Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

lodka04
3. srp 2009

ahoj mám úpně stejný problém jsem na mateřské od 13.5.09,boužel spadám pod Prahu 8,Trojská...do dnešního dne jsem nedostala ani korunu..ani rozhodnutí zda mám na mateřskou vůbec nárok a kolik...volaní nemá smysl,na emaily nikdo neodpovídá....asi opravdu budu muset zapojit média,protože jinak již brzy skončíme pod mostem.

susik77
3. srp 2009

lodka: tak zacinam mit strach...
a co tak zajit tam osobne? ja urcite taky pujdu, aj s obema detmi a s manzelem kdyz mi ji dio konce srpna neposlou...

engii
4. srp 2009

ahojte chcela by som sa spytat som na pn na rizikovom prvych 10 dni mi plati pn zamestnavatel po 10-tich dnoch socialka davaju 55% a vyrataju to z poslednej vyplaty alebo z viacerych z poslednych mesiacov?

andrejka77
4. srp 2009

ahoj engii...tu nemocenskú vypočítavajú s posledných mesiacov ked si pracovala nezaratúva 🙂 sa mesiac ak si uz predtym marodila

lodka04
5. srp 2009

re:susik77
Boužel jsem z C.B.a mimčo se nám již narodilo a je příliš malinké na cestování do Prahy....ale chystá se tam zítra na ně moje mamka..já teda si myslím , že to k ničemu nebude ....ale třeba se pletu....každopádně už jsem z toho na palici....hajzlíci,chtěla bych vidět je, kdyby jim 3měsíce zaměstnavatel nevyplatil mzdu!

role
7. srp 2009

Tak já jsem nastoupila na mateřskou 4. července a peníze na účet mi přišly 7.srpna. Patřím pod Prahu. Jsem z toho v šoku. 😀

susik77
7. srp 2009

role: a pod prahu 8?

xkolie
12. srp 2009

Jak to tady tak pročítám, tak koukám, že s PSSZ má problém snad každej. Od ledna jsem byla v pracovní neschopnosti a od 1.března jsem na mateřský a dodneška jsem nedostala ani korunu, buď nezvedají telefony a nebo když už se konečně dovolám, tak pořád jenom slyšim že to nechápou, že je to divný, že jsem ještě nic nedostala, a že to vyřeší co nejdřív a to trvá už několik měsíců. Navíc jsem s dcerou sama, platím hypotéku na byt a od ledna jsem bez příjmu. Nejsem z Prahy, takže si tam ani nemůžu dojít. Volala jsem už i na ředitelství jestli mi můžou pomoct a akorát mi dali číslo na vedoucí oddělení, co má na starosti vyplácení. Už jsem z toho zoufalá, nevím co mám dělat. TeĎ si potřebuju zažádat o rodičovskou, ale o tu prý nemůžu žádat dokud nemám papír s vypočítanou mateřskou. Přijde mi, že tam sedí jedna kráva vedle druhý.

lowe
13. srp 2009

ahojky: mohla byste mi některá prosím říct jak to je, když je žena v rizikovém těhotenství na co má nárok atd? Já vůbec nevím, tedy zatím ani nejsem těhotná, zatím chystáme svatbu, ale už se začínáme snažit o mimi a jak to všude kolem sebe vidím, tak se bojím toho, že nám se rizikové těhu nevyhne
poradíte mi prosím?

sado4
29. zář 2009

Ahoj holky.Ted jsem tady poprvé,takže jsem nováček,a nejsem těhotná,ale jsem na neschopence,od 21.2.2009.Já už jsem taky ůplně zoufalá,jak to tam v ČSSZdělají.První nemocenská mě došla snad až po 4 měsících,a to až potom,jak jsem psala e-maily na paní,která mě ani neodepisovala.My už neměli ani na chléb,nájem máme 15000.Takže jsem té milé paničce napsala,budto mě okamžitě odpoví,kdy mě přijdou peníze,nebo se budu stěžovat na nevím už jakej soud,o péči o rodině.(Omlouvám jse,jsem Slovenka,takže už nevím,jak jsem jí to tam napsala).Samozřejmě,jsem vždycky uvedla všechny iniciály,i tel.číslo.A podržte se,ta paní mě snad okamžitě telefonovala.Ona sama!Já tam taky vyvolávala,i celý dny,a nic,a najednou ona volala.Takže stačilo je vystrašit,a od té doby jsem měla vždycky vše podle možnosti vyřízeno hned,jak to šlo..Jenomže,ted někdy se paničky vystřídali,a snad tam opravdu sedí (omlouvám se,že ublížím krávě)kráva,vedle krávy,protože nikdo nezvedá ani telefon,ani neodepisujou na e-maily.Prosila jsem je,že jedu do lázní,že potřebuji peníze,že máme nedoplatek plynu,vemou nám hodiny,prostě ta kráva nereaguje.U nás na soc.jsem si vyprosila kontakt na paní,protože ta,co mi neodepisovala,by měla být vedoucí.Dali mi číslo na vedoucí vedoucí,a té jsem volala,a vyřídila jsem si alespon papírové záležitosti.Jestli mě do zítra nedojdou peníze,tak je straším soudama znova.Takže se nedejte,nebo oni mají co jíst,a jak vidím,my je nezajímáme.Kdo bude chtít kontakt,napište,hodím jej sem.Mějte se,a bojujte.Pa pa

whoknows
30. zář 2009

Ahoj,
možná byste mi některá mohla poradit. Zajímalo by mě kdy a kde si mám požádat o dorovnání mateřské do výše rodičovského příspěvku. Někde jsem četla, že je to možné. Děkuju

kacka123
30. zář 2009

Tak ja som sa dnes dovolala k pani, co mi prezradila, ze 24.09. mi bola uvolnena nemocenska davka. Inak som nemocensku davku nedostala uz 4 mesiace, takze som naramne zvedava, co bude na jej vyroku " kadym dnom by ste uz mali mat peniaze na ucte" pravdy....
Neviete nahodou kolko moze trvat taky prevod? 😅
Od 3.09 som na materskej tak som zvedava ako velmi budem musiet bojovat za vypltenie tejto davky

dadous
30. zář 2009

lowe,na rizikove těhotenství je běžna nemocenska 😵

ojo
30. zář 2009

ahojky, tak já mám zkušenosti:

od 6tt jsem byla na neschopence kvůli rizikovému těhotenství (takže skoro celé těhu) a jelikoš jsem pracovala pro velký podnik, tak jsem dostávala nemocenkou od nich a to v den výplatního termínu... 🙂

od 30.3. jsem nastoupila na mateřskou, zaměstnavatel má sídlo v praze, tak mi mateřskou začala vyplácet PSSZ pro Prahu 2...první dávka přišla 12.den, druhá 18. a prodlužovalo se to, že teď ty poslední mi chodí tak nejpozději toho 25. dne... 😅

od 12.10. nastupuji na rodičák, který mi už bude vyplácet sociálka v mém bydlišti, tak jsem zvědavá, kdy to bude chodit 🙂

jednou jsem na PSSZ taky volala, nikdo to nechtěl zvedat, tak jsem vydržela na telefonu dobrých 5-10minut, bylo slyšet,jak vždy zkoušeli, jestli jsem to nepoložila...nakonec to zvedla milá paní a ta vše vyřídila...a když jsem jim teď volala kvůli potvrzení mateřský pro rodičák, tak už vše proběhlo v pohodě a papír jsem měla do týdne zpátky...
jinak převod mezi bankami trvá nejdéle 3 dny 😉

whoknows...dorovnání by ti měla platit sociálka, která ti bude pak vyplácet rodičovský příspěvek, takže se poptej tam, co máš pro to udělat 😉

ojo
30. zář 2009

jinak mám zkušenosti, že se emailová komunikace nemusí být košer, protože jim to může rovnou spadávat do spamu a tudíš si vašich emailů můžou všimnout až když čistí složku nebo vůbec...

bohužel se tomuto nedá zabránit, já s tím problém v práci taky měla...že se mi některé emaily z bůhví jakého důvodu rovnou zařazovaly jako SPAM 😠 😒

ojo
30. zář 2009

jo a jinak s tím přestupem na rodičák...mateřská mi bude proplacena za prvních 11 dní a od 12.10. ten rodičák... ale celkově za ten měsíc dostanu jen těch 7600,- 😖

sado4
30. zář 2009

Ahoj holky.Tak dneska jsem si to užila.Na neschopence jsem od 21.2.09.První peníze mě přišli po 4 měsících,pak mi chodili kolem 25-28.Ted jsem slintala u pc na netu už 14 dnů,co kdyby náhodou poslali peníze dříve,jenže do dneška nic.26.10 nastupuji do lázní,tam se hned platí 1260Kč.Mám v peněžence 2 recepty,na léky,které si nemám z čeho zaplatit,a sůrně je potřebuji.Tak jsem dnes volala na Trojskou,ale jistě víte,že jsem slyšela jen tů,tů.Tak jsem volala na sekretariát.Tam byl nějakej hodnej pán,a ten mě pro změnu řekl,že tam žádné peníze nemám,a nic mi nedojde.My už nemáme ani na chléb,jsme tady cizinci(SR),nemáme si od koho půjčit,nájem 15000.Takže sem pak tomu pánu napsala,že čekám zítra telefon,od té ženské,co mě dos...a peníze,jak mám jít do lázní,z čeho dám ditěti jíst,atd.Napsala jsem mu,jestli to ta ženská zítra neudělá,budu si na ni stěžovat na višší místa,a ona si už na ČSSZ ani nečuchne,o to se jí postarám.Holky,a on mě pak napsal,že hned dneska mě spracují peníze,a do 5 pracovních dnů je mám na ůčtě.Jinak,doted mě tvrdili,že do 10-ti dnů.Tak jsem zvědavá,jak to pude dál,protože ta paní kráva,mě neodepisuje ani na e-maily,tak uvidím,co zítra udělá.Mám 100 chutí je už medializovat,protože takhle to fakt nejde.Zadlužení jsme od hlavy,po paty,taky v registru,jako dlužníci.Jsem ze všeho znechucená.Kam bych měla napsat,aby se něco změnilo?Děkuji,a taky se nedejte.Brona

kacka123
1. říj 2009

waw tak dnes mi prisla nemocenska ale som trochu zmatena, lebo pani mi vcera povedala, ze mi ma prist necelych 20 000 a dnes mi prisla nemocenska 11 300 za 25.5-26.6.09 tak neviem.... myslite, ze este doposlu zbytok za cerven a srpen?
Ja uz som z nich jelen 😕 Ozaj a ked som na materskej od 3.09. neviete kedy by som mohla cakat matersku??

sado4: drzim palce aby sa ti to co najskor vyriesilo!!! Asi na nich fakt treba robit len bububu 😠

ojo
1. říj 2009

sado4, to je teda něco s těma úřadama 😠 😠 hlavně, že když ty jim něco pošleš jen o den později, tak už máš penále 😠 😠 😠
zkus napsat třeba do Občanského juda, aby to zmedializovali, třeba se pohnou 😉 ....nebo jestli máš známého právníka, tak ať napíše nějaký dopis, co se bude podnikat, když to nepošlou a oštemploval to svým razítkem...prostě trochu větší a oficiálnější bububu...možná to pomůže, ale toť otázka...přece jenom se stále hádáš se státem a to je boj na dlouhou trať 😒 😒

kacka123, myslím, že mateřskou za 9.měsíc můžeš očekávat nejdéle do 30.10....jestli ti ovšem přijde 😅 zbytek samozřejmě musí poslat, otázka je kdy 😖

zdenkaradek
1. říj 2009

kacka123, já jsem na mateřské od 21.8. a ještě pořád mi nic nedorazilo 😒 , naše mzdová mi říkala, že budeme rádi, když to dorazí do konce září. Taky mě to pěkně štve 😠 , potřebuji zaplatit leasing na auto, hypotéka taky nepočká, do toho děláme přestavbu doma, takže MM se z peněz vydá tam, se to zrovna tak blbě sešlo 😢 .
Do toho to pravděpodobně od ledna zase zkrouhnou (to jsem se těšila, že budou nějaké penízky navíc, tak zas nic 😠 ), bude to ještě horší, než když jsem byla na mateřské s prvním dítkem ☹ .

sarunatko
1. říj 2009

Ahoj holky, já jsem v pracovní neschopnosti od 27.7. a nedostala jsem od sociálky ještě ani korunu. Už jsem vzteklá. Hlavně, že už tady byli na kontrole a mému lékaři neustále telefonovali, jak mám vycházky. Jak zjistím, pod který úřad patřím? Mám trvalé bydliště, ale bydlím jinde a zaměstnavatel má sídlo taky úplně jinde.

zulik
1. říj 2009

Sarunatko, výplata nemocenské je podle sídla zaměstnavatele.Zeptej se jich, jestli vše předali na OSSZ a na kterou, pak se můžeš pídit dál 😒

kacka123
1. říj 2009

waw tak teta na telefone nekecala a dnes som konecne dostala na ucet vsetky nemocenske od maja 😀
je to slusny balik, takze whoknows mala si pravdu idem vystrojit zur asi 😉
Baby bojujte ja neviem preco im to tak strasne dlho trva posielat tie peniaze... Drzim vsetkym palce!

sado4
1. říj 2009

Ahoj holky.Tak já dnes bojovala znova,jako dobrman!!!Psala jsem na sociálku e-mail té milé paní,co mě spackala nemocenskou,já jí ale dala .Pak jsem hezky napsala i tomu chlapíkovy,co mě taky lhal,a dala jsem jim ultimátum,síce do 12 hodín,ale jestli nebude ta ženská reagovat bud telefonicky,nebo mě nenapíše,tak je ve všech novinách a v televizi.Holky,panička,a má i titul,Bc,jse možná pokakala,a hezky mě napsala.A penízky mám poslaný.Takže co nám z toho vyplívá???Nesmíme se dát,jak jsem zjistila,pěkným slovem,jak jsem zvyklá,to nešlo,takže jedno spoždění,a šlapu po ní znova.A budu ji dusit,pokud jse nebude děsit už jenom mého jména.Mějte se,a pište,pište.Brona 🙂 🙂 🙂

mady
1. říj 2009

chtěla jsem se zeptat jsem na mateřské a chtěla bych druhé mimi ale první sjem měla rizikové. No prostě se chci zeptat když půjdu z mateřské přímo na rizikovku co z toho pro mě plyne. Nevíte to někdo? Kolik a kdo mi ji vyplatí nemocenskou? a dostanu pak mateřskou toho půl roku z platu? Myslím z platu co jsem měla před prvním těhu? Mám v tom galoš.

sarunatko
2. říj 2009

Ahoj, tak se sociálka konečně uráčila a peníze mám na účtu. Díky za rady.

bari1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mady
4. říj 2009

bari1 četla jsem něco že když nastoupím na mateřskou těch 6-8 týdnů před porodem do 4 let věku mého syna tak to stihnu 😉

no spíše mě teď zajímá v březnu mi skončí 3 letá s prvním dítětem a kdybych byla těhu na rizikovce s druhým kolik bych tak dostala. Jé to je fakt zmatek už teˇdmi z toho brní hlava 😀

lena.lu
19. říj 2009

Ahojky všem. Jsem na mateřské od 6. června a zatím mi žádné peníze nedošly. Samozřejmě jde o Pražskou správu sociálního zabezpečení - Troja. Osobně tam nemohu, protože mám malé dítě a žiji na Moravě.. Volala jsem tam snad stokrát, ale jen slibují a lžou. Prosím poraďte.. Tento problém se objevil i ve zprávách na primě, ale přijde mi bez reakce.

cazadora
20. říj 2009

lena to mi ani nepiš že mají takový zpoždění mám nastoupit někdy v listopadu a jestli nebudou chodit peníze tak nevim jak to zmáknem 😔