Výživné pro neprovdanou matku. Mám šanci něco dostat?

lidinkaa
27. zář 2011

Dobrý den, mám 2 děti. S přitalem jsme se rozešli, když staršími synovy byl necelý rok,... Stále jsme se sice schazeli atd.
Když jsme se k sobě zkusili vrátit, znovu jsem otěhotněla. Ale nezůstali jsme spolu. On požadoval potrat, ale ja byla proti. Porodila jsem dceru (6 měsíců). Otec požadoval testy otcovství, a dceru neuznal, zasílala jsem k soudu žádost o určení otcovství, i o určení výše alimentů.
Paní mi také poradila, že mohu vyžadovat výživné na sebe na 2 roky tzv. výživné pro neprovdanou matku. Dala mi i vzor žádosti, kterou jsem také odeslala. Nyní mi přišlo od soudu, abych zaslala do 15 dnů od doručení vyrozumnění o tom, jaké naáklady mi vznikly v těhotenství, atd. V případě neodeslání do termínu se žádost ruší.
Máte někdo nějakou zkušenost nebo informace s tímto, prosím. Mám vůbec šanci něco dostat nebo mi jen proplatí náklad vzniklé v těhotenství. Dojíždění do poradny, léky, atd... ?
Předem děkuji za odpověď

evulinkab
27. zář 2011

Tak já myslim, že máš nárok na vše, za co jsi platila v souvislosti s tehotenstvim.Takže práve ty doktory, léky, těhotenské obleční, atd..Ale asi od toho budeš muset mit paragony nebo nejaké potvrzení.Já práve veškeré paragony, atd nemela, tudiž ani nic takového od nej nežádala☹

michaela_2
27. zář 2011

Já s tím zkušenost nemám, ale povídaly jsme si o tom s jednou známou, která toto měla s otcem prvního dítěte a vpodstatě jsem od ní slyšela totéž co píše @evulinkab - dají se do toho zahrnout všechny náklady spojené s těhotenstvím a porodem, aby tě to tak zajistilo tak, jako kdybyste byli manželé. Takže - to si nejsem jistá - ale nejspíš se přihlíží k výši příjmu otce dítěte.A právo na výživné máš o po dobu 2 let - co jsem si přečetla .........

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zda...

misullka27
15. říj 2011

Ahoj. Já s tímto zkušenosti bohužel mám. S bývalým přítelem máme syna a ke konci těhotenství nás opustil. Podala jsem si žádost na výživné pro neprovdanou matku a abych řekla pravdu,tak bych to už vícekrát neudělala. Bylo mi totiž řečeno, že musim doložit všechna potvrzení od lékařů u kterých jsem byla, všechny paragony za léky, výbavičku, jízdenky za dojíždění atd. Neměla jsem z toho ani polovinu, ale nevzdala jsem se a podala jsem si to. Problém ale nastal když jsem zjistila,že se přítel oženil. To mi pak u soudu řekli, že nemám na nic nárok, protože jeho žena nevydělávala a on má přední vyživovací povinnost k ní, poté k našemu dítěti a tím pádem jsme na tom finančně nastejno. Takže než abych prožila všechno to lítání a vyběhávání okolo znovu, tak bych si tohle už ícekrát nepodávala. Holt takový je život a my se s tím musíme srovnat ☹