• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žádost o RP. Musim s sebou mít i rodné listy?

9. dubna 2009 
Ahoj,

potřebuju zkušenost někoho, kdo žádal o RP v tomto kalendářním roce. V tom formuláři vyplňuju identifikaci sebe, manžela, nejmladšího dítěte a v mém případě taky staršího dítěte (vyplňují se tam všechny děti do čtyř let). Na závěr se v tom formuláři píše, že je nutné u všech uvedených osob doložit totožnost občankou, u osob mladších 15 let rodným listem.

Chápu to dobře, že na ten úřad s sebou musím mít svoji občanku, manželovu občanku a rodné listy obou holek? To mi přijde jako poměrně úlet (hlavně ta manželova občanka - chci tam zaskočit někdy příležitostně cestou z města, až mi bude zrovna Laděnka dobře spát, a nezabavím mu kvůli tomu občanku na tejden...), protože pokud si dobře pamatuju, při žádání o RP na Helču jsem prostě hodila žádost na podatelnu a bylo.

Díky za každou zkušenost.
5. dub 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren: chápeš to dobře, ale tohle platilo i loni, já když žádala o rodičák, tak jsem taky musela předložit mojí i manželovu občanku, starší děti nemáme, takže rodné listy se nás netýkaly.
5. dub 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren: já jsem na rodičák musela mít MP občanku, jeho pracovní smlouvu, platový výměr a ještě kdesi cosi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dub 2009 v 18:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren : jo jo, občanku i manžela - ale já to tam posílala poštou, takže jsem to okopírovala - mojí i jeho i rodné listy všech dětí a stačilo jim to :wink:
5. dub 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my jsme to měli v rámci EU..takže i ta smlouva a tak..ale nechápu, na co jim to jako je..když stejně MP příjmy výši mého RP nijak neovlivní, trošku postavený na hlavu :sweat_smile:
6. dub 2009 v 08:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss - protože kdyby nepracoval v rámci EU, tak na rodičák nebudeš mít nárok - nebo takový nějaký háček tam je :wink:
6. dub 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky mohl by mě někdo poradit jak je to s přídavkama,příspěvkama apod?Už se v tom vůbec nevyznám.Kdy si můžu žádat o přídavky na dítě a jak často?A jestli existuje něco jako vyrovnávací příspěvek?Nevím přesně jak se tomu říká ale jde o asi dvojnásobek životního minima,nebo jak se tomu říká,které je něco málo přes 3 tisíce.Doufám že jste mě pochopily.Díky za odpověď
7. dub 2009 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisek: cože? :astonished: To je nějaká blbost ne, přece já jsem matka..a mám ze zákona na rodičak nárok ne :confused: co dělá nebo nedělá můj partner je přece jedno :confused:

jajik: příspěvky existujou, ale pokud na tom nejste fakt hodně špatně, nebo nejsi svobodná matka bez partnera..tak nemáš nárok..vojtisek ti to řekne přesnějc :wink:
7. dub 2009 v 09:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisek: my se tam teda s úřednicema zasekly i na tom, jestli žijeme ve společné domácnosti nebo ne :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale pak teda asi, že jako jo :sweat_smile:
7. dub 2009 v 09:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
To právě nevím.Čekáme druhý a řekly nám že potom mít nárok budeme ale teď zatím ještě ne ale stejně bych to chtěla aspoň zkusit.Slyšela jsem že o přídavky na dítě se žádá nějak v září.Je to pravda?Já pobírám 7600 a manžel bral na pracáku kolem 12 tisíc.A to platí hypotéku a služby.Nepočítám půjčku apod.Nevíte někdo jestli by jsme aspoň na něco měly nárok?Mám v těch papírech strašný bordel a vůbec tomu už nerozumím.
7. dub 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajik: kolik máte úvěru, nebo tak..to nikoho nezajímá, důležitý je příjem tvůj a manžela..popřípadě dalších členů rodiny, žijí-li s vámi ve společné domácnosti :wink:
7. dub 2009 v 10:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisstin -jestli si vybavuješ tak na konci žádosti o rodičák je takových asi 6bodů u kterých musíš vždy mít ano - a tam je, že otec dítěte je zaměstnán v rámci EU, když ne, tak ti ho nepřiznají....to jsme už s jendnou maminou řešily :angry:

jajik 25 - o přídavky se žádá v září a dokladá se příjem všech kdo žijí ve společné domácnosti za přechozí rok - takže teď budeš žádat září 2009 a budou brát příjem za rok 2008 - a jak píše sisstin to kolik platíte a´t už na úvěru nebo za domácnost a tak nikoho nezajímá - podat to každopádně můžete a bu´dto vám je přiznají nebo ne, nic jinýho. Dál můžete zažádat o příspěvek na bydlení - tam už to kolik za co platíte zohledňují - podává se každý čtvrtletí a dokládat se musí složenkama zaplacené elektrika,voda,plyn - nebo výpisem z účtu...ale kolik dávají netuším, my bohužel nikdy nic takový nedostali, popravdě, ani jsem žádat nezkoušela a to mám děti tři....potom jestli jste na tom opravdu bídně je ještě dávka, která se jmenuje pomoc v hmotné nouzi, k tomu nevím co je třeba - ale všechny tyhle tiskopisy a žádosti a co k tomu musíš doložit jsou na www.mpsv.cz - tam jsou i kalkulačky, orientační samozřejmě, kde si můžeš cca spočítat, na co by jste jako rodina měla nárok
7. dub 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je mi jasný že nikoho z nich nezajímá kolik máme úvěrů apod. :unamused: Díky moc aspoň za nějaké vysvětlení.Úplně v tom plavu
7. dub 2009 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisek: tak to je drsný..my nejsme manželé, takže v tomhle případě bych teda otce nenahlásila..ale přijde mi to ujetý :stuck_out_tongue_closed_eyes: že jako, když otec nepracuje v EU..tak já nemám nárok na rodičák..trošku postavený na hlavu :confused:
8. dub 2009 v 15:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss - a co v tomhle státě není postavený na hlavu ??? :grinning: :angry:
8. dub 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vojtíšku, mezi těmi body je, že "platí, že manžel/partner nepracují v jiném členském státě Evropské unie", ne že nepracuje mimo Evropskou unii.

===================================
Údaje o společně posuzovaných osobách pro účely vyplácení dávek v rámci Evropské unie:
Zaškrtněte prosím jednu ze dvou následujících variant.

* Pro žadatele, jeho manžela/manželku nebo druha/družku, pro všechny jejich nezaopatřené děti a pro ostatní osoby, které s nimi patří
do okruhu osob společně posuzovaných, platí:
· jsou hlášeny k trvalému pobytu na území České republiky,
· nepracují v jiném členském státě Evropské unie,
· nepobírají dávku v nezaměstnanosti nebo důchod v jiném státě Evropské unie,
· nejsou občany jiného členského státu Evropské unie,
· nejsou osobami bez státní příslušnosti nebo uprchlíky bydlícími v jiném členském státě Evropské unie a na území České republiky pracujícími, studujícími nebo žijícími.

* Neplatí předchozí varianta.

===================================
Ale nechápu to, protože můj manžel pracuje v jiném státě, a když jsem tam volala a ptala se na to, tak se mne ta úřednice zeptala na pár věcí (pamatuju si, že se ptala na občanství manžela atd.) a řekla mi, ať zaškrtnu, tu první variantu, že pro nás platí, že manžel nepracuje v jiném členském státě EU. Taky mi řekli, že můžeme v pohodě pobírat přídavky na děti v Německu a že to vůbec vzhledem k rodičáku není problém.
9. dub 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek