Za jak dlouho se může zase změnit lékař?

misakulicka
20. srp 2008

Holky mám dotaz-koncem června jsme se stěhovali-tím pádem jsme změnili dětskou lékařku-za místní-nějak mi ale nesedí-chtěla bych ji změnit-za jak dlouho se může zase změnit lékař?

pavlinka3
20. srp 2008

já si vždycky myslela, že tam není žádný časový limit......no ráda se ale poučím 🙂

misakulicka
autor
20. srp 2008

právě že by ta změna byla letos tedy třetí-tak nevím, jestli jsou na to nějaká pravidla....někde jsem četla jednou za 3 měsíce-tak chci vědět, jak to je.....

dzej
20. srp 2008

ahoj Magdi, nevím jak s pediatrem, ale u zubaře, obvodní atd,,je to půl roku...podepisuješ tam papír - registraci

petraluk
20. srp 2008

Přesně jak píše dzej 😉 To si jen každý myslí, že může měnit doktory jak ponožky. Nejlepší jsou ti co za 1 den navštíví 3 stejný doktory, samozřejmě se jim s tim nesvěří a oni pak pracujou zadarmo 😠

misakulicka
autor
20. srp 2008

petraluk:ale já nechci měnit doktory jak ponožky ☹ první jsme změnili kvůli stěhování-to neovlivníme-a k té co jsme se teď nahlásili tak ta mi příjde taková zmatená-alespoň při posledním očkování to tak bylo---tak chci jen kvalitnější doktorku pro mýho klučíka-kdyby šlo o mě neřeknu---ale když jde o miminko.....

petraluk
20. srp 2008

Miso já to nemyslela vůči tobě, to se omlouvam,, jestli to tak vyznělo 😉 To spíš dělaj důchodci nebo podobný šťouralové co nikomu nevěří. Pracuji taky ve zdravotnictví a některý jsou fakt na pěst 😠

eva1k2
21. srp 2008

Lékař se může měnit vždy co půl roku od zaregistrování. Nicméně i lékař, u kterého nejsi ty nebo tvé dítě zaregistrované tě může podobu jednoho měsíce léčit a normálně to dostane od pojišťovny zaplaceno. Hodně jsem toho využívala, jak jsem byla na kolejích. Pokud jsem onemocněla přes týden, tak jsem navštívila lékařku tam a nejezdila zbytečně domů. Takže nic ti nebrání, pokud si myslíš, že nějaká diagnoza není správna, navštívit jiného lékaře a říci mu, že jsi přišla na konzultaci.

hkr
22. srp 2008

podivej se na web znamylekar.cz
je tam databaze lekaru a hlavne hodnoceni pacienty

vojtisek2007
19. kvě 2011

prosím obnovuji téma - chci změnit dětského lékaře - musím si u "starého" vyzvednout kartu a dovést jí k novému nebo jak tohle funguje - nebo si to mezi sebou pošlou sami ????ať nevypadám zítra jak trubka 🤐

el267
20. kvě 2011

Ahoj, tohle jsem řešila před rokem. Normálně jsem šla k nové lékařce a ta si vyžádala kartu sama. Dostala teda od ní výpis zdrav. dokumentace. Kartu ti prý nikdo do ruky nedá.
Nechápu teda proč 😠

misk
20. kvě 2011

Taky jsem musela změnit lékaře : zavolala jsem tomu novému vyhlídnutému, zeptala jsem se jestli bere nové děti do péče a objednala se, toť vše, kartu si mezi sebou předaly sestřičky. Ani jsem nevolala bývalé doktorce, že už nepřijdeme (nechtěla jsem ji už ani vidět).

romcovaklarka
20. kvě 2011

Můžeš změnit jednou za 3 měsíce. A s kartou se zeptej té nové doktorky. Já, když jsem měnila normálně dospělou doktorku, tak ta nová té staré poslala na takovém formuláři žádost a ta stará jí kartu poslala.