Z 3 leté mateřské na úřad práce. Jakou dostanu podporu?

eltorii
22. črc 2011

Prosím o nějaké info...
V lednu se mám vrátit do práce po 3leté mateřské dovolené, ale nemám kam dát malou. Před mateřskou jsem normálně pracovala, moje místo se mi drží, ale nemůžu nastoupit protože nemám kam dát malou a soukromou školku bych neutáhla.
Nevíte někdo když se přihlásim na Úřad práce jestli a jakou dostanu podporu?? Všude se píše něco jinýho a už mi z toho jde hlava kolem... Určitě si tam zavolám,ale víte jak jsou ty paní tam příjemné a ochotné

Mockrát děkuji za jakékoliv info 🙂 🙂 🙂 🙂

susn
20. srp 2013

ta firma uz je zanikla a je nova ale ja jsem stale vedena pod tou prvni firmou ale ucetni jde o to ze kdyby mi teda ten rodicak nevzali tak porc nnevuzit toho brat k tomu jeste podporu tech 3000 .oni stejne potom vezmou do nove firmy co uz je davno zabehla .

j.a.n.i
20. srp 2013

@susn Tak to je čistě na tobě...

po
1. říj 2013

Dobrý den,chtěla bych vás poprosit o radu jsem na mateřské dovolené ale nastupuji do práce.Zajímá mě jestli si můžu nechat napsat smlouvu na stálo aniž bych přišla o mateřskou děkuji.

j.a.n.i
1. říj 2013

@po Tak předpokládám že spíš pobíráš rodičák než mateřskou... a ano můžeš mít klasickou smlouvu na plný úvazek a na rodičák to nemá žádný vliv.

kristalk
9. říj 2013

Dobrý den prosim o radu, po mateřský, , nevzali Dítě do školky tak sem uz měsíc na úřad prace a mam minimální podporu,tek mi vzali Dítě do školky a mužů mozna skusit vratit se do stejný prace.A co když po meseci se mi to všechno nepovede a budu muset se vratit na pracáku budu mit zase minimální podporu nebo se mi to bude vypočítává z platu ....nebo jak to je ....prosim o radu diki.

kristalk
9. říj 2013

Pardon po rodičovský🙂.....???

j.a.n.i
10. říj 2013

@kristalk Počítala by se z platu, ale musíš se po ukončení te práce na UP přihlásit do 3 pracovních dnů, pokud by ses hlásila později, tak už zase bude ta malá.

kristalk
11. říj 2013

Děkuji za radu.

daskavaska
23. říj 2013

Dobrý den,
mám dotaz,mám smlouvu na neurčito od pondělí jsem nastoupila na neschopenku skrz rizikové těhotenství a firma u které jsem zaměstnaná krachuje,mám nárok aby mi zaplatili 21dní nemocenské i když skrachují??a od 22. budu mít nárok na vyplácení od sociálky?děkuji

adkoska
26. říj 2013

ahoj chtela bych se zeptat,mam rodicak na 4 roky ted v unoru mi konci pred tim jsem nepracovala na smlouvu pouze v zahranici jako servirka ,ted jak mi skonci tedy rodicak se musim jit ihned hlasit na urad prace?a pak co dal kdyz treba nedostanu hned praci mam narok na nejake penize?a za jak dlouho max musim nastoupit do prace dekuji predem za odpoved .jo a jake jsou ty davky dekuji

j.a.n.i
27. říj 2013

@adkoska Na UP se hlásit nemusíš, to je možnost, nikoliv povinnost. A pokud se přihlásíš, tak máš nárok na 5 měsíců na podporu, cca 3000,-

elenel
7. led 2014

Dobrý den,potřebovala bych poradit končí mi rodičák má práce se zrušila takže smlouvu tam mám ale nemám se vlastně kam vrátit co ted?na pracák a ukončit pracovní poměr?poradte děkuju moc

j.a.n.i
8. led 2014

@elenel No, musíš ulovit zaměstnavatele a to ukončení pracovní poměru vyřešit s ním, teprve pak může š na UP.

amalko
6. únor 2014

Holky chci se zeptat budu mít nárok na nějakú podporu po rodičáku který mi končí 24.5.2014.Před nástupem na materskú jsem pracovala v jedne firme od 2.4.2011 -14.10.2011 jsem poberala PPM a pak rodičak ku dnu 30.4.2011 jsem dostala výpoveď protože mi končila smlouva ..Teď mám ve všem guláš podle čeho se mi bude vypočítavat podpora někdo tvrdí že s posleného zamestnáni někdo že s rodićáku.Tak jak se to bude počítať .Dekuji za každé info

j.a.n.i
6. únor 2014

@amalko Z průměrné mzdy ve státě... Tedy cca 3600,- ze začátku a pak to bude klesat.

tomasdada
11. únor 2014

Dobrý den měla bych dotaz kamarádka má roční holčičku a otěhotněla znovu nevíte jak je to z mateřskou jestli jí tuhle doplatěj a pak na další dítko dostane další mateřskou ?

Ješte dotaz měsíc před porodem jsem akorát dokončila školu mela jsem se v tom měsíci nahlásit na uřad práce a nebudu doplácet zdravotní a sociální pokut jsem se nenahlásila ?

ladaa20
12. únor 2014

@tomasdada ahojky nedoplatěj pokud měla možnost si vybrat delku rodičaku tak nech si to zvedne na max častku co muže aby než nastoupi na mateřskou vybrala co nejvic a pokud jde o tebe jestli jsi už byla na mateřske ktera se nastupuje 6-8 tydnu před porodem tak ses na UP hlasit nemusela a myslim ,že ani tak ne zda se mi,že jako dostudovane ti stat plati ještě "prazdniny"

tomasdada
14. únor 2014

@ladaa20 Děkuji

dannulka
1. dub 2014

Dobrý den, tak i já se na vás obracím s dotazem....V neděli 30.3.2014 měla dcera 3 roky a mi skončil rodičák. Dnes 1.4.2014 jsem podepsala smlouvu v nové práci, ale nevím, jak to bude, protože se může stát, že jen na týden a šlus! Potom bych musela na ÚP a tam by mi vypočetli podporu ze zaměstnání,že? Ale co ten jeden den (31.3.2014), kdy už jsem RD neměla a práci taky ne? Neovlivní to pozdější výpočet podpory? A asi si to musím nahlásit na zdrav. pojišťovně,že?
Děkuji za odpověď....už jsem z toho opravdu doplantaná!!! ☹

j.a.n.i
1. dub 2014

@dannulka Neovlivní a nikam ho hlásit nemusíš.

dannulka
1. dub 2014

j.a.n.i ... tak to se mi obrovky ulevilo 🙂 .... Děkuji

vrkulka
6. dub 2014

@kammka divim se, že se divíš, že jí nevzali dítko do školky, když práci má. Rozhoduje počet dětí a počet volných míst.

gghhtt
24. dub 2014

Právě řeším to samé - vyčetla jsem, že když se stihneš přihlásit na úřad do 3 pracovních dnů, počítá se ti podpora z platu ze zaměstnání - to jsem sice stihla, ale stejně mi řekli, že dostanu 3.000,-, že se to počítá 2 roky zpětně a to jsem byla na rodičáku. Takže jdu zítra volat a shánět info...uf.

j.a.n.i
24. dub 2014

@gghhtt Pokud si po skončení RD ještě nastoupila zpět do práce, tak se ti to bude počítat z platu.

bobo1
6. čer 2014

@j.a.n.i a jak je to prosím, když pro mě nemá zaměstnavatel už práci? RD mi končí 20.7., 21.7. bych měla nastoupit do práce, s tím, že by mi nejspíš dali výpověď?, takže by mi začala běžet 2 měsíční výpovědní lhůta. Jelikož je to léto, nemám malého kam dát, tak bych si zažádala o neplacené volno, a pak nejspíš na pracák, bohužel.. Podle čeho se pak vyplácí podpora (a případně výše odstupného)? a někde jsem taky četla, že se nemusí vůbec nastoupit na pracák, ale zůstat doma jako "žena v domácnosti" a jen nahlásit na zdrav. pojišťovně, že pečuju o dítě do 4 let. Je potom nárok na nějaký příspěvky (např. příspěvek na bydlení)? Jsem z toho uplně blbá, vůbec tomu nerozumím, konec RD je velice rychle blíží a vůbec netuším, jak to mám vyřešit 😖 😨

j.a.n.i
9. čer 2014

@bobo1 No, to je trochu problém, pokud zaměstnavatel zjistí, že nastoupit nemůžeš, tak se může začít tvářit, že práci má a tlačit tě k tomu, abys dala výpověď sama...
Jinak pokud nastoupíš alespoň na chvíli do práce (opravdu nastoupit, ne neplacené volno), tak se podpora počítá z platu, pokud byste to ukončili dohodou hned ke konci RD, tak je to ta nízká z průměrného platu.

bluemisa
22. črc 2014

ahoj, chci se zeptat když mi tět skončila mateřská dovolená mam se nahlásit na uřád práce? a kolik dostanu. vrátila sem dřív do práce když bylo malýmu 18 měsícu ale skomčila sem,takže sem bez práce.a na comám nárok? když sem samaživitelka? děkuji 🙂

kylisa
17. říj 2014

Dobrý den mám takový menší dotaz ted v listopadu mi skončí mateřská než jsem otěhotněla tak mi neprodloužili v práci smlouvu byla jsem v zaměstná než jsem odešla na mateřskou 10 měsíců chtěla jsme se zeptat jesli mám nárok na podporu zatím než jsi najdu práci

j.a.n.i
17. říj 2014

@kylisa Máš, ale bude to jen ta malá, počítaná z průměrné mzdy, cca 3600,- na začátku a pak nějakých 2900,-

ambrela79
20. led 2015

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezp... jsem ,,vyšťourala".....budu řešit tu samou situaci. 😉