Z 3 leté mateřské na úřad práce. Jakou dostanu podporu?

eltorii
22. črc 2011

Prosím o nějaké info...
V lednu se mám vrátit do práce po 3leté mateřské dovolené, ale nemám kam dát malou. Před mateřskou jsem normálně pracovala, moje místo se mi drží, ale nemůžu nastoupit protože nemám kam dát malou a soukromou školku bych neutáhla.
Nevíte někdo když se přihlásim na Úřad práce jestli a jakou dostanu podporu?? Všude se píše něco jinýho a už mi z toho jde hlava kolem... Určitě si tam zavolám,ale víte jak jsou ty paní tam příjemné a ochotné

Mockrát děkuji za jakékoliv info 🙂 🙂 🙂 🙂

gartneroval
11. čer 2012

Jejda, to jsem nenapsala.Ano, po mateřské jsem byla 2 měsíce vedená na úřadu.

luckaa
11. čer 2012

Ahoj holky,pozor na to...mě se to stalo,když jsem skončila rodičák se starší dcerou(už jsem byla těhotná s mladší)
Dcerce byly v červnu tři roky a od září měla nastupovat do školky....práci jsem neměla a na úřadu mě paní z počátku ani nechtěla zaregistrovat,prý když nemám na prázdniny zajištěné hlídání pro malou,tak proč jdu na úřad práce......takže pozor na to,pokud tam řeknete,že nemůžete nastoupit,protože nemáte školku,tak aby Vás vůbec zaregistrovali

Teď mám dcerku rok a půl,ale protože se mi naskytla příležitost,tak už několik měsíců chodím radši při rodičáku do práce,abych na pracák už nemusela.

gartneroval
11. čer 2012

Já mám dcerku ve školce. Normálně mě zaregistrovali, ale nevím jakou mi dají podporu, ještě není rozhodnuto a já jsem zvědavá. Po rodičáku mi dali to minimum 3500,-, tak ted nevím. Doufám, že už zase brzy nastoupím do nové práce.

j.a.n.i
11. čer 2012

@gartneroval Myslím, že teď by ti to měli vypočítat už z platu a pokud si v té práci byla celé 3 měsíce, tak bys měla mít nárok zas na celých 5 měsíců.

gartneroval
11. čer 2012

j.a.n.i moc díky a doufám, že to tak bude.

puckal
11. čer 2012

@sennorita ahojky, dodatkem to můžete změnit na dobu určitou a budeš mít normálně nárok- 2 měs. 65, 2 měs. 50 a 1 měs. 45%. Ohledně toho týdne, musíš to opravdu odpracovat, zaměstnavatel ti musí zaplatit a strhnout ti ZP a SP 😉 Občas se stává, že tam někdo na týden nastoupí na neplacené volno a tím že za něj nic neodvede, se to nepočítá jako doba důchodového pojištění a není nárok ze zaměstnání 😅

sennorita
13. črc 2012

Ahojte holky,

tak moje situace 2 roky na rodičovské dovolené, po skonečení týden v práci, kde mi bylo odvedeno za ten týden sociální i zdravotní poj., po té dohoda o rozvázání pracovního poměru z vážných důvodů a to péče o dítě.

Jak je tu několikrát psáno, že nastoupíš-li po rodičovské aspon na jeden den do práce, aby jsi mohla čerpat procenta z pravděpodobného měsíčního výdělku, tak Vás holky asi zklamu, pač to tak není.
Chtěli donést ELDP za 3 roky zpětně, 2010,2011,2012 a podporu mi spočítali na 3.884,-Kč, čili to bude minimum z národního hospodářství.

j.a.n.i
21. črc 2012

@sennorita Výše podpory ze mzdy v národním hospodářství je 3562,- Kč takže nevím co a jak ti spočítali, nicméně to minimum to není.

sennorita
22. črc 2012

Takže ano, byla jsem znovu na ÚP a podpora spočítána z výplaty 🙂

j.a.n.i
22. črc 2012

@sennorita A vyšlo jim alespoň napodruhé víc?

sennorita
22. črc 2012

Ano, ty první dva měsíce těch 65% z platu, takže už jsem spokojená.
Jak jsem tehdy psala, že mi došlo těch 3.880,-Kč tak to bylo ještě za rodičák, doplatek do těch 220.000,-tis.
Docela jsem hleděla, protože za červen už jsem neměla nárok na rodičák, ale pak mi přišel z úp dopis, že mi doplácí 3.880,- do těch 220.000,-Kč, tak super 🙂

j.a.n.i
23. črc 2012

@sennorita Tak gratuluju 🙂

bosorkajarka
19. lis 2012

Ahoj víte mi prosím někdo poradit. 26.11 mi končí pobíraní rodičovského příspěvku, před tím jsem pracovala na dobu určitou a smlouva mi skončila v průběhu mateřské, takže jsem bez práce a chci se přihlásit na úřadu práce, ale nevím jestli hned toho 27. nebo stačí až 1. prosince?

j.a.n.i
20. lis 2012

@bosorkajarka Je to čistě na tobě, s ohledem na placení zdravotního to stačí kdykoliv v průběhu prosince.

jajaho86
16. led 2013

Dobrý den, i já bych vád poprosila o radu :o) V březnu tohoto roku mi končí tříletá mateřská,během které jsem nevykonávala žádné zaměstnání. K rodičovskému příspěvku jsem pobírala ještě příspěvek na bydlení a přídavky na děti, jelikož jsem svobodná matka,žijící sama s dětma. Musím se zaregistrovat na ÚP, jelikož jsem před mateřskou pracovala jako zdravotní sestra,s dvanáctihodinovýma službama a teď,bych to bohužel s dětma nezvládala. Hledám práci na ambulanci,ale zatím neúspěšně. Na jaké penízky asi budu mít nárok? Vyžít jen s financemi s úřadu práce a výživného...to jednoduše nejde,když jen za byt platím 12000.Děkuji za odpovědi :o)

aksiile
4. únor 2013

ahojte holky, chtěla bych poradit, končí mi mateřská dovolená a od zaměstnavatele mi skončil pracovní poměr na dobu určitou. Když půjdu na pracovní úřad, budou mi podporu počítat s mateřský nebo z platu, který mi napsali do výstupních listin? Děkuji za odpověd

miranda77
4. únor 2013

@aksiile nejsem odborník, ale nedávno jsem pátrala podobně ... myslím, že dostaneš jen tu nejnižší podporu něco přes 3tisíce ...

j.a.n.i
4. únor 2013

@aksiile Jojo, bude to ta malá podpora...

llluckaaa
6. bře 2013

Holky, prosím, poraďte. Blíží se konec rodičáku, já mám stále platný PP na dobu neurčitou, ale už teď vím, že nebudu moci chodit znovu do stejné práce (překážka na mé straně). Jak to mám udělat, abych dostávala co nejvyšší podporu z ÚP? Nejsem si jistá, jak moc mi půjde domluvit se zaměstnavatelem, aby mi dal výpověď pro nadbytečnost, ale mohla bych to zkusit. Asi to bude chtít spíš udělat dohodou 😒 To bych pak ale podporu z ÚP asi nedostávala, že?

j.a.n.i
6. bře 2013

@llluckaaa No, předně abys dostávala podporu počítanou z platu a ne těch cca 3500,- tak do té práce musíš po RD alespoň na chvíli nastoupit.

llluckaaa
6. bře 2013

@j.a.n.i Tak to se mi určitě nepovede je překecat, aby mě na chvilku vzali a pak mi dali výpověď ☹ Buď mi nabídnou místo a já budu muset odmítnout a nebo když budu mít štěstí, tak mi dají hned výpověď.

lucie286
24. dub 2013

Ahoj chci se zeptat mateřská mi končí 27.7. dokdy mam zajit na pracak abych se za evidovala a kolik bych dostavala po dobu nez bych se mi narodilo další miminko. jsem těhotná a nevim v kolik dostanu z pracaku.

jarunkaxyz1
25. dub 2013

Ahoj, chtěla bych taky poprosit o radu - když se mi blíží konec druhé rodičovské dovolené a zaměstnavatel by mě pro nadbytečnost nevzal zpět (byť tam mám dobu neurčitou) a několik odpracovaných let, jakou budu brát po zaevidování na UP podporu? Asi tu minimální, že? Když člověk dostane odstupné, tak nemá nárok ani na ni? Díky moc!

j.a.n.i
25. dub 2013

@jarunkaxyz1 Tak on tě vzít zpět musí, teprve pak ti může dát výpověď pro nadbytečnost, takže v tomhle případě bys měla podporu počítanou z platu, ale dostávala bys ji až po těch 3 měsících do máš odstupné.
Pokud to ukončíte dohodou ke konci RD a uvedete jako důvod tu nadbytečnost, tak budeš mít podporu tu malou, ale vyplácenou hned.

jarunkaxyz1
26. dub 2013

@j.a.n.i - děkuju moc ....ještě mě tak napadlo, v případě odstupného při výpovědi pro nadbytečnost se podpora v nezaměstnanosti nepočítá ty měsíce, které to odstupné finančně pokryje....ale pak - počítá se ta "lepší nebo minimální podpora"? Myslím po zbytek, co náleží těch 6 měsíců. Díky moc ještě jednou!

j.a.n.i
26. dub 2013

@jarunkaxyz1 Teď se přiznám, že nechápu dotaz.

jarunkaxyz1
26. dub 2013

@j.a.n.i - už je mi to jasný, děkuju 😉

mucik86
2. črc 2013

@vojtisek2007 a to taky na 5 měsíců??kdbych byla na jeden den v práci??

susn
19. srp 2013

dobry chtela jsem se zeptat zamestnavatel mi chce dat vypove dohodou nebot ta firma uz davno zanikla a vznikla nova a aja jsem jako jedina stale vedena ve stare firme. pani ucetni me rikala at se poptam ze enco slysela kdyz dostanu vypoved dohodou ja jsem stale na rodicovske dovolene tak bych pry mela dostat pak socialni davky ale tady jde o to jestli mi nemohou vzit rodicak kdyz bych pobirala soc.davky.?

j.a.n.i
19. srp 2013

@susn Ne, rodičák ti vzít nemohou... na druhou stranu, pokud firma zaniká, tak ti klidně mohou dát výpověď i bez tvého souhlasu a nemusí to s tebou nijak řešit.