Žila jsem ve Španělsku. Mám u nás nárok na mateřskou?

monicinax
9. zář 2007

Ahoj,zdravym vsechny,jak maminky,tak i ty nastavajici.Ja patrim mezi ty nastavajici,jsem v sestem mesici a cekame s pritelem chlapecka.Nazev meho tematu je celkem neobvykly,ale mozna bude mit nekdo pro me odpoved.Ziju zhruba rok a pul ve spanelsku.Ted jelikoz nemam v planu uz vic zustavat,chci se vratit zpatky domu a miminko porodit v pohodli domova.Po celou dobu jsem tu byla zamestnana a platila jsem si zdravotni pojisteni.Mam vsak otazku.Mam narok na porodne a materskou v plne vysi,bez jakych koliv problemu,u nas?

makelka
9. zář 2007

Ahoj, já myslím, že pokud jsi občanka ČR tak ano ☹

Gratuluji jinak k miminku

schnek
9. zář 2007

Na porodné máš nárok, pokud máš české občanství a trvalé bydliště v ČR

kristynaw
9. zář 2007

narok na materskou mas,pokud mas trvale bydliste v CR a doklad o tom,ze celou dobu co jsi byla pryc jsi mela nejake zdravotni pojisteni

gebi
14. zář 2007

suhlasím s kristynouw, musíš mat trvalý pobyt v CR!

balsiger
14. zář 2007

ja ziju uz 7let v zahranici a mam taky narok na porodne, takze ty urcite taky...je to jak pisou holky...trvale bydliste a CR obcanstvi...hodne stesti!!!

pettru
24. zář 2007

Ahojky, podle me, jestli sis platila zdravotni pojistku ve spanelsku, tak bys mela dostavat spanelskou materskou. nebo ja mam aspon v papirech, ze materskou dovolenou mi bude platit stat, ve kterym pracuju, ale myslim, ze to musi byt doba delsi 6mesicu. kamaradka to tak mela i v rakousku. takze porodny z cr a materskou z esp, to neni spatny 🙂 snad to tak je 🙂