Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

missymici
21. čer 2012

@j.a.n.i
To ano,... 🙂

kacita
22. čer 2012

@missymici Ahaaaaaaaa tak to jooooooooooo diky za upresneni 🙂

pospes
3. srp 2012

Ahoj holky 🙂 Chci se zeptat, zda někdo nevíte... Jsem od května na neschopence, od 7.6 mě začla vyplácet sociálka, dnes jsem se konečně dočkala prvních peněz od nich za období 7.6.-30.6 a zajímá mě, jak je to s dalšíma platbama? Chodí taky se spožděním, nebo je možné, že mi v dohledné době přijdou peníze za červenec? Zaměstnavatel posílá lístky jak má... Díky za info 🙂

kristula83
3. srp 2012

Ahoj,poradi mi nekdo prosim...jsem tehu a jsem na rizikovem...nevite nekdo kolik je nemocenska procent nebo jak se to pocita? dekuji
🙂

j.a.n.i
5. srp 2012

@pospes OSSZ mají na zpracování 30 dní od doručení podkladů od zaměstnavatele... nevím přesně která pražská pobočka tě platí, ale já měla s Prahou 10 zkušenost, že to bylo tak cca 15-17 dní od dodání podkladů... v červenci tedy taky horší, neb jak jsou tam ty svátky, tak má hodně lidí dovolenou, tj. cca 26 dní

j.a.n.i
5. srp 2012

@kristula83 Je to 60% z redukovaného denního vyměřovacího základu, tj. cca 54% hrubého platu a platů do nějakých 25 tisíc.

kristula83
15. srp 2012

Dobry den mam takovy problem tak prosim o radu. Byla jsem zamestnana ve zkusebni dobe a smlouvu mi neprodlouzili pac se dozvedeli ze jsem tehotna. Na podporu narok nemam jsem na rizikovem tudiz na nemocenske. Bude me nekdo vyplacet? Dekuji

j.a.n.i
15. srp 2012

@kristula83 Ano, nemocenskou budeš normálně dál dostávat, platí ji příslušná OSSZ podle sídla bývalého zaměstnavatele, lístky na peníze nosíš stále zaměstnavateli. Jen se zeptám, na nemocenskou si nastoupila ještě za trvání práce nebo až po jejím ukončení?

kristula83
15. srp 2012

Az po jejim ukonceni...tedy dotala jsem vypoved 31.7. a 31.7. jsem dotala i neschopenku ale byla jsem pouze ve zkusebni bobe

j.a.n.i
15. srp 2012

@kristula83 Tak v tom případě ti prvních 21 dní nezaplatí nikdo a od 22 dne už normálně OSSZ, po těch 21 dnech dstaneš další díl neschopenky (nevím kolikátý, že neschopnost stále trvá) ale lístek na peníze poprvé dostaneš až na konci srpna, takže první peníze můžeš čekat v průběhu září. Akorát si na ten díl neschopenky nezapomeň vyplnit, jak chceš ty penízky poslat.

kristula83
16. srp 2012

Dekuji moc 😉

dedith
26. zář 2012

Dobrý den,
mám taky dotaz na vyplácení nemocenských dávek.
Maminka je už druhý měsíc na nemocenské a měla by tedy začít dostávat dávky od sociálky. Pochopila jsem, že první platba proběhne do 1 měsíce následujícího po dni, v němž jí byl stanovený doklad pro nárok na výplatu dávky včetně příslušných podkladů doručen. Můj dotaz se týká vyplácení pravidelnosti těchto dávek. Protože maminka narodí se zápalem plic už sedmý týden a vypadá to, že ještě pár týdnů marodit bude zajímá nás, jestli jí dávky budou chodit každý měsíc nebo jestli jí to pošlou všechno najednou až po ukončení nemocenské.
Předem děkuji za odpověď.
dedith

j.a.n.i
26. zář 2012

@dedith Každý měsíc, ale musí každý měsíc odevzdat tzv. lístek na peníze, pokud by ho neodevzdala, tak by to dostala až na konci, resp, třeba za 2 měsíce najednou, pokud by ho pak dodala.

dedith
26. zář 2012

j.a.n.i. děkuju

kaatulka
3. říj 2012

Zdravím a moc prosím o radu...

Od 31. srpna jsem na neschopence, do 21. dne má vyplácet zaměstnavatel, chci se zeptat, jak se toto počítá? Za první tři dny nic, to je jasné, a pak si mám od toho čtvrtého dne spočítat každý prac. den mimo víkendů až do toho 21. dne? Tak by mi to totiž vycházelo akorát na celé září, dnes mi přišli peníze, ale to není ani čtvrtina mého platu...Předpokládám, že za měsíc září už sociálka nic doplácet nebude....Ale vzhledem k výši platu se mi to zdá opravdu strašně málo, počítala jsem, že dostanu o dobrou polovinu té částky více....Není možné, že se někde stala chyba?
Moc děkuji...

moclek
18. říj 2012

Ahoj, jsem tu novej - mohu se zeptat kdy a kde se žádá o mateřskou a rodičovský příspěvek? V polovině prosince čekáme mimčo a já i manželka jsme nějak mimo ... ani jeden z nás nikdy po úřadech nic nepotřeboval. Díky za radu. A ještě zda je možno při mateřské si něco přivydělat? Tedy, když bude manželka na mateřské, zda může ještě pracovat na dohodu nebo vedlejší pracovní poměr?

j.a.n.i
18. říj 2012

@moclek Na mateřskou se nastupuje 8-6 týdnů přes TP a papír na mateřskou dostane u gynekologa a odnese se do práce. Rodičák se vyřizuje před koncem mateřské, tj. cca v 5 měsících dítka. Ano, je možné pracovat na dohodu, případně i na pracovní poměr, pokud to bude zvládat.

verunka7
18. říj 2012

Ajoj holky. Já jsem tedy z Prostějova a chci se zeptat....jsem na neschopence a v lednu mám TP. Mám možnost na té neschopence si najít přivýdělek? Máte někdo zkušenost? Děkuji nezkušená.🙂

remenova
19. říj 2012

@verunka7 Určitě jo. PN je na určitou činnost u určitého zaměstnavatele. Pokud si najdeš u stejného zaměstnavatele jinou práci nebo u jiného zaměstnavatele nějakou práci, můžeš pobírat i nemocenskou i mzdu. Je to sice trochu na hlavu postavený, ale v našem státě je možné vše 🙂

j.a.n.i
19. říj 2012

@verunka7 Ano, jde to, akorát tou druhou prací nesmíš porušovat léčebný režim...

j.a.n.i
19. říj 2012

@remenova Tak proč postavené na hlavu, u spousty důvodů k neschopence to má logiku, třeba se zlomenou nohou bude člověk těžko jezdit měřit do terénu pokud je geodet, nebo pracovat na stavbě či řídit auto, ale třeba něco z domova nebo práci bez zákazníků za stolem klidně dělat může...

remenova
19. říj 2012

@j.a.n.i Vzhledem k tomu, jak stát "šetří" je to velká mezera bez regulace. Pokud bereš nemocenskou 18 tisíc a k tomu máš jiný úvazek a vyděláváš si to samé, tak j to malinko "děravé" 🙂

moclek
19. říj 2012

@j.a.n.i Díky moc za odpověď. Moc pomohla 🙂 Na mimčo se už těšíme 🙂

j.a.n.i
19. říj 2012

@remenova A proč jako, z toho výdělku stát normálně dostane daně, sociální a zdravotní... a málokdo si tu práci najde během té neschopenky, většinou jsou to lidé, kteří mají 2 zaměstnání, takže kdyby tohle nešlo, tak by čerpali nemocenskou z obou a stát by ji tedy platil vyšší a ještě by za toho dotyčného nedostával sociální a zdravotní.

jancaricka
19. únor 2013

Dobrý den, prosím o dotaz, chtěla bych se zeptat, když člověk je celých 9dní s dítětem na paragrafu, kdy chodí penízky na účet?Děkuji za odpověd.

gebi
4. bře 2013

Ahoj holky, pokiaľ by mal niekto problém s vyplácaním dávok nemocenského poistenia, doporučujem zavolať na call centrum 840 406040...ja už som nevedela na koho sa obrátiť, som dva mesiace bez peňazí, zavolala som tam a ochotne mi zodpovedali, či už sú dávky pre mňa spracované a kedy mi asi prídu... 🙂

michaelkan
16. bře 2013

Dobrý den,prosím o radu.v lednu jsem pracovala,v unoru jsem dostala výplatu.a unor jsem byla na nemocenske ted jsem dostala 2 500 :( kč s tím že by mi měly přijít ještě nějaké peníze z ossz?je to tak protože jsem 27 unora nastoupila na mateřskou.čekám prví miminko a vubec nevím co je třeba jít někam vyřídit a v práci mam takovou učetní že sotva zdraví a na každou otázky odpoví že neví :((prosím poraďte mi

j.a.n.i
16. bře 2013

@michaelkan Jo, měla by si z OSSZ dostat peníze za 5 dní nemocenské a 2 dny mateřské. Jinak teď ty nemusíš vyřizovat nic, pouze si do práce měla dát 2 papíry k neschopence - oba mají myslím červený pruh, na jeden si vyplňovala jak chceš peníze posílat a ten druhý bylo ukončení neschopenky a pak žádanku na mateřskou. Tohle všechno zpracuje účetní a pošle na OSSZ kam firma spadá.

krabcek
20. bře 2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ke kterému dni ve Zlínském kraji chodí nemocenská?Děkuji za odpověď

smutulinka
14. dub 2013

Ahojte, chcu se zeptat, kdy přibližně by měla dojít nemocenská na účet? Marodím od 21.2.2013 a účetní měla posílat lístky s PN na sociálku 5.4.2013. Bude to ještě tento měsíc nebo až v květnu? Díky