Výpověď na rodičovské dovolené

misinka2730
21. srp 2018

Zdravím chci se zeptat jestli když jsem na rodičovské a podám v práci výpověď jestli eště musím zajít třeba na pracovní úřad nebo na socialku a doložit že jsem dala výpověď a nebo stačí navázat na rodičovskou novou prací a nemusím nic řešit?Děkuji za odpověď

lenoulinkaa
25. srp 2018

@suzanna123 co omezení školky do dvou let věku dítěte.. myslím, že je zbytecne o tom dál diskutovat 🙂

misinka2730
autor
25. srp 2018

Holky díky moc 🙂 jste zlaté zkusím ten pracak zavolat na pojišťovnu dojít a uvidím

j.a.n.i
26. srp 2018

@zlorenka Kdyz o tom vubec nic nevis, tak nerad. Pises totalni kraviny. Zamesnanec je vazan pracovni smlouvou uplne stejne jako zamestnavatel, takze zakladatelka, pokud vcas nera vypoved, je povonna den po 3. narozeninach ditka naklusat do prace a pokud to neudela, tak nafasuje acka a pak ji ukonci pracovni poměr pro hrube poruseni pracovni kazne, to se ji bude krasne vyjimat v zapoctaku...

j.a.n.i
26. srp 2018

@suzanna123 Proc mas pocit, ze je zbytecny davat vypoved? Pokud se tam ona nechce vracet, tak ma nejvyssi cas ji podat.

suzanna123
26. srp 2018

@j.a.n.i Já hlavně radim, aby se šla poradit na pracák. Co se mě týče, když teď dá výpověď, je to pro zaměstnavatele terno - proto ji tlačí k tomu, aby to udělala teď. Když to udělá na konci RD, on ji musí na 2 mesice přidělit práci, což malokteremu zaměstnavateli vyhovuje, takže má šanci uzavřít to dohodou, která by byla výhodné i pro ni. Samozřejmě pokud nemá místo, kam by chtěla hned nastoupit

j.a.n.i
26. srp 2018

@suzanna123 No, ohledne tad na pracaku bych si nedelala iluze... A podle toho co pise, tak je naopak pravdepodovne, ze by tam ty 2 a neco mesice musela pracovat, coz neni idealni na hledani nove prace. Plus tedy nechapu vyhodnost dohody, pokud chci koncit ja, odstupne mi stejne nikdo neda, max ze bych nekolik dni pracovala kvuli podpore, ale to muzu vychytat i tou vypovedi a vim jiste kdy budu volna.

suzanna123
26. srp 2018

@j.a.n.i tak jednak by bylo dobře si zjistit, jestli ji tam zpět chtějí, za druhé, to jsem z toho nevycetla, ze by ji tam na ty 2 měsíce chtěli, spis mám pocit, ze tazatelka moc nemá přehled a oni toho možná zneužívají, aby ji nemuseli platit odstupné.

misinka2730
autor
27. srp 2018

Ahojky holky tak už to mám zjištěný vše je v pořádku jen mám dojít na zdravotní a doložit že jsem pořád na rodičovské dovolené nic víc ale díky vám moc 🙂

j.a.n.i
28. srp 2018

@misinka2730 Nikoliv na rodičovské dovolené, ale příjemcem rodičovského příspěvku 🙂 ale jinak přesně to jsem ti psala.