolá vůbec!Jak to dělají proboha samoživitelky?Je to bordel!!!! 😠 😖 😢

bertica.h
24. kvě 2009

stepaneta,to snád nemyslíš vážne 😕 😕 😠 😠 😠
a schválili ti to,papiere a tak všetko ok?
No mna by porazilo!!!

Spatne ti možu dať myslím peniaze len za 3mesaice..tak neviem.. 😒

rosanja
1. čer 2009

Ahojte tak koukám že ste z toho stejně zmatený jako já.Na vyplácení nemocenský si stěžuje mnohem víc lidí než sem byla vůbec schopná si myslet.Dokonce jsem zaslechla, že někomu na sociálce řekli, že kvůli novýmu systému vyplácení dávek(že to nevyplácí zaměstnavatel,ale sociálka) prostě nestíhaj.Už to tady několikrát zaznělo, ale co potom máme dělat my, co musíme včas zaplatit nájem, všechny různé poplatky a nemáme jiný příjem a některý z nás ani nikoho kdo by nám finančně vypomohl?Máme jít bydlet pod most a žebrat drobný na chleba?Jak my co čekáme miminko máme dbát na to aby se správně vyvíjelo třeba správnou výživou,teplem a vhodným oblečením?Jak máme pečovat třeba o bříško, kde vezmeme na drahé olejíčky proti striím atd?A ostatní důvody k nemocenské...vyloženě nemoc...kde máme brát na léky?To ale nikdo nevidí.Je to celý na posr...!!!!!

rosanja
1. čer 2009

A co se mateřský týče tak je tu stejný problém,možná větší,protože ženská neživí jen sebe ale hlavně dítě a všechny ty dětské věcičky(všeobecně) jsou celkem dost drahý.

emcak
4. čer 2009

mam dotaz ohledne vyplaceni PPM pro OSVC, taky mate takovy problem s vyplacenim nebo vam chodi vcas? diky 🙂

ambret
5. čer 2009

Ahojky všem 🙂

Manželovi taky hodí nemocenská z Prahy. Do března byla vždy 19 na účtu. V dubnu přišla 29.4, v květnu nic, až 1.6 přišla nemocenská za duben. Ptali jsme se jak dlouho trvá transakce mezi účetní v Praze a naším účtem a trefili se přesně, bylo to celých 10 dní 😲 😠 😠 😠

lidunka1981
10. čer 2009

Ahoj mam dotaz nevite nahodou nektera kolik procent z platu se plati materska??

andelka
10. čer 2009

70% ne? Ale do určité výše, byla teď nová úprava. Na stránkách ministerstva by to mělo být.

lidunka1981
10. čer 2009

Diky za radu vse jsem nasla 😉

lafayette
1. črc 2009

izarka:: me chodi nemocenska z CSSZ Praha, Trojska. Vzdy chodila koncem mesice - mezi 28.-31.. Bohuzel se mi stalo dnes poprve, ze nemam jeste nemocenskou za kveten 09, psala jsem tam rano mail, ale ted jak to tady ctu... asi mi jen tak nekdo neodpovi. 😒

bajdazava
13. črc 2009

nevím, jestli je tahle diskuze ještě aktuální, ale navazuju na tvůj povzdech marsellko, já dostávám zatím teda jen nemocenskou kvůli rizikovému těh., taky z trojsé a taky vždycky chodila kolem posledních dní měsíce. Tentokrát za květen ještě nic a už tři dny se nemůžu dovolat úřednicím, které to mají na starost, protože mají nejspíš vyvěšené telefony. Je v tom bordel!!! 🙄

vericka.k
13. črc 2009

bajdazava, tak to nie si sama, ani ja som nedostala ešte nemocenskú za květen a dovolať s tiež nemôžem.. Pohadzujú si ma ako horúci zemiak a nikam to nevedie 😠 😠 😠
Naviac som prevolala kopec penazí a som nehorázne vytočená!!! Z čoho mám platiť účty a z čoho žiť????
Keby aspoň povadali v čom je problém a ako to vyzerá s vyplatením nech aspoň viem na čom som a nie nebrať telefóny!!!
A že sociálne zabezpečenie!!! Som v siedmom mesiaci a dnes som si tak poplakala, som už zúfalá a bezmocná.
A bez financií... 😢 😢 😢

kristyna_01
15. črc 2009

Ahoj holky,
tak jestli to dobře chápu, tak mají 30 dní na vyplacení PPM. O její výši navíc nedostanete žádné info (např. jak se k částce dobrali), a můžeme být vůbec rádi, když podporu skutečně vyplatí? To si dělají srandu, ne?

asanaa
15. črc 2009

Mě přišla dneska první mateřská až jsem čuměla jak brzy.jestli ti chodí PPM na účet,tak až ti z banky budou posílat výpis tak tam u částky budeš mít rozepsané kolik máš denní vyměřovací základ.Pokud ti chodí složenkou,budeš to mít přiložené u toho 😉

kristyna_01
15. črc 2009

Tak to jsi mne Asano docela překvapila. Kam to jako napíšou? Do jaké kolonky? A jakou máš sociálku? Asi ne z Phy, co? Já jsem totiž vážně zvědavá kolik mi spočítají- jako OSVČ. Mám svůj výpočet, ale pochybuju, že bych se trefila, když pořád tolik mlží 🙂.

asanaa
15. črc 2009

kristy mám to napsané v kolonce pod údaji o příchozí platbě...jak je,od koho a kolik
sociálku mám v Pardubicích

bulinka
15. črc 2009

kristyna - já mám sociálku taky v Praze a na výpisu je vždy poznačeno jak se ke konečné sumě dobrali

katulen
15. črc 2009

ahoj holky, jsem na MD od 5.6., kdy myslíte, že můžu očekávat, že mi dorazí penízky, jsem z Prahy ☹

andrejka77
16. črc 2009

tak ja som tiez na rizikovej nemocenskej od 1.3 a to sa musim priznat co som sa na mailovala,vyvolavali sme s manzelom koli meskanu davok a po neskutocnom posuvani s jednej referentky na druhu sa mi konecne ozvala pani dolezalova ktora ma vraj ma na starosti.vsetko mi vysvetlila aj teraz uz od21.7 prechadzam na matersku tak co vsetko vraj mam poslat a nezabudnut .proste som bola velmi prekvapena jej pristupom .matersku varj preplacaju do 15. v mesiaci a potom idu na radu nemocenske.tiez patrim pod troju praha8.aj mi napisala kolko dostanem a podla mojich vypoctov to sedi presne ,takze mozem povedat ze sa najdu aj zlati velmi mili ludia. 🙂

lafayette
16. črc 2009

K socialce Trojska - me uz penize za nemocenskou kveten 09 prisly - diky bohu, sice ne v poslednich dnech v mesici, jak to bylo vzdy, ale kolem 10.7. A pred 2 dny mi prisla odpoved na muj mail, ktery jsem posilala nekdy 3.7. s primym kontaktem na pani, ktera me ma "na starost" a ze kdybych cokoliv potrebovala, mam se na ni obratit. Docela me prekvapilo, ze mi vubec odpovedeli.
Ted uz budu brat materskou, tak jsem zvedava, jestli bude chodit vcas. 🙂

susik77
16. črc 2009

Ahoj, taky bych mela dostavat materskou z Trojske...Az jsem to spravne pochopila, tak materskou vyplaceji driv, jak nemocenskou?

dracekmracek
16. črc 2009

Ahoj holky,tak dnes jsem volala na sociálku do Prahy,která by mi měla vyplácet nemocenskou,minulý měsíc mi nepřišlo nic,a tento taky ne....tak jsem šla do práce a odtamtud volala do našeho sídla,a na sociálku.Ze zákona musí poslat peníze do 30 dnů od obdržení lístku na peníze.No ale u mě to tak asi nefunguje 😠 😠 😠

janulazaynab
16. črc 2009

Ahoj holky,
tak OSSZ Zlin je taky pekna pakarna! Na nemocenske jsem od pulky unora a prvni davky mi prisly teprve v kvetnu! Posilam listky doporucene memu zamestnavateli, ten to hned predava na socialku. Prvne mi psali, ze jsem se vzadu nepodepsala, dalsi mesic mi napsali, ze jsem nezatrhla, kam chi penize poslat (jestli na ucet nebo poukazkou).. koncem brezna mi poslali dopis, ze jsem nemocna dele nez 14 dni, tudiz jim mam poslat II. dil (nebo ktery to z tech sesti byl) nemocenske.. chapete, kdyz uz jsem byla nemocna treti mesic, tak mi napisou, ze jelikoz jste nemocna dela nez 14 dni.. jako by to nemohli poslat driv 😠
Nakonec jsem se penez dockala, ale porad je to takove vselijake - minuly tyden jsem volala primo pani, ktera mne ma na starost - papir ji prisel, ale penize mi poslou nejdrive 20.7., navic maji nejakou divnou banku, z ktere penize odchazi na ucet nejdrive za tyden, takze i kdyz posilam listky jeste pred zacatkem noveho mesice, penize mi prijdou az skoro posledniho.. 😒

andrejka77
17. črc 2009

este potom pri nemocenskej ak sa marodi dlhsie sa posiela PN na posudkovu.ja teraz cakam za kveten davku a vraj mi bola zaslana do banky 16.7 takze ju mam cakat buduci tyzden.uz som myslela ze to vyplatia vsetko zameskane ale za cerven vraj zase posielala do posudkovej komory.tak furt nieco.Po nezbytných transakčních opatřeních, které realizuje Česká národní banka, budou finanční prostředky cca do 4 pracovních dnů převedeny na Váš bankovní účet.tak mi doslovne s troje napisali.

pett7
20. črc 2009

Ahoj, od poloviny dubna jsem na nemocenské. První nemocenská mi přišla 8.6 za duben a 12.6 za květen... Nemocenskou za červen uvidím asi v srpnu jak to tak vypadá..čekala jsem ji minulý týden a nic. No ale vidím, že můžu být ráda že mi přišlo aspoň něco..

susik77
23. črc 2009

Ahoj holky, jak je to s tim vyplacenim materske?Kdyz vam materska chodi zpetne tak o 2 mesice, tj., napr. v kvetnu dostanete za brezen, posouva se potom aj rodicovsky prispevek? Nebo o to prijdete-ze vam reknou, ze v ten mesic jste dostali materskou?

Ja jsem nastoupila na materskou ted 16.7. a pani na socialce mi rekla, coz me prekvapilo, ze za prvni pol. mesice nedostanu rodicovsky, protoze v ten kalendar. mesic jsem uz na matersk a ze v jeden kal. mesic nemuzu brat matersky a rodic. prispevek soucasne 😖 Takze dostanu jen pulku materske, co mi pripada od nich fakt odveci...
Jeste mi rikala, ze v tento mesic mi doplati rodicovsky max. do vyse rodic. prispevku-mam 11400 kc, t. j. asi 900 Kc...Ale az kdyz prinesu ten potvrz. formular od socialky meho zamestnavatele, kde mi napisou na jak vysokou materskou mam narok...Takze ted se pripravuji na to ze nejblizsi 2 mesice nedostanu ani korunu 😠