Změna termínu porodu kvůli nároku na PPM

vendulkal
31. led 2011

Dobrý den,chci se zeptat,jestli máte některá zkušenost s posunutím termínu porodu kvůli nároku na PPM.Ochranné lhůta mi bohužel končí o OSM 😠 dní dříve ,než bych mohla nastoupit na PPM,a tím bych o nárok přišla.Při našich výdajích za hypotéku a rekonstrukci domu by se mi PPM hodila 😒 ,ale nevím,zda o to gynekoložku vůbec žádat.Musí být toto datum porodu uvedené v žádosti o PPM shodné s ostatní zdravotní dokumentací? Nemůže ho doktorka změnit jen v této žádosti? Moc děkuju za zkušenosti a odpovědi. 🙂

giselka
31. led 2011

@vendulkal mně vycházela PPM od 5., dr se mě ptala, jestli to chci posunout už od 1., že by do té žádosti napsala termín o těch 5 dní dřív. Takže podle mě to jde 😉

puckal
1. únor 2011

Ahojky já to ještě neřeším, ale co vím z práce tak se může i 8týdnů před porodem, to by ti nestačilo? Pokud ne, tak si myslím že víc už to nemůže dr. ovlivnit. Je tam psáno, že se může 6-8týdnů před porodem.

zevina
1. únor 2011

@vendulkal když se chce, jde všechno 😉 mně když končil rodičák se synem a do nástupu další mateřské chyběly 2 dny, na které bych měla natoupit do práce (to už jsem byla jak dýchavičný hroch 😀 ) sestřička sama navrhla, že do žádosti termín porodu šoupne cca o 5 dnů, ať si nekomplikujem život (ty 2 dny bych jim tam byla platná, že jo... ) anebo nemusím na neschopenku, stejně miminku neporučíš, kdy má přesně přijít na svět, tak týden sem nebo tam... záleží jen na ochotě lékaře, když jí to vysvětlíš, nemáš co ztratit, přinejhorším řekne "ne"