Z 3 leté mateřské na úřad práce. Jakou dostanu podporu?

eltorii
22. črc 2011

Prosím o nějaké info...
V lednu se mám vrátit do práce po 3leté mateřské dovolené, ale nemám kam dát malou. Před mateřskou jsem normálně pracovala, moje místo se mi drží, ale nemůžu nastoupit protože nemám kam dát malou a soukromou školku bych neutáhla.
Nevíte někdo když se přihlásim na Úřad práce jestli a jakou dostanu podporu?? Všude se píše něco jinýho a už mi z toho jde hlava kolem... Určitě si tam zavolám,ale víte jak jsou ty paní tam příjemné a ochotné

Mockrát děkuji za jakékoliv info 🙂 🙂 🙂 🙂

xavera
28. únor 2015

Ahoj, poradí mi někdo? 31.3. budou malé 3 roky. Do školky zatím nikam nepůjde. Já byla před nástupem na mateřskou OSVČ, činnost mám nyní přerušenu. Nevím, zda se jít od dubna přihlásit na pracák a nebo raději rodičovskou ještě protáhnout, i když už bude celková částka téměř vyčerpána, ale spoň kvůli placení zdravotky a sociálky. Která z variant je lepší? Když je člověk na pracáku, co to vlastně znamená? Musí se tam nějak chodit hlásit a shánět práci? I když má dítě doma? děkuji za rady

raaduska
14. bře 2015

Zdravím Vás..nevíte prosím někdo, z čeho se mi bude počítat podpora v nezaměstnanosti, když jsem byla na rodičovské, následně hned jsem nastoupila na nemocenskou kvůli rizikovém těhotenství, bohužel jsem potratila a nyní mi bude tak za měsíc nemocenská ukončena. Bude se to brát už z přepokládaného výdělku v práci, i když fyzicky jsem do práce nenastoupila, nebo klasicky jako po RD? Díky moc

verunka1911
12. kvě 2015

Dobrý den
Mám k Vám maminky dotaz přišel z úřadu prace dopis že mi k 1.5.2015 odebírají rodičovský příspěvek mé malébudou ttři roky 17.6.2015. Já teď nevím zda mi tím skončila i rodičovská dovolená, byla jsem u svéhozzaměstnavatele a ten mi řekl že rodičovská dovolená mi končí až v den dceřiných narozenin ale poté mě nejspíše nazpět nevezme snažil se mě odradit že se v práci dělá i odpolední kterou já samozřejmě dělat nemohu. Do školky mi malou také nevzali a co teď ten měsíc nemohu být bez peněz manžel od nás před nedávnem odešel můžete mi některá prosím poradit co a jak dál děkuji

evulina77
12. kvě 2015

@verunka1911 hele, pokud máš smlouvu na dobu neurčitou, vzít tě musí. Aspoň na jeden den a pak ti může dát výpověď pro nadbytečnost a budeš mít nárok na odstupné. Pokud to nepůjde, aby jsi tam pracovala kvůli tobě (odpolední a hlídání pro malou) můžete se domluvit na výpovědi, kde by to mělo být zmíněno a na pracáku kvůli tomu dostaneš lepší podmínky. Protože jsi osoba pečující o dítě do 7 respektive do 15 let. Pokud za tebe odvedou vše co mají, aspoň za jeden den, bude se ti počítat podpora z předchozího platu a né z rodičáku, kde je to nula nula nic...

verunka1911
12. kvě 2015

Ano ano na dobu neurčitou. A ještě by mě zajímalo vůbectomu neroz umím kdyžmi z uúřadu práce přišel papírzže mi byl odebrán rodičovský příspěvek pro vyčerpání té částky 220000 zda mi skončila i rodičovská dovolená nebo ta trvá do tří let věku dítěte. Mnohokrát děkuji

filija
28. říj 2015

ahoj, mám dvouletou variantu rodičáku, netuším, jak to povede s dalším dítětem, pred materskou jsem byla zamestnaná na dobu urcitou, jak velkou podporu po md dostanu ? tj. z ceho se mi bude pocitat ? diky moc za odpovedi.

j.a.n.i
28. říj 2015

@filija Tu minimální, tedy cca 3800,-

radusha22
21. pro 2015

Ahoj chtěla jsem se zeptat 20.12.2012 mi končil rodičák a dávala jsem v práci dohodu z důvodů nepřijetí dítěte do školky. Zaměstnaná jsem byla od 2009. A v lednu už plánuji opět nastoupit ale jinam zdůvodnění lepších směn. Kdy můžu znovu otěhotnět abych měla mateřskou?

j.a.n.i
21. pro 2015

@radusha22 Otěhotnět hned, říct po zkušebce.

radusha22
22. pro 2015

@j.a.n.i a nevadí že budu mít asi měsíc teď pretrzku na pracáku?

j.a.n.i
22. pro 2015

@radusha22 Pokud ses opravdu sekla v datumu a mělo tam být 20.12.2015, tak to nevadí.

radusha22
22. pro 2015

@j.a.n.i je až teď jsem všimla ano rodičák mi končil 20.12.2015.

filija
23. led 2016

ahoj, mám dotaz. v práci jsem koncila 30.6.2014, pak jsem nastoupila na rd, ten mi končí 30.8.2015, máme adoptované dítko a mám nejvyšší častku/ neco vybrali pěstouni na přechodnou dobu/, rd mám 11500, můj dotaz je: z čeho se mi bude vypočítávat podpora, jestliže jsem před rd několik let nepřetržitě pracovala na plný úvazek? po rd se, ale do práce nemohu vrátit, půjdu tedy na pracák, pokud se mi nepodaří neco najit. diky moc za odpovědi.

carojaro
5. pro 2016

Ahoj, také moc prosím o rady, protože tomu moc nerozumím. V lednu bych se měla vrátit zpět do práce po 3 letech mateřské a syn nastupuje do školky. Firma je ale v likvidaci a já dostala výpověď ke konci ledna a odstupné. Nicméně jsem právě zjistila, že jsem těhotná a nevím co to pro mě znamená. Na mateřskou mít nárok nebudu? Mám se registrován na úřadu práce? Dostanu podporu ? Všude se píše něco jiného, tak nevím. Prosím o rady. Díky

mmaarrkkeettkkaaaa
2. kvě 2017

@j.a.n.i rada bych se zeptala, zda stale plati, ze pokud se vratim do prace alespoň na jeden den, mam narok na vypocet podpory z platu...děkuji

j.a.n.i
2. kvě 2017

@mmaarrkkeettkkaaaa Platí, akorát se pak musíš na UP zaregitrovat do 3 dnů od konce pracovního poměru.

mmaarrkkeettkkaaaa
3. kvě 2017

@j.a.n.i jj t vim, dnes jsem tam byl, tak uvidime 😉 děkuji za odpověď.

katerinakub
17. kvě 2017

Ahoj holky, mám podobný dotaz. Mám RD do Srpna (kdy jsou malému 3 roky). Bohužel už ted vím, že nás nevzali do školky z důvodu kapacity. Pracovní poměr mi byl ukončen ještě během rodičovské, takže se nemám kam vrátit. Uvažuji si prodloužit rodičák na 4 roky a být s malým doma. Mám malou brigádu a ŽL jako vedlejší činnost (nevím zda by to tak mohlo zůstat i nadále). Je nutné se někde hlásit (vím, že na zdravotní pojišťovnu)? A co sociální? Děkuji moc za radu a pomoc!

marcelinad
7. srp 2017

@j.a.n.i prosím mohu mit take dotaz? Dcerka se narodila 31.12. a ted to budou 3 roky, nastoupit bych tedy mela 2.1.? Kdybych byla treba jen ten jeden den v praci nebo tyden, dala bych výpověď, musím tam jeste byt 2 mesice ve výpovědní lhůtě a pak az se přihlásit na pracak? Nebo muzu odejít hned? Nárok na vyšší podporu tedy bych mela i po tom 1 dnu zda to chápu dobre? Děkuji moc

j.a.n.i
7. srp 2017

@marcelinad Ano, pak máš nastoupit 2.1. a pokud bys dala výpověď až toho 2.1., tak tam musíš být ještě 3 měsíce, protože výpovědní doba by ti začala běžet až 1.2. a byla by až do konce března. Druhou možností je se se zaměstnavatelem dohodnout a na dohodu to můžete ukončit k libovolnému datu, nebo dát výpověď už v listopadu a pak bys končila na konci ledna.

marcelinad
7. srp 2017

@j.a.n.i moc děkuji, to ja tam nastoupit chci aspon na těch par dni, uvidím jak to půjde, mam 12 hod. směny a krátký dlouhý, s 2 detma to moc asi nepujde ale aspon to chci vyzkoušet