Žádost o nový výuční list po smrti partnera. Kam se obrátit?

adina23
9. bře 2022

Dobrý den , mohu se vás zeptat? Já bych potřebovala výuční list partnera který už zemřel a jak k tomu mám postupovat kde se a kam se obrátit ?? Děkuji za odpověď 🙏

nat
9. bře 2022

@adina23 Tak tohle zjistit na skole kam chodil,ja jsem zadala take a chtely obcanku moji a jeste jsem se podepisovala do nejake knihy takze nevim ,zda Vam jej vydaji...Ale jak rikam,zavolat do skoly kam chodil a zeptat se tam.

majena39
9. bře 2022

@adina23 k čemu je to potřeba? 😮

adina23
autor
9. bře 2022

@nat Dobrý den , zavolala jsem do té školy prý to musím na sociální zabezpečení oni to musejí napsat žadanku o žádost nový výuční list pak odevzdat žádanku do školy kde přítel chodil a oni to udělají nový výuční list nevím jestli je to tak ? Ten postup ? A nebo je to blbost ..já nevím ...

adina23
autor
9. bře 2022

@majena39 na sirotčí důchod...

j.a.n.i
9. bře 2022

@adina23 Tak ve škole ti řekli postup, tak ho použij, těžko na netu seženeš lepší.

majena39
9. bře 2022

@majena39 jeezis, tak to je hrozný. Jako by člověk neměl dost jiných starosti 😔 Držte se!

nat
10. bře 2022

@adina23 to bohuzel nevim ja jsem jen volala do skoly,oni mi rekly,ze ho pripravi a pak jsem tam jela...Ale tohle je jiny pripad,pokud bohuzel partner zemrel....

merope
10. bře 2022

@adina23 Tak sociálka chce ten výuční list, tak si o něj požádá - jenom ty jim budeš dělat pošťáka, protože ... tak to prostě je ☹. Logiku to dává a pokud ti škola řekne, že ho takhle vydá, tak bych jim věřila. Max kdyby se na sociálce bránili, že oni jako ne, tak je na místě zkoušet hledat, kdo to teda fakt musí koho zažádat.

Držím pěsti, tohle je vždycky šílený vyřizování.