Změna příjmení. Máte zkušenost?

stastnamatka07
6. zář 2022

Ahoj chtěla bych si změnit příjmení, mám k tomu 2 důvody. Moje současné rodné příjmení si každý dost často plete, špatně se vyslovuje, dost často mi kvůli tomu nechodila pošta, protože bylo zkomolené, když volám kvůli dětem (které jsou pojmenované po otci), tak s tím tam je taky problém a trvá to, než se pochopíme kvůli komu vlastně volám a celkově se mi za to příjmení ve škole smáli a druhý důvod je ten, že chci partnerovo příjmení (samozřejmě s tím souhlasí), jenže je zadlužený v exekuxi, takže svatba pro nás v této situaci není možná a to placení je ještě na dlouho.
Nemáte se s tím tedy některá zkušenosti ? Jak dlouho to trvá a případně cena orientačně ?
Děkuji

goovana
6. zář 2022

@stastnamatka07 myslím že 1000 korun na matrice

j.a.n.i
6. zář 2022

@stastnamatka07 No, v tomhle případě muzes mit problem s tim, ze k tomu slouzi svatba, takže parznetem bych neoperovala.

lokesa
7. zář 2022

@stastnamatka07 Znám dvě rodiny, kde to takto udělali.

stastnamatka07
autor
7. zář 2022

@j.a.n.i To je také pravda, takže tedy nemusím uvádět proč chci zrovna to příjmení (když neřeknu, že to je příjmení partnera).

stastnamatka07
autor
7. zář 2022

@lokesa A nebyl s tím problém? Případně jak dlouho to trvalo jestli víte, děkuji

j.a.n.i
7. zář 2022

@stastnamatka07 zduvodnovala bych to jmenem ditete

lokesa
7. zář 2022

@stastnamatka07 O žádném problému nemluvili, ale podrobnosti nevím.

lokesa
7. zář 2022

@stastnamatka07 Normálně řekni, že se chceš jmenovat stejně jako tvé děti.

ankaa25
19. zář 2022

@stastnamatka07 my jsme neměli dluh nic byla svatba my jsme Slováci a normálně manžel si vázl po mě přijmeni už je to dlouho ale vím že jsme nic neplatili 😁😁😁