Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

lena.lu
20. říj 2009

No je to šílený. Nejde se tam dovolat a když se konečně dovoláš, tak si z tebe dělají stejně... Někdo mi poradil poslat tam doporučený dopis, tak to asi zkusím. Zítra si ještě dojdu na sociálku tady-jestli mi něco poradí. Připadám si bezmocná. Přemýšlela jsem i nad právníkem, ale platit ještě jeho a kdoví, jak by to dopadlo. No co mám povídat.. Už jsem úplně bez peněz a není to mou vinou a to nejsem jediná. Je nás spousta. Nevím, jak to tak můžou nechat. Začni je uhánět hned od začátku!!

jajik25
20. říj 2009

Ahoj holky může mi někdo z vás říct kolik je maximální denní výše PPM?Jak se počítá pokud je vyšší a jestli se do toho počítají i víkendy?Dík za odpověď

cazadora
21. říj 2009

lena potřebovala jsem s něčím poradit ohledně nástupu na mateřskou tak sem tam volala dva dni od rána do večera fakt otřesný nakonec to pani zvedla a poradila ale při představě že mi už dluží prachy já vysim imrvére na telefonu tak budu rudá vzteky a maji mě tam jak na koni modlim se aby neměli tak příšerný zpoždění jak u tebe

sado4
24. říj 2009

Ahoj holky.Omlouvám se,dlouho jsem se neozvala,nějak sem vymazala tuto stránku,a nevěděla jsem sem znova trefit.Ale jak vidím,nic není změněno,vše je po starém.Nikomu nechodí peníze.Napíšu Vám krátce.Jsem na PN od 21.2.2009,mám pracovní ůraz.Peníze od Trojské jsou v nedohlednu,doplatek od Kooperativy - do 100 procent zárobku po4- 5 měsících,jednou za 60 dní.Ted 26. 10 .nastupuju do lázní,a já nevím,zaco tam pojedu.Hned při vstpu musím zaplatit 1260 nějaký poplatky,a kdový,co jsi tam ještě vymyslí,a to jsem je ve VšZP upozornila,že nemůžu mít žádnej komfort,jen základ.Takže na pokoji bude:2 postele,rozhlasovej přijímač a umývadlo.WC a koupelna společná,na patře.Prostě bída.Kdybych měla peníze,tak si zaplatím alespon to WC a koupelnu.Ale já volám v jednom kuse a vypisuju e-maily,snad si vzpomnáte,nejdřív prosebné,pak výhružné.Ted jsem je prosila,že nemám zaco jet do těch lázní,a panička mě řekla,že mám smůu.A přitom jsem prej byla spracovaná už týden.Ve středu mě prej odešli peníze,je sobota večer,a já nevím,jak se do lázní dostanu.Snad na stopa!!!Ještě jsem Vám chtěla zdělit telef.kontakt,který jsem dostala v poradně,kam jsem taky psala.Tady Vám ji posílám:http://www.personalni-poradna.cz/online-poradna/?dotaz...
Holky,najděte jsi rubriku,do které chcete psát,tam jsou opravdu hodní lidi,poradí Vám,já odjíždím,takže nestíhám.Ještě jsem od nich dostala tel.kontakt,taky kopíruju:Adresa: Telefonní ústředna: +420 283 104 111

Jméno Funkce Telefon
Ing. Jiří Svoboda, MBA, ředitel telefon 283 104 660 283 104 660
Iv. Jenčíková, vedoucí od.pers.správy a mezd, tel. 283 104 663 283 104 663
Eva Veselá vedoucí odboru metodiky a řízení, tel. 283 104 580 283 104 580
Přeji Vám at uspějete,a mé info Vám pomůže.Tak se mějte hezky,za 3 neděle nashledanou.Brona

clea.1
30. říj 2009

ahoj holky,

koukám,že soc. v trojské je postrachem všech,ale doporučuju otravovat a otravovat.
Kvůli nim jsme také přišly o úspory,páč proč by měly sv...ě platit,proč by se měly vůbec obtěžovat dodržovat termíny a posílat peníze včas.Jsem na rizikovce od 9. června první peníze přišly 30 července a pak až do 30 října neposlali ani kačku.
Už jsem se fakt musela naštvat a zjistit si kde je kámen úrazu - bylo mi řečeno,že díky neustálým stížnostem bylo v září obměněno osazenstvo asi tak ze 70% ale ti co je nahradily tak to ještě moc neumí, takže vy pošlete papír na prachy - váš sociální konzultant je v lhůtě 30 dnů zpracuje a dá dál do další kanceláře,kde sedí další k...t kterej to překntroluje a když je to špatně tak to pošle zpět někdy i několikrát takže se nebojte žádné lhůty,prostě oni dodržovat nebudou a nemusí.
Na internetu jsem si tedy vyhledala call centrum soc.správy 257 062 860 tam mě hodná paní odkázala na telefony 257 062 735/nebo 39 nebo 40 na konci kde mi další dobrá duše řekla kde je zádrhel a kam zavolat - po tomto odkaze na toho blba u kterého to hořelo a hádky po telefonu jsem měla peníze na účtě za oba měsíce do 3 dnů!!!!!!!!!!!!!!!

Pokud by nepomohlo ani toto tak tady je adresa na stížnosti ale je to na dlouho ☹ což v podstatě je už jedno
jestli to bude za další měsíc a nebo vůbec

ČSSZ oddělení kontroly a stížností
Křížová 25
225 08 Praha 5

Takže vám přeji pevné nervy a nedejte se,jde o naše peníze a nám nikdo nepočká je to netrápí a bejt potichu taky nepomáhá,takže se připravuju na boj v listopadu u dávku nemocenské(jsem na rizikovce) za říjen.

pett7
4. lis 2009

Ahoj holky, nevíte někdo jak to funguje když žádám o ppm, jestli mi musí přijít ze sociálky nějaké potvrzení o přiznání nároku na ppm? Případně jak dlouho to trvá? Žádost jsem podávala víc jak před měsícem a zatím žádné rozhodnutí nepřišlo...

susik77
4. lis 2009

pett: oni neposilaji zadne potvrzeni, jen ti prijdou penize na ucet. mne prisli za mesic a pul...

pett7
4. lis 2009

Já myslela, že mi pošlou nějaké vyrozumění o výši ppm, které pak budu potřebovat i kvůli žádosti o rodičák. Na mateřskou jsem nastupovala z och. lhůty přes posledního zaměstnavatele a těd po mě vzp chce potvrzení že pobírám mateřskou...asi tam budu muset zavolat to bude opět zážitek.

l.u.c.i.e
4. lis 2009

Holky, mám dotaz, když vám vystavili neschopenku,musely jste za 14 dní si nechat potvrdit další díl o trvání neschopenky? Neschopenku mi vydali 10.10. 2009, jeden díl jsem si nechala, další díl jsem odnesla do práce a ta hodná sestřička mi řekla, že za 14 dní mám v práci odevzat poslední díl... , což jsem udělala. Dnes mi ze mzdovky přišel dopis, žel nemám potvrzený lístek o trvání dočasné neschopnosti k 23. 10. (14dní po) a tudíž mě včas nevyplatí peníze. Přitom jsem lístek na peníze odevzala včas, tak nevím... Na nemocenský jsem poprvé, tak nevím jak to chodí. Poradíte?

mimmix
14. lis 2009

ahoj, je to tak, nevím, proč bys měla odevzdávat poslední díl, ten se dává až při ukončení PN.
po 14 dnech nemoci bys měla odevzdat jak lístek na peníze, tak i IV. díl neschopenky.

aatevi
14. lis 2009

to l.u.c.i.e.
pokud tvoje pracovní neschopnost trvá déle jak 14KD tak do práce musíš donést lístek na peníze (ten zůstane u tvého zaměstnavatele) a IV díl neschopenky (ten zaměstnavatel vyplní, přidá přílohu a odešle na příslušnou OSSZ), dál už jen nosíš svému zaměstnavateli lístky na peníze (většinou ke konci kalend. měsíce) a ten je odesílá dál na OSSZ, stejně tak i konec PN odevzdáš zaměstnavateli a ten ho odešle na OSSZ.
Pokud je PN kratší jak 14KD tak vše vyplácí zaměstnavatel a na OSSZ nic neodesílá.

zpaternova
18. led 2010

ahojte, všichni co máte problémy s vyplacením nemocenské jukněte na tuto webovku, tady je vedení sociálek

http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/profil-organizace/...

vyberte si příslušnou osobu a napište mail, (písemně je to lepší než telefonem) a k ní dejte @cssz.cz mě to pomohlo a do 4 dnů jsem měla peníze

tak hodně zdaru 😵

pitru24
19. led 2010

Ahojky holky nevíte náhodou,jak to budu mít,momentálně jsem v 5tt,jsem nezaměstnaná a nejsem ani na úřadu práce.Budu mít vůbec nárok na něco?

j.a.n.i
19. led 2010

od porodu budeš mít rodičovský příspěvek ve 4 leté variantě

pitru24
19. led 2010

j.a.n.i.-a je možný ho mít ve 3 leté variantě?

petulas
19. led 2010

ahojky Holky ráda bych se zeptala jak je to s dovolenou..jsem v 36tt a nastoupila jsem z nemocenské rovnou na mateřskou a nemohla si vybrat poslední 3 dny dovolené a bylo mi řečeno ,že si je mohu vybrat až ukončím mateřskou a než nastoupím na rodičák..jak to bude s průměrem na dovolenou podle čeho se mi bude počítat podle mateřské??? děkuji moc

vojtisek2007
19. led 2010

petu - dovolenou si můžeš vybrat hned po skončení mateřské souběžně s rodičákem a průměr se ti bude brát před mateřskou

petulas
20. led 2010

Voj: děkuji,tak pokud to dobře chápu( příklad: mat.d. ukončím 20.1. a hned 21).půjdu na rodičák a zároven budu čerpat dovču- a nebo až za ty 3dny

začínám být pěkně naštvaná ještě mi nepřišly peníze za nemocenskou za prosinec a ani mateřská......nevíte kolikátého mají vyplácet nemocenskou? přitom minulý měsíc už jsem nemoc. měla na účtě už 9.

vojtisek2007
20. led 2010

petu - jo přesně tak, když PPM ukončíš např. 20, tak od 21 budeš žádat v práci o dovolenou a na úp o rodičák

a k tomu vyplácení, mívají zpozdění, ale nejpozději do posledního bys to měla mít....ale některý holky taky čekaly loni po novém roce i dva tři měsíce 😠 😠 😠

petulas
20. led 2010

Voj: nestraš ježiši.....to jsou zmetci 😲

vojtisek2007
20. led 2010

petu - kor jestli třeba spadáš po Pražkou PSSZ (teda tvůj zaměstnavatel) , tam je jim nějakej ten měsíc opravdu ukradenej 😠 😠 😠

petulas
21. led 2010

Voj: ne bydlím kousek od Mar. Lázní, takže Karlovarský kraj a podnik sídlí taky tu......do ted mi to chodilo parádně a ted nic.... 😒 uvidím počkám do konce měsíce a pak tam zavolám co se děje. 😒

petulas
24. led 2010

Holky: a to se vám zpožduje i mateřská???? Já doufám ,že tu budou posílat včas!!!! 😅

brukev
25. led 2010

Poprosím o radu lehce k tématu. Odpoví mi i na OSSZ, ale dnes se tam nedostanem.

Datum porodu je cca za týden.
Co vše musíme stihnout podat před porodem, aby vše chodilo jak má?
Do nedávna byla přítelkyně vedena jakožto na nemocenské, přechod na PPM jsme nahlásili na OSSZ, to je hotovo.
Papíry k otcovství, jména atd. je z matriky taky vyzvednuto.

Co mě ale zajímá nejvíc.
Díky smlouvě na půl úvazku byla nemocenská i mateřská takřka nulová. Pokud se ale nemýlím, je-li PPM PO PORODU menší než rodičovský příspěvek (těch cca 7600,- či kolik), automaticky se dorovná do výše rodičovského přísvěku a nečeká se až do doby, kdy PPM končí. Je toto dorovnání tedy automatické, nebo o ně máme někde žádat?
At totiž neberem zbytek mateřské ty mizivé peníze a máme od porodu hned "rodičák".

vojtisek2007
25. led 2010

brukev - když PPM vyjde nižší než 7600, tak ode dne porodu si rovnou zažádáte i o rodičák,kde doložíte z OSSZ kolik máte na PPM a zbytek vám budou dorovnávat ,, automatický to není, musíte si zažádat na úřadě práce,odbor státní sociální podpory, nabo www.mpsv.cz -tam jsou všechny formuláře - žádost o rodičovský příspěvek i to druhý potvrzení,který vám vyplní na oSSZ, jen te´d nevím jak přesně se to jmenuje - potvrzení o nároku na dávku ovlivnující rodičovský příspěvek - nebo tak nějak....

brukev
25. led 2010

vojtisek: díky. A je to tedy tak, že to žádám až po porodu? At něco nezapinkáme, že jsme měli žádat před porodem atd.

kjucukovna
25. led 2010

nevím jestli tu jsem správně, chci se zeptat jestli když mateřská vychází skoro na polovinu rodičáku, jak se postupuje? musim si každý měsíc někde žádat o navýšení a mám možnost vybrat si tříletou variantu rodičáku?????
moc děkuji!!!

vojtisek2007
25. led 2010

brukev - žádat budete až po porodu, protože potřebujete k tomu rodný list miminka, potom ty formuláře - ten jeden vyplníte vy (žádost o rodi.příspěvek) ten druhý (potvtzení....) vám vyplní příslušná OSSZ - pozor na ten formulář se třeba 2-3měsíce čeká, je lepší si ho dát hned, a nejlepší je, jestli máte ossz v místě bydliště si tam dojed osobně a počkat si na vyplnění....

kjucukovna - ty jsi stejný případ jako brukev - od dne porodu si zažádáš rovnou i o rodičák a tam ti budou doplácet do 7600,-Kč - potřebuješ k tomu rodný list miminka, zádost o rodi.příspěvek, a potvrzení o nároku na dávky ovlivnující výši rod.příspěvku (tak nějak se to jmenuje) to ti potvrdí na OSSZ kam patří tvůj zaměstanvatel - tohle všechno zanést na úřad práce - odbor státní sociální podpory a je to. Jen to potvrzení na OSSZ trvá někdy dýl....tak si ten papír tam zanést včas....a jestliže máš nárok na mateřskou, můžeš si zvolit tříletý rodičák

brukev
25. led 2010

vojtisek2007: Opla, to jako že když si to nepohlídám a nepoprosím o vyplnění přednostně na místě osobně, tak to běžně trvá dva až tři měsíce???? Mazec.

vojtisek2007
25. led 2010

já třeba na to potvrzení čekala 4měsíce, ale k ničemu jsem ho nepotřebovala...protože potom ti to zpětně ten rodičák vyplácí za tři měsíce, tak aby jste to neprošvihly....a třeba o měsíc doplatku nepřišli, když to pošlete poštou, tak se to taky "rádo ztrácí"....nejlepší je to prostě osobně....ikdyž to nevyplní hned, tak do týdne by to poslali, ale jinak moc dobrý zkušenosti s OSSZ nejsou 😠