Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

luciasek001
10. říj 2011

@vojtisek2007 to vim no, nepřetrhnou se. Rodičák se taky někde courá. No když se to SE..... tak to stojí za to.

terioza1
10. říj 2011

Ahojky, prosim, prosim, jeste jeden dotaz. Dneska mi rekli na socialce atd, ze pokud je otec uveden v RL, ma na me a mimco platit do 2let ditete. A pomahat nam. Co kdyz ho neuvedu do L? pak by mi pomahal stat? Pac pokud tam bude, s nicim mi nepomuzou a nedaji ani korunu.
Moc diky.

vojtisek2007
10. říj 2011

@terioza1 pokud budeš mít uvedeného otce v RL tak u všech dávek, kde se dokládá příjem se místo jeho příjmu budou započítávat alimenty ,kterě by ti měl platit - ikdyž je třeba defacto neplatí ☹. Pokud tam uvedený nebude, bude se vždy dokládat jen tvůj příjem, ale že by stát nějak suploval placení alimentů tak to ne.....jen "lehčeji" dosáhneš na soc.dávky¨, jen se svým příjmem.....

terioza1
10. říj 2011

@vojtisek2007 no, ja prave nemam narok vubec na nic, kdyz se otec " hlasi". takhle mi to bylo receno... tak me napadlo, kdyz se jakoby hlasit nebude, co na to stat, kdyz vlastne nebudu mit ty aliky... No kazdopadne ti dekuju za dalsi uzitecnou radu 🙂 Jsi hodna

renata84
12. říj 2011

zdary lidicky,nevite jak to vypada tento mesic s Md,neco jsem zaslechla,ze maji nejaky problem ale vic nevim.

luca30
12. říj 2011

@renata84 jestli myslíš rodičovský příspěvěk tak jeho výplata je posunuta na tento týden...z důvodu přechodu na nějaký nový systém tady na okr. Blansko to na účty dorazilo včera...složenky ještě nedošly...snad jsem ti pomohla...

renata84
12. říj 2011

jo pomohla ,to mam tedy radost-taky to mohli dat vedet dopredu

terioza1
27. říj 2011

Ahoj, prosim, prosim, dotaz... Dohaduji se s kamaradkou, ze materska nejde kombinovat mezi rodici.. Jako myslim tim to, ze treba rok je matka, rok otec... Mam za to, ze po ty urcity dobe - ted nevim kolik tydnu to je, jestli 6 nebo 8, je matka na materske a pak jeden z rodicu nastupuje na rodicovskou... ale menit se to uz neda. Nemohla bys mi rict, jak to je? Jestli tohle teda vis. Moc diky.

j.a.n.i
27. říj 2011

@terioza1 Takže 8-6 týdnů před porodem a 6 týdnů po porodu může být na PPM pouze matka. Po šestinedělí může klidně místo matky nastoupit otec a mohou se střídat jak často chtějí. PPM trvá celkem 28 týdnů (37 u vícerčat). Pak se nastupuje na rodičovskou dovolenou a na tu má nárok každý rodič do 3 let věku dítěte a klidně na RD mohou být oba rodiče zároveň.
A co se týká rodičovského příspěvku, tak ten pobírá jeden z rodičů (je jedno který) a převod rodičovského příspěvku je možný vždy k prvnímu měsíci a není omezeno kolikrát.

frankie
22. lis 2011

Ahoj, nevíte někdo, jak je to s vyplácením nemocenské od sociálky? jsem na riziku od 19.9.11 a zatím mi přišla 2x náhrada mzdy od zamestnavatele. Podle sídla společnosti zaměstnavatele patřím pod Prahu, pokud je tohle stále stejné.

j.a.n.i
22. lis 2011

@frankie No, pokud si odevzdala ke konci října v práci lístek na peníze, byl správně vyplněný a zaměstnavatel ho včas s příslušnou přílohou poslal na PSSZ, tak bys to měla dostat do konce listopadu, nejpozději začátkem prosince, mají na to 30 dní od doručení podkladů. A jinak je to stále podle sídla společnosti.

frankie
22. lis 2011

jo jo lístek jsem poslala včas, tak budu doufat, že peníze dorazí co nejdříve 🙂 Moc děkuji za odpověď.

petra.a
6. pro 2011

Ahoj,

Akym sposobom vyplaca CSSZ penezitu pomoc v materstvi? Sice napatrim k Prahe, ale nechcem zakladat zbytocne dalsie vlakno.
V piatok som tam informacne volala, kedže som nastupila na matersku 8.11. , zda maju nejaky vyplatny termin alebo kedy mozem s korunkami pocitat. Pani mi na moje velke prekvapenie povedala, ze peniaze boli na moj ucet poslane 1.12. Potesila som sa, ale zatial mi nic neprislo. Je to normal? Viem, ze medzitym bol vikend, ale stejne pokial viem tak prevody trvaju cca 2-3 dni.

zbiroh2009
19. led 2012

dobrý den ,mám otázku 3.1.2012 mi zaměstnavatel odeslal lístek na peníze za prosinec 2011 . Nevíte za jak dlouho mi přijdou? Dostala jsem pouze vyplatu za 7 dní.

romca13
19. led 2012

@zbiroh2009 pokud máš na mysli nemocenskou, tak jsem si to právě zjišťovlala,, paní na sociálce mi řekla, že jsou povinni ze zákona odeslat do 30ti dnů od přijetí podkladů od zaměstnavatele,,ale že ty vyplácení co 2 dny,,, od odeslání peněz z jejich strany pokud to jde na účet tak to trvá 7-10 dnů,,,, nejde to klasickým příkazem, ale nějakým hromadným z Prahy ,,, minulý měsíc mi přišla nemocenská 12. a teď až dnes tj 19. takže o týden později,, proto jsem si to zjišťovala jak to je, bo jsem měla strach, jestli jsem na lístek nenepsala špatný číslo účtu

bezzubka
27. bře 2012

Jsem již od ledna na nemocenské.V unoru mě vyplatil zaměstnavatel,nyní čekám peníze od sociálky ale marně.Chtela bych vědět kam mám volat abych se vůbec dozvěděla kdy mi příjdou peníze.Jsem dost zoufalá.Mam desetiletou dcerku a nemám nikoho kdo by mě pomohl z tíživé situace tak jsem ctěla vědět kam se obrátit abych uspíšila vyplacení nemocenské která mi už měka přijít.

j.a.n.i
27. bře 2012

@bezzubka na pobočku ČSSZ podle sídla tvého zaměstnavatele... plus zaměstnavateli, zda lístek na peníze odeslal a zda se mu nevrátil kvůli nějaké chybě.

neu.sona
19. čer 2012

Holky, zajímalo by mě, když jste ukončovali nemocenskou v průběhu měsíce, kdy Vám potom došly peníze? Dřív nebo normálně, jako před tím? Ukončovala jsem nemocenskou k 17. červnu. Od 18. června jsem na mateřské.
Účetní mi řekl, že to pošle ještě tento týden. Kdy myslíte, že je reálná šance, že mi peníze aspoň za nemocenskou dorazí?

j.a.n.i
19. čer 2012

@neu.sona Mě dorazili v klasickém termínu, ale už jsou to 2 roky.

neu.sona
19. čer 2012

@j.a.n.i Díky, já bych potřebovala, aby byl do 15. na účtě, tak snad se podaří.

missymici
20. čer 2012

Ahoj,potrebovala bych se zeptat zkušených maminek jak se materska vypláci,když žádost je vyplnena ke dni 20.6.? V červnu me jeste urad prace vyplatil co mel jako poslední dávku,v červenci od nich uz nic nedostanu,vyradili me po pul roce k vcerejsimu datu.Zajimalo by me,jestli mi pristi mesic vyplati materskou nebo prvni dostanu az v srpnu kdyz to bylo po půlce mesice?Zamestnavatel mi jeste bude platit mateskou,..ochranná lhůta. At se zaridim pak dle toho...Dekuji

j.a.n.i
20. čer 2012

@missymici Tak to by mateřská měla normálně v červenci přijít, pokud to nebudou zdržovat v práci a hned to pošlou na ČSSZ. Nicméně pokud si fakt byla na UP půl roku, tak jak ti může vycházet nárok na mateřskou?

missymici
21. čer 2012

@j.a.n.i
Snad zdrzovat nebudou...
Pul roku na UP,a pred tim jsem pracovala a zamestnavatel se mnou ukoncil pomer po 4 letech dohodou,kvuli hromadnemu propousteni a ja v te dobe byla tehotna.A podle zakona existuje ochranni lhuta pro tehotne 6 mesicu od data ukonceni prac.smlouvy. Pak ti zamestnavatel musi vyplacet mateskou i kdyz tam uz pul roku nejses. 🙂

kacita
21. čer 2012

@missymici Tak to drzim palecky aby ti to vyslo a melas na ni narok ja koncila v praci 30teho 9. 2011 zavreli mou prodejnu tuditz nastup na urad prace hledam hledam a nic . Leden unor otehotnela a na me uz se podle uradu prace ochranna lhuta nevztahovala vybehli se mnou :(

missymici
21. čer 2012

@kacita
No to je presne ono,...jen 6 mesicu....ja jsem se do toho vešla jen tak tak. Stačilo o jeden tyden déle a uz se nevejdu,tak dopufam ze mi ted zamestnavatel nebude delat problemy a odesle to hned na ČSSZ.A budu doufam,ze mi prvni materskou vyplati jeste v cervenci,jinak jsem KO.

kacita
21. čer 2012

@missymici tak drzim palecky ja ani nevim proc ja jsem se nevesla zbylo mi take par dni dovrsit 6 mesic a ani mi nerekli prooooooc se do toho nevejdu snad na tebe budou privetivejsi nez tady v Praze me tento mesic vyplatily posledni davku a pokud mi na socialce nedaji nejaky prizpevek ci priplatek uz ani nevim na co tak jsem do porodu na rovinu v HAJ.... nastvalo me to bydlime s manzelem v pronajmu mam jeste dcerku ta v zari nastupuje do skoly a jsem moooooc zvedava jak do te doby nez zacnu pobirat rodicak bude manzel zvladat platit uplne vse sam z jednoho platu jo uzasny to mame stat brecela bych nerikam ze to neni moje starost ale bohuzel se stalo a kdyz jsme se snazili o miminko tak to neslo no a ono to vyjde kdyz to clovek zrovna moc nepotreboval :( ☹ ale tesime se samozrejme 😀

j.a.n.i
21. čer 2012

@missymici Já vím, že tam ochranná lhůta je, ale je 180 dní, což je méně než půl roku, sice o pár dní, ale je... Jo a jen pro upřesnění, mateřskou neplatí zaměstnavatel, ale ČSSZ.

missymici
21. čer 2012

@kacita
Chapu,....chapu moc
... nevesla si se proto,....ze si smlouvu ukoncila 30.9. a otehotnela si az leden-unor.
Takze si nebyla tehu v dobe ukonceni smlouvy ale az o nekolik mesicu díl.A to uz na to nemá vlyv.
Protoze ta ochranna lhuta se pocita ode dne kdy si ukoncila smlouvu...a kdybys v te dobe byla treba v 8.tt tak ti to vyjde.Jinak ne....bohuzel ☹

missymici
21. čer 2012

@j.a.n.i
Ano presne tak,...ale materskou pocitaji z prumerneho platu....takze potvrzeni potrebujes od zamestanvatele....a vztahuje se to na nej,jinak by CSSZ materskou jen tak pro nic za nic nevyplacelo...

j.a.n.i
21. čer 2012

@missymici To já vím, zaměstnavatel to pouze vyřizuje, ale nic nevyplácí.