Výpověd z práce na dobu určitou v rizikovém těhotenství

mareka
8. zář 2008

Ahoj Holky,
prosím můžete mi poradit .
Stalo se mi že jsem na rizikovém těhotenství a měla jsem smlouvu na dobu určitou a přišla mi dnes od nich výpověd.
Jde abych na ně marodila dále do porodu ???
Nebo jak mám postupovat??
Prosím moc poradte mi ☹ jsem z toho špatná

katuska23
8. zář 2008

mareka to je teda hnusný 😠 ale jsi v ochranné lhůtě,takže ti budou nemocenskou platit oni 😉

mareka
autor
8. zář 2008

takže i když se mnou rozvážou poměr, tak na ně mohu marodit dále???
A co mám dělat , když mi pak vypíšou lístek na peníze a oni mi ho třeba nevemou 😒
Moc děkuji

katuska23
8. zář 2008

to ti ale musí vzít 😉 i když tě vyhodili,dělám v pojišťovně a takhle to chodí,normálně jim ho dones 😉

katuska23
8. zář 2008

nebo pokud se s nimi nechceš hádat dojdi si na sociálku,napiš mi do ip u jaké jsi zdravotní pojišťovny možná bych pomohla 😉

mareka
autor
8. zář 2008

katusko : moc ti děkuji , takže normálně mám na ně pokračovat a nic se tím pro mě neděje že ?
Já ti hrozně moc děkuji moc si mi pomohla
Víš oni tam v práci jsou hrozný takže bych se ani nedivila že by mi pak v tom říjnu ten lístek nevzali , řeknou vy už tady neděláte tak nazdar , žádnej lístek nedávejte ten si třeba dejte na pracák
Oni jsou fakt hrozný ☹

katuska23
8. zář 2008

ptala jsem se pro jistotu účetní a mám pravdu,já jsem si tohle zjišťovala,protože jsem taky na dobu určitou.Pokud s tím oni budou mít problémy,zajdi si na socku 😉 max.doba ochranné lhůty je rok,což ty ani nevyčerpáš 😉
nemáš zač 😉

mareka
autor
8. zář 2008

ok, moc moc děkuji takže když budou mít problémy tak si dojdu na sociální a tam mi poradí 😉 jsi zlatíčko

kajika
8. zář 2008

Domluv se s dr. at tě nechá na PN do MD, tam je nástup 6 týdnů před termínem porodu. Pokud jsi v poslední půl roce moc nemarodila, mělo by to být bez problémů. Lístek na peníze ti musí vzít. Při prvním těhu jsem to měla taky tak, smlouva mi končila asi v pátem měsíci.

mareka
autor
8. zář 2008

Kajika :
doky mě nechá až do porodu na PN , tak toho se nebojim mám rizikové , takže by to mělo být v klidu tedy, už jsem se bála že budu doma a nebudu mít žádné peníze ☹ docela by to byla blbá situace , ale ted se mi kvůli vám teda za rady ulevilo , manža mě nemohl utišit jakej jsem dostala záchvat řvaní

katuska23
18. pro 2008

ahoj holky tak já jdu v lednu na IVF,smlouvu mi opět prodloužili do konce příštího roku,a kolegyně mi řekla že pokud otěhotním a půjdu na neschopenku,hned mě vyhodí...tak jako nevím,přeci nemůžu být bez peněz?

mareko jak jsi dopadla?

vojtisek2007
18. pro 2008

katus - když tě vyhodí, máš sedmidenní ochannou lhůtu proto, aby jsi mohla jít na neschopenku - rizikové těhu - a 180dnů ochrannou lhůtu jako těhotná, aby ti vznikl nárok na mateřskou - bez peněz nezůstaneš, neboj 😉

katuska23
18. pro 2008

vojtisku fakt?to bych byla ráda,já jdu na ivf a pokud by vyšlo samo hned na neschopenku kvůli PCO a všem ostatním problémům,takže aby mě nevyhodili když budu doma....

vojtisek2007
18. pro 2008

katus - na neschopence tě propustit nemůžou - teda pokud nejsi ve zkušební době - až jednoho dne do práce přineseš neschopenku, tak tě můžou propustit až při jejím ukončení, což by u tebe bylo až bys nastupovala na mateřskou...

katuska23
21. pro 2008

to jo,ale pokud ivf nevyjde,tak se budu muset vrátit 😔 a nebudu mít kam...

vojtisek2007
21. pro 2008

aha - to musíš na neschopenku hned na začáku ivf a pak se čeká, jestli to vyjde nebo ne ???