13 měsíců a pije mléko už jen 1x denně. Není to málo?

ia.
30. říj 2009

ahoj holky, co s tím?
odmítá nám pít nutráč večer, chce jen ráno, to dá 300ml, jinak zvládne za den jogurt, nebo pribinák 150g, na snídani a na večeři má rohlík s tvarohovým sýrem...
není toho mlíka málo? ale nejsem schopna ho donutit... ☹

zorina
30. říj 2009

Ahoj,
myslím že jste v normě. Na sunaru je napsáno, že doporučená denní dávka mléka je mezi 300 až 600 ml a to máte. Navíc k tomu ještě ten jogurt. Já bych byla v klidu

eliotka
30. říj 2009

ia. To máte akorát. Měl by mít 500 mlů všech mléčných výrobků. Jogurt je jako 250 ml mléka!!! Tak se to přepočítává. Takže to máte už jen mlíčko a jogurt pokrytou denní dávku. 😉

Jinak tedy těch 300 se mi zdá dost, jestli to pije naráz. 😕

smilena
30. říj 2009

Já stále řeším něco podobného - malému je 14 měsíců a teprve týden nekojím a nechce žádné UM. Takže se snažíme jíst hodně mléčných výrobků, začalo mu chutnat acydofilní mléko, takže to cucá k snídani+teda dopoledne má ještě jogur, odpoledne třeba Lipánka nebo večer kaši, ale ta už mu poslední dobou moc nejede. Takže třeba chleba s Lučinou, cottage....také si říkám, jestli mu to stačí, ale to mlíko fakt nechce ☹

ia.
autor
30. říj 2009

ahoj holky, to jsem si oddychla, díky! Eli to jsem nevěděla, že jogurt je jako 250ml mlíka....jj ráno mi vypije 300ml nutrilonu jak by nic...a do min.týdne taky večer, ale od úterka jako když utne..
a taky mu často vařím koprovku, fazolky atd se smetanou, to je taky mléčné.

ještě jednou děkuju, uklidnily jste mě 😵

ia.
autor
30. říj 2009

smil, taky dávám žervé, lučinu, kiri a podobné tvarohové sýry. Můžou takové malé děti tvaroh? prodávají se takové ty ochucené, to by jim určo šmakovalo...

monika6e
30. říj 2009

ia. : buď v klidu. Nám malá přestala pít mlíko cca ve 14 měsících. Ze dne na den - odmítla lahve se savičkama a odmítla mlíko. Nedávno na něj z ničeho nic dostala chuť a vypila skoro litr za den. Od té doby zase nic :-/ Nedá se to do ní narvat. Alespoň se snažím dávát jogurty (i když ty taky docela marně), sýry, kaše atd. Naštěstí miluje Lučinu a Žervé, tak alespoň něco. Bojuju s tím, ale nic moc nejde...
Kamarádce se stalo něco podobného a malý jí najednou teď - budou mu dva roky - začal pít doslova litry mlíka. Někdy nechce ani oběd a dá si mlíko... Holt to jsou asi chutě...
Jinak ochucený tvaroh bych moc nekupovala, je to plný cukru. Myslím, že je lepší koupit obyč. tvaroh a třeba smíchat s ovocem nebo dětskou přesnídávkou 🙂

irasek
30. říj 2009

ia- co bych dala za 300ml, u nás se vypije ráno maximálně 160ml a pak už celý den nechce vůbec mlíko ani vidět 😉 No a tak baští každý den dva jogurty, doufám, že mu budou chutnat pořád, páč já jíst každý den ty samé (chutnají mu jenom Kostíci), tak už to plivu... Obědy mu zahušťuji mazacím sýrem. Kaši večer nechce, pouze když mu to ochutim skořicí a tak radši anni nezjišťuji, jestli ji smí 😉

kutcher
30. říj 2009

No jo nas malej uz skoro do sebe taky dostava jen syry, jogurty a tvarohy a mlicko ma ode me, ale prestavame pomalu a jiste kojit, takze to taky neni zadny zazrak.

helcenka
30. říj 2009

irasek, skořice je od roku v pohodě, ale ne příliš často. Zkusila jsi do kaše rozmačkat banán nebo rozinky? Našemu malýmu to fakt chutnalo chutnalo. Pozor na ty mazací sýry, aby neobsahovaly moc tavicích solí.

irasek
30. říj 2009

helcenka, ovoce do kaše jsem zkoušela a ani to nepomahá.
S těma sýrama si mě zaskočila, abych mu ještě neubližovala ☹ . Kupuji Kiri sýry, jsou dětské, tak doufám, že je vše o.k. Hned se běžím podívat, co na nich píšou. Jak do něj jinak dostat ještě mléčné výrobky?
Díky za upozornění a za radu, rozinky jsem ještě nezkusila

markytkaaa
30. říj 2009

Náš rarach nepije mléko od sedmého měsíce. Do ted mu dávám k veceri mléčnou kasi aby vubec mléko mel. Plus rano jogurt,plátkový syr obcas kdyz ma chut. Ale prospívá tak je snad vse ok.

irasek
30. říj 2009

marky- tak konečně někdo, komu taky mlíčko nejede, jestli to není tím jejich jménem 🙂

helcenka
30. říj 2009

Určitě jsem tě nechtěla vyděsit. Jenom upozornit. Já nedávám malýmu žádné mazací sýry, je mu 21 měsíců, ani dětské. Všeobecně se mazací sýry vůbec pro takhle malé děti nedoporučují, protože tím, že se dají namazat, se dopomáhá tavícími solemi a ty nejsou nic dobrého ani pro dospělé. Má rád sýry tvrdé, kupuju mu bio sýr. Jinak fajn je Lučina nebo třeba cottage a má fakt rád tvaroh. Občas uvaříme k obědu i nudle s tvarohem a se skořicí . S mlékem taky bojujeme asi od roku a čtvrt, ale zatím ho pije ráno a večer.
Nevím, co pijete za mléko, ale zkoušela si ochucené, třeba by mu chutnalo. Já tedy dávám obyč, ale tuhle variantu bych úplně nezavrhovala, kdyby ho přestal pít.
Ty rozinky určitě zkus. Ale ty větší, na minutku je namoč do teplé vody a pak nakrájej na malé kousky. Ony tu kaši osladí, tak líp chutná. 😉

misakri
31. říj 2009

ahojky holky.. nám přestala dcerka pít UM kolem ročku.. od té doby odmítá jogurty, pribiňáčky, prostě vše.. jediné, co sní jsou sýry.. nenutím násilím, není důvod.. občas, když vidí mě, tak si řekne o 2-3 lžičky jogurtu.. nevidím v tom problém.. 😉 🙂

eliotka
31. říj 2009

irasek: dva jogurty pokryjí denní potřebu mléka, je to přesně 150 ml, takže to je v klidu. OPravdu nezáleží na tom, v jaké formě mléč. výrobky dostane. jestli mléčko, nebo jogurty a sýry. Hlavně aspoň něco.
Mléčná kaše je taky dobrá na pokrytí mléčné dávky. 😉

Co se týče kiri, tak to je jediný mazací sýr, který se občas může dávat, aspoň dle mé dr.

ia: těch 300 ml je vlastně jako by ti pil mlíčko 2x denně, a ten jogurt k tomu, to je úplněěěěěěěěěěě v pohodě. 🙂

monika6e
31. říj 2009

eliotka: kiri je pěkný svinstvo, koukala jsi na složení? Nejsou sice tak hrozný jako obyč. taveňáky, ale malé bych to nedala. Super je teď Lučina kostičky - chuťově podobné kiri, ale složením o 100% lepší 🙂

petka80
31. říj 2009

jj, eliotka má pravdu, to úplně bohatě stačí. Denní dávka ml. výrobků je 500 ml a 150 g jogurtu se počítá jako 150 ml mlíka.
Kiri mám v lednici pro případ nouze, ale jinak je fakt lepší lučina nebo žervé.
Taky dost dáváme tyčinky Kidiboo, malé to chutná a je v tom i dost vápníků.
Já dceru kojila do roka a půl a když jsem přestala, tak UM nechtěla, dělala jsem jí ho každý den ráno a vypila tak max 20 ml. Tak jsem se na to vykašlala, že to je stejně jedno, když jí dost ml. výrobků, no a teď asi před týdnem jsem to znova zkusila a ona vypila všechno, co jsem jí uvařila 😅 No takže od té doby vypije každé ráno zhruba 150 ml UM. Takže docela zírám, že to vzala na milost. Pije teda Hami banánový a pije to z normálního hrníčku brčkem.

petka80
31. říj 2009

Jo, jogurty teď poslední dobou taky moc nechce, ani bílý ani ochucený, dostanu ho do ní jedině tak, že smíchám jeden jogurt s jednou ovocnou Frutapurou, to sní celý v pohodě. Takže to má skoro každý den 😉

radka.m.
31. říj 2009

Petka-150ml jogurtu=250ml mléka 😉

apfele
31. říj 2009

ia: malej taky pije mlíčko jen ráno, večer mu dávám už normální véču.

kutcher
31. říj 2009

irasek: zkus lucinu, ta nasemu desne jede

petka80
31. říj 2009

radka, jj, jsem se přepsala, díky 😉

bera28
31. říj 2009

Buď v klidu. Holce zjistili ABKM a Nutilon jí nechutná, tak mlíko nedostává žádné. Akorát jí dělám kaše z mandlového "mléka" nebo ovesného. A je to naprosto v poho a nic jí nechybí. Ta různá doporučení se nemůžou brát tak vážně🙂

irasek
31. říj 2009

bera- mandlové mléko? To neznám, ani jsem o něm neslyšela. Prosím, kde se kupuje?

Tavené sýry už mu nedám, snad nevadí, že jich pár snědl. Lučina mu nechutnala, ale Lučinu kostičky zkusim. Jinak tvrdé sýry jí, Kiribo též. Dneska ráno vypil 150 UM a potom snědl dva jogurty Kostíky 😉

eliotka
31. říj 2009

monika: ty jo, koukala jsem na složení kiri a fakt je to hnus! 😒

Ale jak je to s tvarohem? Já furt slyším, že se tvaroh nemá dávat a z druhé strany se zase doporučuje lučina, tak nevím.

irasek
31. říj 2009

taky si nechám ráda s tvarohem poradit, také slyším z každé strany jinou radu a názor...

papuellka
1. lis 2009

Taky jsem s tím měla problém, malej začal pít málo mlíčka od té doby, co jsem začala příkrmy... Vypije také pouze ráno 8 odměrek a víc odmítá, papá ale jogurty a lipánky...

terezt
1. lis 2009

tvaroh se do roka nema davat, protoze je hur stravitelny, nez ostatni mlecne vyrobky a miminka by na nej nemusela mit pripraveny zazivaci system. Doporucuje se postupne zavadeni. Pokud ale uz papate pribinaky nebo lucinu, nemel by byt samotny tvaroh (v rozumnem mnozstvi) problem. Ale co s tou Kiri? Ja myslela ze je v pohode. Ostatni tavene syry nedavam pro velky obsah soli, ale o kiri jsem si myslela, ze je "pro deti"...

helcenka
1. lis 2009

Kiri je sice pro děti, ale pořád je to tavený sýr, to lučina není. Tavené sýry se vůbec nedoporučují a pro děti už vůbec ne. Jak jsem již psala, malýmu nedávám žádné, ani Kiri. Spousta věcí, které jsou pro děti, bych malýmu zatím nedávala, protože obsahují spoustu cukru, např. všechny Kinder.
Tvaroh jsme zkusili po roce a malýmu chutnal, ředila jsem mu ho ale mlékem, aby se po něm nedávil. Tvaroh dáváme tak 2-3x týdně. Buď ho ochutím ovocem, rozinkama nebo teď už koupím i ochucený. Ale čtu složení a kupuju takový, aby v něm zbytečně nebyl škrob a moc cukru. I když jestli děti jedí ochucené jogurty, tak tam je cukr taky. Malýmu chutná jogurt bílý, pokud ho nemá denně, jinak kupuju bio jogurty z mlékárny Valašské Meziříčí a nebo od Holandie.

andnov
1. lis 2009

bera28: naprostý souhlas s Tebou, malou sice kojím jen ráno a během dne má buď jogurt nebo pribiňáka a dál to neřeším.Baští hezky, myslím, že plnohodnotnou stravu a Ca je i v jiných potravinách a jinak nevidím důvod proč bych měla do ní cpát zbytečně kvanta mléčných produktů (asi přežitek z dob minulých),když má v dnešní době tolik lidí alergii na kravskou bílkovinu ☹