Výpočet podpory v nezaměstnanosti ze zaměst./mateřské?

korduna
16. čer 2010

Ahoj nemáte některá stejný problém? Skončila mi 7.6 rodičovská dovolená, zároveň mi dal zaměstnavatel dohodu o ukončení pracovního poměru také k 7.6, ale na PÚ mi řekli, že podpora mi bude počítána zřejmě z rodičovského příspěvku. Volala jsem na inspektorát práce a tam mi bylo řečeno, že to má být z průměrného výdělku od minulého zaměstnavatele, tak nevím komu mám věřit, jedná se mi o dost peněz, tak jestli mi někdo neporadí a neměl stejný problém...Díky

j.a.n.i
16. čer 2010

@korduna Pokud si podepsala dohodu ke stejnému datu jako ti končí rodičovská, tak si myslím, že spíš dostaneš tu minimální podporu dle průměrné mzdy ve státě, tj. asi 3000,-, ale 100% to nevím. Pokud bys ještě po RD chvíli chodila do práce, tak by to mělo být z výdělku v práci.

zanik
16. čer 2010

Také myslím že to tak bude jak piše j.a.n.i. ja to mám trochu podobné a dostala jsem podporu první 2měsíce 3450,- další 2měsíce 2850,- poslední měsíc 2150,- Je to síla ja jsem ještě samoživitelka tak se vším mám 6000,-byt mě stoji 3500,- Uplna kalamita,když tak si zavolej na Úřad práce oni ti musí řádně odpovědět.Ahoj Žaneta

j.a.n.i
16. čer 2010

Ono tedy pokud už máš PP ukončený a jsi nahlášená na UP, tak je to stejně jedno, i když to bude ta horší varianty, tak konec PP už nezměníš.

korduna
autor
17. čer 2010

Holky díky. Kalamita to je, už jsem tam volala a řekli mi až co jim vyplivne počítač, dobrý co. Ale asi prý jak píšete tu minimální podporu... ☹

janulle22
27. čer 2010

Ahojky potrebovala by jsem poradit...
k dnesnimu dni mi konci rodicovska zatim jsem od socialky nic nedostala(dopis nebo nejaky doklad o ukonceni rodicaku) jenze ja jsem jeste nepracovala druhou skolu jsem dodelavala s malym... praci si hledam intenzivne, ale bohuzel se nedari... proto me zajima jestli mam vubec na nejakou podporu narok? 😅. muzete mi prosim nekdo poradit?dekuji...

j.a.n.i
28. čer 2010

@janulle22 Ahojky, na podporu mít nárok budeš, bude to ta z průměrné mzdy ve státě, tj. cca 3000,-. Jinak nepředpokládám, že by ti nějaký dopis o ukončení RP přišel, jelikož je na přesně definovanou dobu, tak není důvod oznamovat ukončení.

janulle22
28. čer 2010

j.a.n.i dekuji za info... dneska jsem byla uz na pracaku, ale je to tam nejake zmatene.. 😅 takze jsem se nedozvedela vubec nic... 😀 kamaradce dosel dopis par dni pred ukoncenim rodicaku... tak jsem predpokladala, ze i me dojde... 🙂 na pridavek na dite nemame narok... 😒 tak diky moc.. jsi me potesila... 😉

rosslyn
4. únor 2011

Ahoj, mám dotaz - jak se v roce 2011 vypočítává podpora v nezaměstnanosti? Píšou, že z průměrné mzdy - ale je to za jaké období? 3 měsíce, 12 měsíců??? a započítávají se k tomu různé příplatky? 13. plat?Děkuji.

puckal
7. únor 2011

@rosslyn Ahojky,m pokud myslíš podpora po rodičáku, tak je to z průměrné mzdy v NH, což ve skutečnosti je 2měs.- 3499,- 2měs.2799,- 1 měs. 3266,-. Pokud jdeš ze zaměstnání, tak z průměrné mzdy za posl. uzavřené období.