Změna příjmení u dítěte. Máte zkušenost?

caarolkaa
1. bře 2012

Ahoj maminky chtěla bych se zeptat zda některá z Vás nemá zkušenost se změnou příjmení u dítěte. Jde o to že starší syn se jmenuje po otci a mladší po mě. A chtěla bych aby oba měli mé příjmení. A pak ještě zda otec může chtít po mě aby syn který má příjmení po mě měl jeho příjmení. Děkuji 🙂

j.a.n.i
17. srp 2013

@maribea Ano bude, je to jeho dcera, stejně jako tvoje...

maribea
19. srp 2013

já si o tom trochu četla a myslím že v mém případě mu to může být šumák. Dcera by měla buď moje příjmení zasvobodna, nebo takové až se vdám... v žádném případě by nebylo jeho 😉

j.a.n.i
19. srp 2013

@maribea To nic nemění na tom, že se jedná o změnu příjmení jeho dítěte, bez ohledu na to, jaké příjmení má.

mum123
6. zář 2013

Holky nevíte jak ma vypadat zadost otci aby mi dal souhlas se zmenou prijmeni,co vse tam ma byt? Nic jsem nenasla

janullkka
7. říj 2013

@mum123 Změnu příjmení u dcery jsem řešila toto léto a musím říct,že mi hodně pomohli na matrice,kde mi poradili co všechno a jak musí být napsáno 🙂

mum123
7. říj 2013

@janullkka ex to odmitl podepsat,takze nic

zanisekkkk
10. říj 2013

@kikimaruska mam uplne stejny problem a nevim kudy kam ....

kikimaruska
10. říj 2013

@zanisekkkk my jsme nevyřešili nic. Na každou změnu by musel otec souhlasit a to nesouhlasil, takže jsem se vdala, mám nové příjmení, které nese i mladší syn a ten starší má stále jen své po otci. Trošku shodou náhod je naše příjmení zdrobnělina jeho křestního jména, takže říkáme, že jsme všichni vlastně Kubíčci...ikdyž syn jménem a my příjmením 🙂.

premulda
30. lis 2013

@janullkka
DOBRÝ DEN, měla bych dotaz. Ohledně příjmení pro dceru, jestli mi prosím napíšete na můj email vzor, jak by to mělo být napsáno?
Náš problém je takový, že máme holčičku v pěstounské péči a žádáme její biologickou matku o souhlas s našim příjmením ale nevím si rady, jak by se to mělo napsat. 🙂 Předem děkuji. S pozdravem Dáša

janullkka
1. pro 2013

@premulda Aha tak to vám asi neporadím ☹ ,jelikož biologický otec se změnou souhlasil a byl tak hodný,že se mnou na tu matriku zašel,kde přímo před matrikářkou napsal,že souhlasí se změnou a podepsal to.

premulda
2. pro 2013

@janullkka Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Přeji hezký den. Dáša 🙂

tereza00smidova
15. črc 2017

Ahoj mamky mám dotaz.Chci změnit synovo příjmení, které má po otci.
Když jsme byli na matrice určit otcovství, byla jsem ovlivněná hormony a myslela jsem, že budeme spolu jako rodina, popř. že se v budoucnu vezmeme. Jenže časem se ukázalo, že tatík je lhář, co si neustále vymýšlí.
Letos jsme se rozešli a čekáme na soud ohledně alimentů.Ničím nepřispěl a vše platila má rodina která mi pomáhá.

A přesto, že spolu již nejsme jsem se rozhodla příjmení změnit. Otec mi slíbil,že kdyby jsme se rozešli tak že mi nebude dělat problémy a změnu příjmení mi podepíše,ale dohodu změnil a nechce mi podepsat souhlas o změně příjmení.Dá se to řešit jinak než opět soudní cestou?
Předem děkuji za odpověď