Změna jména pro miminko. Řešila jste některá podobnou věc?

deliba
6. kvě 2022

Holky, už nějakou dobu řešim svůj vnitřní problém. Synovi jsme dali jmeno Kryštof. To jmeno se mi vždy líbilo, ale synovi je pár měsíců a to jméno mi k němu prostě nesedí... nevím jak to řešit. To jméno ani nemá hezké zdrobnělinky (nad tím jsem asi v těhotenství neuvažovala 😞). Kazdopadne uz ho tak ani neoslovuji, což je špatně. Změny jmena se bojim z důvodu toho, že mne okolí nepochopí...
V úvaze jsou krátká jména bez háčkú a čárek (Max, Tim...)

Řesila jste některá podobnou věc? Samozrejme mu mohu dat druhé jmeno, s tim nemá problem ani partner, ale stejně mu budou vsichni říkat tím prvním... Poradite mi?

ai30
6. kvě 2022

Na okoli se uplne vykasli, cim driv to dokazes, tim lip se ti bude zit. Syn ma neobvykle jmeno a rodice mi to tehdy dali strasne sezrat, ale jsem stastna, ze jsem se nenechala zlomit, nedokazu si predstavit, ze by se jmenoval jinak.
Dulezite je, jestli se shodnete s partnerem. Jestli ano, tak to jmeno zmente, prckovi je to jeste kompletne sumak.

felixfelicis
6. kvě 2022

Okoli to nepochopi, ale zase - co je mu do toho, ze...Muzete to sami vykladat jako historku, jestli mate sebevedomi 🙂 Jestli chcete menit jmeno, tak lepe ted, dokud na nej sotva slysi. Driv se i deti pojmenovavaly pozdeji, az kdyz bylo jasne, ze neumrou v kojeneckem veku...My jsme z tohohle duvodu pojmenovavali deti az po porodu, chteli jsme je nejdriv videt 🙂

deliba
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronicka89
6. kvě 2022

Normalne mu to zmen. Nikdo te nemusi chapat. Argument mas ... A ikdyby ne , vase vec.

A kdyby ne
Krystof => Christopher, => chris taky muzes pouzivat ...

deliba
autor
6. kvě 2022

@veronicka89 Ano, to byla presne taky ma varianta. Chtela jsem Krystofa nebo Chtistiana, ale pri porodu jsme rekli Krystof a ono v tu chvili ma zenska myslenky tak trochu jinde.. Chris se mi libi moc, obcas mu tak reknu, ale okoli na me kouka, co jako a komu rikam 😀😤

gruyerre
6. kvě 2022

@deliba udělej to, je škoda, aby měl jméno, který se ti nelíbí. A hlavně co nejdřív 🙂. Známá taky měnila synovi jméno, akorát teda hned po pár týdnech. A ve školce můj spolužák asi ve 4 letech se začal jmenovat jinak, to bylo zvláštní, ale co 😁

deliba
autor
6. kvě 2022

A co si holky myslite o tech dvou jmenech? Jen jsem tak uvazovala, ze az by byl starsi, tak by si treba sam urcil, jak chce byt jmenován od ostatnich. Nebo je to moc naivni?

sirinfirst
6. kvě 2022

Známá taky měnila jméno holčičce asi ve 3 měsících. Okolí si zvyklo 😉

deliba
autor
6. kvě 2022

@sirinfirst Děkuji za podporu 🙂 jsem rada, ze nejsem sama. Tak nejak mi to vnitrne neda ani spat :(

9radka9
6. kvě 2022

@deliba já bych to udělala fikane, dát druhé jméno ten Kryštof, aby bylo okolí spokojene, že se vlastně nic nezměnilo a první si dejte třeba toho Tima, Tim Kryštof Novák třeba...to první je krátke, takže to zní dobře..tu v okolí je třeba Ben, taky hezký

terkync
6. kvě 2022

@deliba před 30 lety měnila teta s byv.manzelem bratrancovi jméno z Jakuba na Andreje asi 2-3 měsíce po narození 😁 a ani tehdy to nikdo kdovijak neřešil. Spíš je to úsměvná historka po těch letech pro naši rodinu 👍

michaela666
6. kvě 2022

Jméno bych určitě změnila, okolí do toho nemá co mluvit. Nebo nechat Kryštofa a přidat druhé jméno?
Osobně mi Max nebo Tim přijdou jako jména pro psa ( omlouvám se všem maminkám). Jako zdrobnělina Maxmiliána mi přijde lepší, než rovnou do rodného listu napsat Max.

martiniquest
6. kvě 2022

@michaela666 Vidis, my mame Maxe a Maxmiliana bych nedala, protože bych plne jmeno nikdy nepouzila. Pak se taky hodne dava Maxim, ale stejne na nej volaji Maxi, takze proc si komplikovat zivot. Mimochodem, nas Max bude mit 6 a narazku, ze je to jak jmeno na psa, slysim/ctu teprve podruhe, takze to tak casta asociace neni 🙂

deliba
autor
6. kvě 2022

@9radka9 Super napad 🙂 Zkusim to probrat s pritelem. ja se prave trochu obavam, ze si rodiny zvykly na Krystofa a budou mu tak chtit obcas treba rikat. Tak bych jim to jmeno nechala, ale pred nej nebo za nej pridala dalsi, ktere mi k nemu sedí lépe 🙂

deliba
autor
6. kvě 2022

Holky, jsem rada, ze mě nemate za blazna. 😀 Me se Max moc libi, ale pritel ho ma uz v rodine a tak jsme o nem prestali uvazovat. Jenze ted mi k nemu kratké jména sednou daleko lépe a jsou i tvárnější.
Taky si říkam, ze v dnesni dobe je zmena jmena asi "malickost", kazdej si muze delat tak nejak co chce.. Je to nas zivot a ja syna budu oslovat cely zivot, tak me to ted trochu mrzi, ze jsem nevybrala jmeno, ktere by mu sedlo lepe a i by se lépe vyslovovalo. Nejake ty zdrobneliny Krystof jsou sileny :( Libi se mi to jen v zakladnim tvaru - Krystof. I tak to jmeno ale bude pro nej tezko vyslovitelne..

martiniquest
6. kvě 2022

@deliba Kamaradka ma Krystofa, rikaji mu Stofik, Stofino. Ja ho driv chtela taky, ale nakonec jsme zvolili Maxe a na syna skvele sedi. Navic mame nemecky znejici prijmeni, takze to zni i vypada velmi dobre. K typicky ceskemu prijmeni bych ho asi nepouzila, ale ja mam rada, kdyz jmeno a prijmeni ladi. A stejne tak pak i jmena deti 🙂

veronicka89
6. kvě 2022

@deliba mame taky maxe , nezijem v Cr ...

V uvaze byl jestec: Mik, Mikk , Mick, Benedikt ...ale nekdy se smejem ze by se nam libil i Luigi 🤭

deliba
autor
6. kvě 2022

@martiniquest Ano, Max je super 🙂. Me se prave to Štofi atd nelibi :(.. a tak mu teda zatim dikybohu jeste nikdo nerekl, ale co ja vim.. ve skolce a skole mu deti muzou rikat ruzne :(..

michaela666
6. kvě 2022

@martiniquest U mě to bude tím, že tady v okolí je každý druhý pes Ben, Ron, Max nebo Tim. Už to mám rovnou spojené se zvířetem. Jestli to sedí k příjmení tak proč ne, jsou nezvyklejší jména.

deliba
autor
6. kvě 2022

A holky znate nekoho, kdo ma dve jmena a rodice mu rikaji obema jmeny? Není to pak moc zmatek?:(

martiniquest
6. kvě 2022

@deliba Znam par deti se dvemi jmeny, ale to druhe je jen na papire a nepouzivaji ho.

lentilkah
6. kvě 2022

Hele stava se to i v "lepsich rodinach" tak co, na okoli se vyprdni 🤷😀

https://www.super.cz/851760-uz-to-neni-wolf-kyl...

codal
6. kvě 2022

@deliba kamarádka má Kryštofa a říkají mu Krýšo, to se mi líbí, Kryštůfek je taky pěkné, každopádně pokud to tak necítíš, dej druhé a používej, které chceš... Já mám třeba ve třídě Karolínu, ale doma jí říkají Kačko...

merope
6. kvě 2022

@deliba Znám jednoho a mám pocit, že teda největší zmatek v tom má můj syn 🙂 (je to jeho kamarád 🙂 - navíc jedno z jmen má po otci). Ale třeba syn má dvě jména a na to druhé vůbec neslyší, říkala mu tak jen paní cvičitelka na Sokole, ale ani ťuk.

veronicka89
6. kvě 2022

Max tim ron ben ( stella ) jsou jmena pro psa ptz se to lidem libi a uz nemaji deti nebo si tak netroufli pojmenovat dite ...

bramarfi
6. kvě 2022

@deliba moje kmotrenky mají dvě jména a paradoxně jim říkají tím druhým v pořadí. Nikdo to neřeší🙂

anoanonym1
6. kvě 2022

Noo, mam to trošku podobně.. My měli vybrané 5 jmen pro malého, pak z toho zůstali 2 jména Samuel a Sebastian.. Ja vždy chtěla Samuela ale nechala jsem přítele, at tedy vybere on a máme Sebastiana. Také mi to nejde přes pusu s moc mi to k němu nesedí,nejraději bych jméno změnila také jsem mu ještě pořádně neřekla jménem, jen když jsme sami, tak to zkouším. Jméno měnit nebudeme ale doufám, ze si zvyknu a začnu mu říkat jménem 😖

vikinkav
6. kvě 2022

Mame Krystofa a rikame mu Krystofe 😂 me se ty zdrobneliny taky nelibi, maximalne Krystufek. A rada mu rikam Christophere, ale k nasemu prijmeni by se cizi nehodilo.

thalia
6. kvě 2022

@deliba Máme a zdrobněliny jdou krásně, i když taky jsem nejdřív myslela, že žádnou nevymyslím, že jsem měla vybrat jiný jméno 🙈. Kryštůfek, Kryštůfeček, Štófi, Štófek, Štófinek, Krýša, Tůfek, Kryšta a dvě přezdívky, který používáme stejně přimárně 😀. A pak mu občas říkám Christofórum Rozruch 😃. V tom filmu jsem se původně inspirovala, protože vybrat druhé jméno pro kluka byl teda boj.

garfa4
6. kvě 2022

@anoanonym1 já dceri neřekla jejím jménem víc jak 3 roky (důvody jsou osobnější, bolestivejsi), od narození na ni mluvím pouze přezdívkou. A nyní už občas její "pravé" jméno použiji. Chce to čas a člověk si navykne. Ale když se ji někdo zeptá, jak se jmenuje odpoví správně (tu mou přezdívku nikdy nerekla) a jméno k ní sedi. Jen to jen o naší hlavě (myslím nás rodičů).