Za jakých podmínek je nárok na přídavky na dítě?

misi.21
14. říj 2011

Ahoj,
neví někdo,za jakých podmínek je nárok na přídavky na dítě??

crca
14. říj 2011

@misi.21 Záleží kolik bere manžel(přítel)-pokud jsi na dítě sama,tak záleží jestli ti platí aleimenty a kolik.......to se nedá jen tak napsat 😉

sayast
14. říj 2011

@misi.21 mam materskou 7600 kc, alimenty 2 tisice kc. byt v OV na hypoteku. zeptali se jen na prijmy, najem. hypo a dluhy ze je nezajimaji, zivotni minimum podle prijmu ze mame (v te dobe jsem nemela ani na jidlo jak me ex nechal zadluzenou 😝) a nedostali jsme ani korunu. tak hodne stesti 😉

misi.21
autor
14. říj 2011

@crca
@sayast ha,tak jsem se dívala na stránky ministerstva a s těmi penězi bysme nevyšli snad ani půl měsíce...No,maj to promyšlený,aby nemuseli nic dávat,když je skoro všechno rozkradený. 😠

evulinkab
14. říj 2011

@misi.21 Ahojky, tak já zrovna tohle řeším ted, jsem s malým sama-bez partnera, prijmy+ alimenty mám stejné jako
@sayast .No bylo mi řečeno, že abych dostala na malého pridavky, nejprve si ho musim nechat soudne sverit do peče.A v návrhu na soud musi být zapsané, že jsme s otcem meho syna nikdy nežili ve společné domácnosti, přičemž na sociálku potom budu muset dovest nejakého svedka, který mi to dosvedci..tzn.že nárok na pridavky máš, pokud tvuj přijem...nebo váš prijem s přitem či manželem je menší jako 2,4 násobek životního minima..

evzeniegrandetova
9. lis 2011

Dobrý den, dámy,
chtěla bych se na něco zeptat. nedávno jsem to řešila s kamarádkou - narodilo se jim mimino a šla si někam na úřad požádat o nějaký příspěvek. Bab jí řekla, že "se neměla vdávat" a "kdyby měla trvalé bydliště na městě jako Romky, tak by je dostala". Myslím, že to první řečené je naprosto zcestné, protože přídavky na děti se přece počítají z osob ve společné domácnosti, sňatek tudíž je bezprecedentní. Co ale to druhé? Dá se tak lehce napsat trvalé bydliště na město? Kdybych si ho napsala jen tak na město, budu mít nárok nejen na přídavek na dítě, ale i na sociální dávky apod.
Co myslíte? Máte to někdo?

jana85
9. črc 2012

Prosím o radu. Od kdy mám narok na přídavky? Už jsme meli soud o deti, už mi přišel i rozsudek že deti zustavaji v me péči ale na soc. mi řekliže až to nabyde právní moci a to je kdy? To je až po druhem stání? To máme až za dva měsíce, jinak s manželem už rok nežijeme ve společné domacnosti. Předem moc děkuji za odpoved.