Změna příjmení mé dcery

Ahoj holky, potřebuji vaši radu a pomoc.
Otec mé dcery mi podepsal souhlas se změnou jejího příjmení. Vím, že to patří na matriku. Ale..
Co vše musim zařídit?? Zanesu na matriku zadost o změnu příjmení a dál??
Různě na webu jsem se dočetla, že se musí i na sociálku,je to tak?A že dítě musí mít občanku????
Teď je to ještě v době,kdy jdu žádat o rodicovsky příspěvek,zadost mam vyplněnu s jejim stávajícím příjmením,ale to se da pak dodatecne nahlasit,ze došlo ke změně údajů ne?
Nahlášení u pojistovny,pediatra atd je mi samozřejmostí.
Prosím poraďte mi,jestli je/byl zde někdo se stejnou situací a co vše to obnášelo.
Je mi z toho na nic, že to vše tak dopadlo,ale při volbě příjmení po otci jsem byla zaslepená štěstím...

karolinajelinkova
autor
7. srp 2017

Ještě dodatek ohledně občanky. Ta má byt s jejim stávajícím příjmením a o změně ji nechat udelat zas novou??? Dceři jsou 4 měsíce,abych se přiznala,tak jsem vůbec netušila, že i tak malým dětem se již da vyhotovit občanský průkaz.

kukukacka
7. srp 2017

O obcance nic nevim. My menili prijmeni tez a slo jen o souhlas otce, na matriku prinest spolu s rodnymi listy a predevsim duvodem proc ta zmena. Dcerka mela 4 roky a nebyl zadny problem.

karolinajelinkova
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kaisermil
9. led 2022

@karolinajelinkova
Otec mé dcery mi podepsal souhlas se změnou jejího příjmení.
PROBOHA, VŽDYŤ ŽIJEŠ V EVROPĚ!!
Jak ses dostala do takove situace?

V Saúdská Arábii byly ženy nešťastné, kdyz jim manžel nebo otec nepodepsal souhlas k řidičáku.

Jestlipak ti otec tvé dcery dovolí, abys mu vyčistila boty? Nebo výprala prádlo?
Není to jen milenec, je to i otec tvých děti. Ta moc tebou se mu asi líbí. A kdo mu ji dal?
TY.

Je na čase, aby si ty mladé milenky co maji děti se svými milenci začaly vážit samy sebe!!!!
Děti maji právo žít v rodine. S matkou a otcem, Ne s milenci různých příjmení.

To je nejake čistě české specifikum. Ja v Česku nežiju.

makovice88
9. led 2022

@kaisermil Ty jsi slusne mimo 🤦‍♀️😂

sudylichozrout
9. led 2022

@kaisermil My mame jedno typicke ceske specifikum. Blbce posilame bez okolku do prdele. Takze? Jdi do prdele.

gracinka7
9. led 2022

@sudylichozrout 😂😂😂