Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

jankabry
15. lis 2010

@georgine já vím 😉 díky i tak .. a na PN musím zůstat až do porodu, díky tomu že na PPM nemám nárok .. takže tak. No ale účetní mě nějak spletla, teď mi psala, že mě šéfka vyhodit nemůže, když jsem těhotná, prý ani ve zkušebce. Není to pravda, to vím .. ale co když si to ve firmě myslí 🙂 ? ale tak mi to je stejně jedno, protože tak ani tak nedosáhnu na těch 270dní před nástupem na mateřskou a do práce se vracet v těhu rozhodně nebudu...

georgine
15. lis 2010

@jankabry no oni ti výpověď dát můžou ale nic to nemění na pracovní neschopnosti.. 270dní bys musela odpracovat jako fyzicky a ne na PN.. to je jasné.. to bys tam prostě 9 měsíců před nástupem na mateřskou musela pracovat..

jankabry
15. lis 2010

@georgine já vím 🙂 původně jsem to taky měla v plánu, než mi jaksi začalo být tak zle, že jsem musela na PN ... ale co no .. hlavně že máme zdravého Barťase 😉 mi je to s tímhle fakt jasné, jen mě teď trošku znervozňuje to, že mi ještě nepřišly žádné peníze ... snad dojdou do konce týdne.

georgine
15. lis 2010

@jankabry to se ti nedivím, že te znervózňují penízky mě taky.. snad máš všecko v pořádku a příjdou co by dup. jak ti je vyplácejí .. na složenku to trvá dlouho.. řekal bych kldině i 25dní od podání lístku na peníze

jankabry
15. lis 2010

@georgine psala jsem si o poslání na účet .. a má to přijít do 30ti dnů od podání a pořád nic ☹

georgine
15. lis 2010

@jankabry no to mě smrdí. na účet to chodí docela rychle ale dneska jsem se dozvěděla pro mě novou informaci, že nemají 2 výplatní termíny (bývalo to kolem 15. a pak až kolem 30. mezitím ne.) ale ted je to prý na indiviudální práci paní která nemocenské zadává jako platby, a tak když ji dojde papír tak ho zaplatí jak se ji zrovna zadaří.. i tak je to dlouho.. tak si aspon zítra zkus zavolat a optat se jak na tom s nemocenskou jsou..mohli by to snad odpovědět.. jenom ona jedna paní děla to a druhá zase ono takže snad se dovoláš tam kam potřebuješ..

j.a.n.i
16. lis 2010

@georgine Není pravda, že by se těch 270 dní muselo fyzicky odpracovat, pouze musí alespoň 270 kalendářních dní trvat pracovní poměr, je úplně jedno, jestli člověk pracuje nebo je na PN.

georgine
16. lis 2010

@j.a.n.i omlouvám se za skreslení informace.. dík za opravení

valentynkaa07
16. lis 2010

@janinka23 podle mě nemocenskou vyplácí sociálka pod kterou spadá dle sídla zaměstnavatel.

jankabry
20. lis 2010

No tak já musím říct, že mi stále nic nepřišlo 😖 Jsem na nemocenské od 30.8 a k dnešnímu dni nemám na účtu NIC!!! Jak si tohle představujou???!!! Kdybych byla na placení složenek sama, tak to mám udělat jako jak??? Když jim člověk nezaplatí nebo nepodá nějaké oznámení, do těch jejich 8mi dnů na vyřízení, tak je z toho bugr největší, ale že oni drží dva a půl měsíce peníze, to je asi v pořádku ... ááá omlouvám se, ale musím se někde aspoň virtuálně vyřvat, než tam na ty harpyje v pondělí vletím 😀 🙄 a to se nemám stresovat ... grrrrrr

linalina
20. lis 2010

@jankabry a to čekáš na nemocenskou od zaměstnavatele nebo od ossz? a budeš mít vůbec na nějakou nemocenskou z ossz nárok? teď už jsi asi nezaměstnaná, ne? nebo jsi ještě pořád v ochranné lhůtě?

jankabry
20. lis 2010

@linalina obojí, od začátku nemocenské jsem nedostala NIC ... zaměstnavatel platí nemocenskou prvních 14dní, to mi asi došlo, ale nevím přesně, pak to platí OSSZ ... takže tak. No a když nastoupím na PN zaměstnaná, tak i když mě vyhodili v době trvání PN je to jedno a OSSZ dávky po celou dobu trvání PN vyplácí. Nesmím jí ale ani jednou přerušit. To mám ověřené z mnoha zdrojů.

j.a.n.i
20. lis 2010

@jankabry No, ne že bych se chtěla ČSSZ nějak výrazně zastávat, ale všem co znám chodí nemocenská hodně spolehlivě do 15. následující měsíce, takže bych to viděla spíš na nějakou chybu - nejčastěji na straně zaměstnavatele... odevzdal ti tam všechny lístky na peníze? byly správně vyplněné?

jankabry
20. lis 2010

@j.a.n.i te´d jsem psala účetní, ale na chybu tam, bych to neviděla - je to sice starší paní, ale tím více spolehlivá a slušná ... všem to asi v čas nechodí, když tady je x stránek diskuze na téma, jak jim chodí nemocenská jednou za dva měsíce a podobně 😖

miklice
23. lis 2010

ja taky dostavala nemocenskou vždy až po 15-ctem v měsici, nebyla vyjímka,že mi dokonce dorazila třeba kolem 25-teho 😨

ladatko
24. lis 2010

jankabry mne nemocenska chodi pravidelne, vzdy 18teho. Je to divny, ze ti jeste nic neprislo. Take jsem na nemocenske od konce srpna, a vzdycky mi to prislo. Ja byt tebou, tak si zavolam na socku, jestli jim prisly "papiry na penize" od tveho zamestnavatele...za to nic nedas. Jinak ja myslela, ze kdyz jsi v PN, tak te nemuzou vyhodit?! 😲

luca30
1. únor 2011

Zdravím, chtěla jsem se zeptat maminek, které spadají pod OSSZ Brno, Veveří za jak dlouho Vám přišly první peníze od nástupu na PPM? U prvního syna jsem čekala přes 2měsíce a byla to hrůza, tak jestli se to nějak změnilo nebo naopak ještě zhoršilo.Děkuji.

vodni
31. črc 2011

@luca30 Ahoj , sice je tvůj příspěvek už staršího data, ale reaguji, protože mě zajímá totéž - prosím, jak to u tebe s termínem vyplácení PPM nakonec dopadlo? Tj. kdy jsi se dočkala? Na MD jsem druhý den, a nějak potřebuju naplánovat, jak to bude se splátkami... Díky

luca30
31. črc 2011

@vodni ahojky tentokrát to bylo rychlejší a myslím že někdy v první půlce února mi přišly peníze, už si to moc nepamatuji...měla jsem ještě i výplatu od zaměstnavatele ale u prvního dítka to bylo hrozný... 😠

jana8
16. zář 2011

Ahojky,nevím,jestli mi někdo odpoví,ale napadla mě jedna otázka...jsem na neschopence v tehotěnství,zatím mi přišla výplata od zaměstnávatele,ale teď čekám peníze i ze sociálky a docela až teď mě napadlo,že oni si to vyřizuje sociálka a zaměstnávatel mezi sebou nebo se mýlim? neměla jsem jít náhodou na sociálku? ja myslím,že ne,ale pro jistotu se ptám? a taky si myslím,že peníze chodí ze sociálky kolem 20. je to tak?
Děkuji Vám vopred za odpověd.

j.a.n.i
17. zář 2011

@jana8 Se sociálkou to vyřizuje zaměstnavatel, ale bacha na to, že se dává jeden lístek po těch 21 dnech neschopenky (když platba přechází ze zaměstnavatele na ČSSZ) a pak další ke konci měsíce. Jinak peníze od sociálky chodí jak od které, některé posílají kolem 10., jiné 15. 20,, někde i později, každopádně cokoliv do konce měsíce je správně. A podle mojí zkušenosti už to odbavují celkem rychle, pokud se někde něco zdrží, tak to většinou značí nějaký problém (pomalé předání z práce, blbě vyplněný lístek, nepodepsaný lístek...)

jana8
19. zář 2011

j.a.n.i moc děkuji......lístek na peníze jsem dala v praci vždy ke konci měs., teď jdu k dokt. 22.9. a pak zas dám lístek na peníze do práce, tak by to mělo být v pořádku nebo ne? Uvidíme kdy penize přijdou anebo už jsou na učte jen o tom nevím ...... a můžu se řidit tým,že např. když mi jednou přijdou peníze 20.,tak budou chodit stale tak?......jo a z čeho se počíta nemocenská apak z čeho mi budou počitat mateřskou? promin za tolik otázek, ale mam v tom chaoz. 🙂

j.a.n.i
19. zář 2011

@jana8 Jojo, dá se tím plus mínus řídit, většinou to chodí stále stejně (pokud se nezdrží lístek v práci). Jinak jak nemocenská, tak mateřská se počítá z platu za poslední rok, s tím, že se vyloučí doba na neschopence.

jana8
21. zář 2011

j.a.n.i. ...to znamená,že když jsem od 19.7. na neschopence, tak se mi nemocenská a mateřská počíta od července 2010 do června 2011? A jak se to prosím tě počíta? Chtěla bych tak přibližne vědět z čím můžu počítat a hlavně jak šetřit na mimi 😵

bublenudle
21. zář 2011

Ahoj holky,mám dotaz...prosííím...jsem ted 3 měsice zaměstnana v nové firme,pred tim jsem dělala v jine a asi pujdu na PN,rizikove těhu...muj dotaz je z čeho mi budou počitat MD,pěnizky...když jsem v nove teprve 3 měsice,v milule jsem mela podstatně menši plat......
děkuji moc za info......

ptjj
21. zář 2011

@bublenudle ahoj, materska se bude pocitat z tveho platu za poslednich 12 mesicu, tedy i v predchozim zamestnani

bublenudle
21. zář 2011

@ptjj děkuji....... 🙂

jana8
22. zář 2011

Ahoj holky,nevíte proč mi ješte nepřišli penize ze sociálky ? 😖 Já myslela,že do 20. přijdou.....a stále nic.... 😠 ...papír na peníze dávam vždy ke konci měsíce....je možné že mi ješte přijdou,nebo si to mám ověřit,jestli neni někde nějaký zádrhel 😒 A kdyby mi nepřišli tenhle měsíc,tak příští přijdou dvě?....

j.a.n.i
22. zář 2011

@bublenudle To není pravda, nemocenská i mateřská se vždy počítají pouze z platu v posledním zaměstnání.

j.a.n.i
22. zář 2011

@jana8 Za zavolání na ČSSZ nic nedáš 😉 řeknou ti, zda se to ještě vyřizuje, nebo jestli je tam problém.